yag vücuttan nasıl atılır?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve dishiwelet tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bravo tebrikler bu soruyu soran ilk kişisin. Kilo veremenin birinci sorumlusu nedir biliyormusun. Kan şekeri.

günlük enerji alımımızda neleri düşürmemiz gerekir tabiki rafine ve işlenmiş karbohidratları.

Neden tereyağı . Tereyağı içerisinde süt şekeride barındırıyor ve böylece sabah basit karbohidrat isteğinizi, rahatlıkla karşılıyorsunuz.

%82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, mineraller, kolesterin, yağda çözülmüş vitaminler suda çözülmüş vitaminler, protein, asitler, aromalar ve proteinler bir araya gelmiştir

100 gramında 700 kalori var.

Bittimi hayır bu gun yağsız ve şekersiz diye kullandıgınız ürünlerin bir çoğu işlemlerden geçirilir ve içerisine tatlandırıcı ilave edilir yada şeker.

Nededik kan şekerimizi dengede tutmak istiyoruz. Eğer diyetinizde gunluk 70-80 gr kadar yağ eklerseniz hatta bence daha fazla olmalı kan şekeri yüksekliğinin önüne geçersiniz ve tatlı yeme isteği olmaz içinizde. Böylece sık sık acıkma atakları olmaz tabi su içme ihtiyacı ile açlık birbirine karıştırılmamalı.

3-5 gr şeker bile insanın seker ihtiyacını yeterince karşılar.

Örneğin 3 tam yumurtalı tereyağlı omlet. tam bir sporcu besinidir.

Sabah erken saatlerde testosteron yüksek olabilmesi için yağlarda şarttır.

Testosteron üretimini mutlak surette arttirrmamız gerekiyor. Bunun içinda yağlar şart.

Kalori aldım verdim davası değil olay. olay insulini düşürmek.

emregunes, loveofbody ve cadocx bunu beğendi.
  2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bunca senedir okuyordum makaleleri ilk defa duydum valla insülini düşürmeyi....teşekkürler.....insanın bilmedği ne çok şey varmış diyorum kendi kendime :D :D

3. SoyLu61

SoyLu61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Coyote seni ve ketosis diyetini inceledim çok bilgili birisisin sanırım millete çok yardımcı oluyorsun, "Kalori aldım verdim davası değil olay. olay insulini düşürmek." demişsin de biraz detaya girermisin internette ne araştırdıysam herkes aldığınız kaloriyi azaltırsanız zayıflar ve yağ yakarsınız diyor :S

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kahvaltıda basit seker kullanmıyorum o zaman aralarda aslında yogurt yerim ben yaz mevsimi böyle oluyor sadece o da antalya inanılmaz sıcak bir sehir ve buz gibi yiyecekler tercih etmek zorunda kalıyoruz:)yumurta yı haslanmıs yiyorum olmazsa sizin dediginiz gibi rafadan yaparım hem fazlada pismemis olur
    köy tavugu bulma sansım acıkcası yok tavuk fleto kullanıyorum keci peyniri tuzlu nasıl yicem:( ben tuz kullanmıyorum hic lor peyniri tercihimde tuzsuz olmasından ve protein degeri yüksek olmasından dolayı
    bakliyat ürünleri hastasıyım ama fazla yeme sansım yok cünkü troit hastasıyım bunlar benim icin yaralı olmuyor cok sevmeme ragmen:(yag olarak zeytinaygı kullanıyorum ama dediginiz gibi yulafı hic bulamadım cok aradım cornflakes tarzı var onlarıda ben istemiyorum mercimek corbasını cok severim kısında genelde tercih ediyorum offf yararlı olmasada benim icin
    dondurmayı genelde antrenman sonrası cok olmamak sartıyla basit seker alımı icin tercih ediyorum sütlü tatlıları sadece pazar günleri serbest bıraktıgım gün yiyorum o da birtane
    hurma muz ve incir hic sevmedigim seyler :( muz yine arada bir olabilir ama ben tadı cok tatlı olan gıdaları yiyemiyorum tatlıyı cok sevdigim halde hafif olanları tercih ediyorum hurma ve incir bana inanılmaz tatlı geliyor midemi bulandurıyor cok tatlı gıdalar oldugunda bunların yerine baska ne önerebilirsiniz bana?
    ögünlerimi 4-5 seklinde yapıcam bundan sonra hamur islerinide pek tercih etmiyorum lor peynirim tusuz ve tadı cok güzel dedigim gibi tuzlu hicbirseyi yiyemiorum:)aynı sekilde yaglı seyleride yiyemiyorum baharat kullanıyorum acı vs seviyorum
    su olayında abartıyorum bu cocukluktan gelen bir alıskanlık sanırım fazla iciyorum bundan sonra 2lt sınırlandıracagım peki bu 2lt antrenman günlerinde de gecerlimi? cünkü cok terliyorum
    beslenmeme maden suyunuda ekliyorum artık süt bundan sonra yaglı tercih edecegim ama mandıra sütü bulamam sanırım aldıgım yerde yok ancak pastörize süt alabilirim sebzelrin ve meyvelerin kabuklarını asla dogramam tadını alamıyorum dograyınca
    tatlıya düskünüm evet ama dikkatli oluyorum yememege calısyorum cok ama cok canım isterse dedigim gibi dondurma veya kazandibi oluyor bana yetiyor
    kahve iciyorum genelde ama türk kahvesinide eklicem artık listeme):
    önerilerinizi dikkate alacagım mutlaka umarım olur cok denedim ama olmadı bakalım bundan sonra nasıl gitcek yag yakımım:)degerli tecrübelerinizi benimle paylastıgınız icin gercekten cok mutlu oldum:)
    coyote yazılarını herzaman zevkle okuyorum bilgilerindende hep faydalanmaya calısıyorum bunlar benim icin ileriki zamanlarda hep yatırım olcak cünkü bu isi sporu saglıgım elverdigi sürece devam ettirecegim fitness egitmeni olma yolundayım bunlarda benim icin cok önemli bilgiler:) insulin seviyesi konusunu lütfen biraz daha acarmısın bu konuyu cok anlayabildgimi sanmıyorum

