Yeni başlayanlar için vg nin önemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu spordan para kazanmak gibi bir amacınız olsa da olmasa da vucut gelistirme ile ugrasiyor ve sahip oldugunuz kas kutlesini arttırmaya çalışıyorsanız beslenmenize mutlaka ama mutlaka özen göstermeniz ve hatta yediklerinizin üzerine titremeniz, tabiri caizse yaşamak için değil yemek için yaşamanız gerekmektedir. oyle ki bir cok vucut gelistirme uzmanina gore arzu edilen sonuçlara ulaşmada beslenmenin payı (%65), dinlenme(%20) ve antremanın(%15) payının toplamından daha fazladır. dolayısıyla vucut geliştirme ile ilgili bilgiler vermeyi hedefleyen bir anlatının değinmesi gereken ilk konu beslenme olur.

kas hucreleri de sinir hucreleri gibi belirli bir gorevi yerine getirmek icin fevkalade ozellesmis hucrelerdirler. insan bedeni belirli bir olgunluga eriştikten sonra bolunerek cogalma yetilerini neredeyse tamaman kaybeder, kendi kendilerini onarma islevlerini ise ancak uzun zaman zarfında yerine getirebilir hale gelirler. dolayısıyla kas kutlesinin artması yeni kas hucreleri olusmasi manasina degil varolan hucrelerinin hacimce buyumeleri anlamina gelir. kas hucrelerinin buyumesini tetikleyen antremandır lakin iyi beslenmeyen ve yeterince dinlenmeyen kaslar siz deyin sittin sene ben diyeyim asla gelişip serpilemezler.

herkesin anatomik ve metabolik özellikleri aynı değildir. bundan dolayıdır ki kendi bedensel şartlarınız altında ve belirli bir amaç doğrultusunda nasıl beslenmeniz gerektiğini en doğru şekilde bir diyetisyene danışarak öğrenebilirsiniz. mamafih kas kütlesini arttırma amacı doğrultusunda takip edilmesi gereken genel doğruları anlatan bir rehber hazırlamak da mümkün olabilir. okumakta olduğunuz yazı, bu imkanı test eden amatör bir denemedir.

tum vucut gelistirme faaliyetlerinin onemli bir kısmı, ozellikle de yeni baslayanlar icin, vucudun kas kütlesini arttırma ve yağ kütlesini azaltma çabasından ibarettir. bu sonuç temelde iki sürecin bir arada işlemesi vesilesiyle ortaya çıkar. katabolik süreçlerde yağ ve kas dokuları vucudun ihtiyaçlarını karşılamak için tüketilirlerken anabolik süreçler sonucunda da kaybedilen dokular yerine konur. eğer tükettiğinizden daha az yağ ve daha çok kas dokusu oluşturmayı başarabilirseniz hedefinize doğru ilerliyorsunuz demektir.

TheBlack_D-D_, 1BvS9, ksk132 ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. APOLLO

APOLLO Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar
    Yer:
    izmir
    flexi yeni başlayanlar için sıkı bir beslenme programı yazarsan seviniriz

Ancestor ve acemirambo bunu beğendi.
  3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    flexor yazmak istedin sanırım

Yeni başlayanlar için yazılabilecek beslenme programları kişiye göre değişir. Çünkü 110 kilo bir insanla 65 kilo bir insana aynı beslenme programı uygulanamaz. Profesyonel bir yardım istiyorsan kendi vücut resimlerim bölümüne vücut resimlerini eklemeni tavsiye ederim.

acemirambo bunu beğendi.
  4. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=10638

Yukardaki başlıkta SCHWARZXXL yeni başlayanlar için beslenme programı yazmış.Bu programı kendine uygulayabilirsin.Programı aşağıya kopyaladım.

Rica Notu:İnsanların rumuzlarını(nicklerini) yazarken daha dikkatli olalım.Bu kişi sitede yönetici olsun veya ilk mesajını yollayan biri olsun farketmez.Bu durum onlara olan saygımızı gösterir.

Begginer, ksk132 ve acemirambo bunu beğendi.
  5. volkanzamyak

volkanzamyak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    malatya
    merhaba bu biraz fazla yiyecek değilmi bukadar süre içerisinde bunları yersek midemizi mahvetmezmiyiz,

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Eğer bunu yiyip yatarsan sadece miden değil tüm organların zarar görür burada bu besin taplosu yapacağın hareketlere istinaden hazırlanmış fakat yapacağın hareketler kısıtlı ise porsiyonları düşürerek eşitlik sağlarsın böylece sindirim sistemin zorlanmaz

Negromanger bunu beğendi.
  7. BATİSTA_M

BATİSTA_M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRTENCİ
    Yer:
    ÇORUM
    slm.ben bodye baslayalı 4 aya yakın bı zaman oldu boy 1.77 kılo 75.barla calısma yaparken genelde kol calısırken kolun arka tarafına bı agrı gırıyor bırakaınca sddetlı bı agrıdaha gırıyor cevremde duyduklarıma gore bu butun badıcılerde oluyomus bunun bı acıklaması varmı acaba????

