Yeni bir protein tozu yüzünden öldü haberi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve censsa tarafından 10 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
  2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    steroit + protein tozu kullanıyordu bu da not olarak kalsın

censsa bunu beğendi.
  3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    fox haberede çıktı bu sabah. Sunucu protein tozundan ölmüş olabilirmi dedi, adam streoid de kullanıyormuş fakat sunucunun şüphelendiği, dile getirdiği tek şey protein tozu oldu . annem de vardı yanımda şüphelendi baya bi. ama haberin içeriğinde kas yapıcı ilaçtan bahsetti protein tozundan değil. anneme tek tek anlattım neyin ne olduğunu
    Halkımız gerçekten çok bilinçsiz. Okumuş! bilmiş! kültrülü! haberciler bile böyle saçma işlere giriyorsa ne denirki artık?
    Bilmedikleri konularda ortalığı karıştırmakta bir numaralar.
    Gerçi doktolar bile her konuda ahkam keserken habercilerin bunu yapmasına şaşmamak lazım.

Samako bunu beğendi.
  4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    protein tozu tabiki zararlı ama doktorların abarttığı kadar değil zararlı olmasının sebepleri 1) fabrikasyon 2)paketlenmiş gıda 3)palmiye yağı var kanser yapıyor ancak nutellanın içindede var isteyene kaynakta atarım tüm tozlarda var mı bilmiyorum ama 2-3 taneye baktım onlarda vardı palm yazıyor 4)orjinal ürün bulmak zor

5. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Pollysad'ın dediği gibi halkımız kendini bu tür konularda geliştirmiyor bunun sonucunda tüm amaçları izlenme almak olan medyanın sunduğu yalan yanlış haberlerle doğruyu öğrendiklerini sanıyorlar. Ama gene de söylemekte yarar var protein tozu kullanıyorsanız gerekenden fazlasını kullanmanız size fayda değil zarar sağlar.

6. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler 1 kişi ölüyor binlerce kişi o kişi üzerinden konusuyor diger büyük olan adamlar kullanmıyor mu? Neden hemen ölen öne cıkiyor buyuk oluncada tozla yapmis demeyi biliyorlar ama

7. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    yıl olmuş 2018 hala p.tozu adam öldürüyor yok kalbi büyütüyor.resmen cahillikte rekora koşar olduk.bilmeyen ve ağzı olan konuşuyor.tozun en fazla vereceği zarar ürik asiti yükseltir o da protein olduğu için.birde atv de ender saraç ile spikeri izleyin.spiker süper cahil

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    herşeyin fazlası metabolik olarak zararlı..örneği etin de fazlası zararlı alkaliteyi azaltıp ph.ı yükselttiği için..hatta sütün bile zararlarına dair onlarca makale bulabilirim..fakat iyi bir protein tozunun sigara hatta kola kadar zararlı olma ihtimali yok emin olun..
    yapsa yapsa fazla protein alımı kaynaklı kalsiyum atımı kökenli böbrek taşı yapar..

hatta google da arama yapınca hemen hemen her sitede fazla proteinin zararları benzerdir..protein tozu demiyorum protein diyorum zira bir sorun varsa ki ben inanmıyorum bu protein tozu değil fazla protein tüketimi ile ilgilidir ama bu olay çok başka..aşağıda onu da yazdım..
    buyrun bir örnek;
    ♦ Fazla alınan protein, vücutta depolanamadığı için yağa dönüşerek depolanır. 1 gram protein yaklaşık 4 kalori olup karbonhidratlar ile eşdeğerdir.
    ♦ Gereksinmenin iki katından çok protein alınırsa idrarla kalsiyum atımı artar, böbreklerde taş olumu riski artar.
    ♦ Proteinlerin yıkım ürünleri, böbrekler ve idrar yoluyla atılmaktadır. Bu yüzden böbreklerin üre yapma ve atma yükü artırılır.
    ♦ Eklemlerde gut hastalığına neden olabilir.
    ♦ Hayvansal kaynaklı proteinlerin fazla alımı, içerisindeki doymuş yağ ve kolesterol içeriği sebebi ile kardiyovasküler (kalp ve damar) hastalıklarına yol açabilir.
    https://www.beslenmerehberim.net/fazla-protein-alimi-zararlari/

belli ki illegal performans artırıcı ya da over dose steroid kullanmış zira steroidlerin kalp ve damarlar üzerine doğrudan olumsuz mekanik etkileri var..aort incelmesi, kalp kası kalınlaşması gibi gizli rahatsızlıkları varsa sıradan steroid kullanımı bile kalp krizine neden olmuş olabilir..
    zaten fotoda da göğüslerde jinekomasti hissediliyor gibi..
    analizini yapıyoruz ama çok üzücü bir olay..ateş düştüğü yeri yakar..Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun..yakınlarına sabır versin..

Son düzenleme: 11 Mart 2018
  9. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu değilde peynir altı suyundan öldü diye yazsalar millet peynir yemicek dfşlgkd bu kadar abartılmaz zararsız bi şey.

Sayfayı Paylaş