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  9. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar...
    bende merak ediyorum beslenmemiz yogun olmalımı
    ben 1.80 boy 67 kiloyum ama hala kilo alamadım bu nasıl bi tezat
    eger ,cok yuklenirsem antrenmanda normal haftada 3 kez birer arayla yapıyorum...
    acaba 3 kez antrenmana bu beslenme gidermi?
    teşekkürler::.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2007
  10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu beslenme sana uygundur hatta karbonhidrat miktarını artırabilirsin yani ekmek, pilav, mantı vs. hatta senin yapında iştah açılması için öğünlerden bir-birbuçuk saat önce tatlı birşeylerde yiyebilirsin. Aslında bayağı bir kilo eksiğin var haşlama tavuk yerine kızartma veya daha çok sevdiğin oburca yiyeceğin adana dürüm, iskender gibi şeylerede yönelebilirsin. Tabi bunlar belli bir seviyeye kadar, sonrasında yağ tulumu haline gelmemek için şekerden, yağdan, gerektiği zamanda beyaz undan uzak durursun.

11. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    forumları okudum, ilk 3 ay supplement kullanmayın deniliyor.peki ben bb e baslayalı 1 ay oldu beslenmeme ozen gostermeye calısıyorum ama bu konuda cok da basarili degilim heralde.boyum 187 kilom 76
    sorum şu, başlayalı 1 ay oldu, peki Weight Gainer kullansam faydasini gorur muyum ? yani ilk 3 ay kullanmayın boşuna falan yazıyordu bir yazıda ondan sordum, yardımcı olursaniz sevinirim teşekkurler

12. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Whey protein ve gainer gibi takviyeler her sporcu için tamamlayıcı besinlerdir, tenis ve bisiklet sporuyla uğraşırkende alıyordum, ama takviye olarak tüm umudum bu ürünler olsaydı sanırım yarı yolda kalmış olurdum, iyi bi beslenme programının yanında gainer ve whey çok iyi sonuç verecektir, o beklemen gereken 3 ay sürede bu spora adaptasyon dönemin ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi için yeterli bi süre olacaktır beslenmen ne kadar mükemmelleşirse supplementlerde o kadar fayda sağlayacaktır .tüm supplementlerin üstünde yazar asıl ögün yerine geçmez

13. eddizsound

eddizsound Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar .... bende bu spora yeni başladım.
    boy:1.79
    kilo:101
    yaş:30 ve benim mutlaka zayıflamam lazım arkadaşlar. şu an sabah 2 yumurta bir tanesinin sarısı
    öğlen 200gr. pirinç lapası akşam ise 300-400 gr. arası tavuk yiyorum. öğle ve akşam yemeklerinin yanında yağsız bol salata tüketiyorum. hiç ekmek yağlı yiyecekler ve şeker kullanmıyorum. sizce bu diyetin bana zararı olurmu. işimden dolayı antremenlara sabah saat 09:00 da başlıyorum. yaklaşık 40 dk. cardio yapıyorum. önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

14. Burakeren

Burakeren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    Merabalar ben 17 yaşında 1.79 boyundayım. daha 2 gün oldu ab rocket aletiyle 300 - 400 mekik çekiyorum ve 50 şınav çekiyorum ve üstüne telle çalışıp 2 bardak sütle sonlandırıyorum sizce doğrumu doğru değilse önerebileceğiniz şey nedir teşekkürler. :)

15. OgetS

OgetS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    meRHaba arkadaşlar birşey danışmak istiyorm sizlere yardım ederseniz çok sevinirm simdiden tesekkürler. yaşim 23 BOYUM 176 KİLO 82 BEL 95 OMUZ 135 ... 2 aydır çok sıkı ve dogru (sağlıklı )diyet yaptım ve neredeyse tüm fazlalıklarımdan kurtuldum sizce Body e başlamam şuan dogrumu olur. yani İdeal mi kilo vs body e başlamak için ?

16. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Herkese merhabalar bende yeniyim yaşım 16 1.85 boy 80 kiloyum 4 aydır body yapıyorum işin temel kısımlarını kaptım sayılır fakat birtürlü yağ eritme beslenme kısmını düzene sokamadım kafamda hep bi soru işareti kalıyor nası beslenmeliyim konusunda benim midem biraz dışa çıkık doğuştan beri böyleymiş yardımcı olması için Brock Lesnar a bi bakın onun ki gibi hafiftende göbek var benim istedigim ideal vucut fit güclü ve dinamik her spora yatkın cinsten cünkü boksor olma gibi bi adealim var bu konuda gorusleriniz benim için cok onemli.

Sayfayı Paylaş