Son düzenleme: 17 Eylül 2010
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet aydınlatiyim.

vücudumuz daha şeker ve şeker içeren bir ürünü ağzimiza aldiğimizda ve çiğnemeye başladığımızda içerde hormonal değişimler başlar.

Vücudunuzun o anda yükselttiğiniz insulin ile beraber hücrelere kanda bulunan glikozu yüklemeye başlar. Beyin hücreleri dahil . Ancak hücreler doyuma ulaştıgında bu sefer geride kalan glikojeni eğer glikojen stoklarınız boş ise kaslar ve karaciğerde depolar. Artan miktarıda vücudumuzda kimyasal bir reaksiyon ile beraber vücut yağına dönüştürür.

Böylelikle beraber kan şekeriniz yükselir. Ancak hemen bir düşüş yaşanır. Çünkü basit şekerler kan şekerini bir aşşağı bir yukarı oynatırda oynatır.

Ancak vücuda alınan şeker içeren besinler yağlarla beraber tüketilirse yada düşük glisemik endeksli besinlerle vücut kan şekeri biraz daha uzun bir zamanda yükselir(TOKLUK)

Eğer siz yağlı bir eti ağziniza aldıgınızda bu insulini yükseltmez. Özellikle çok düşük glisemik yük içeren(basit şeker)komplex bir karbohidrat ile yağlı bir hayvansal protein kaynağı aldıgınızda bu vücudunuzda çok yavaş işlenir.

özellikle yağlar dahil komplex karbohidratın sindirim süresini uzatır ve beyin doyma sinyalini yağ sayesinde alır.

eğer şeker gibi bir besinin doyurma hissi verdiğini dusunuyorsanız yanılıyorsunuz.

Bu gun işlenmiş gıdalarıda tüketicez hayatta elbette ancak bunların yağlanmamızı engelleyici olarak tüketicez.

Doğru yenen bir fastfood urun bile sizi saatlerce tok tutar ve kan şekerinizin düşmesini engeller.

Yağ yakımı biraz katabolik bir süreç oldugu için yiyeceklerin kan şekeri düşürme seviyeleri önemlidir.

Böylece enerjinizde yükselecektir. Çünkü dusup yukselen kan şekeri insan enerjisini alır götürür ve kendinizi doyumsuz hissedersiniz.

Özellikle diyabet kalp hastalığı metabolik sendrom gibi sorunlar asla kuzey ülkelerinde yaşanmaz.

Beslenme piramidini çöpe atın.

Bu gun korktugunuz tereyağı kolestrin içeriyor ve kalbinizi ve damarlarınızı koruyor. Ayrıca aldıgınız lezzet sayesinde kendinizi iyi hissediyorsunuz ve yağ yakmanız kolaylaşıyor.

Diğer tüm hayvansal kaynaklı besinler özellikle doğada otlananlar insana faydalı olan stanolleri içeriyorlar.

Yağ yakmada lezzet çok önemlidir.

İnsulin seviyesinde düşmeyi hissetmek istiyorsanız 1 hafta boyunca şeker içeren hiç bir ürünü tüketmeyin ve bir hafta sonra gerçek doyma nasıl olur onu anlayacaksınız.

ancak ilk bir hafta kesinlikle sabırlı olun.

Ancak çok sıkıştıgınızda meyve yiyin oda tropikal meyve olmasın. Mümkünse hurma olsun.

emregunes ve dishiwelet bunu beğendi.
  6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Maalesef glisemik indeks konusunda çokta katılamıyorum. Son araştırmalar gösteriyor glisemik indeks diyette düşünmeniz gereken çok önemli bir konu değil. Önemli olan konu her zaman dediğim gibi giren kalori çıkan kalori. Bu kontrol altına alındıktan sonra glisemik indeks konusunda endişelenebiliriz. Bu konu bb.com un da ayrıca ana başlıklarından.

Mesela örnek vericek olursak Amerika da oluşan obezlik glisemik indeks yüzünden oluşan bir durum değil alınan kalori fazlalaığı yüzünden oluşan bir durum. Bence glisemik indeks almamız gereken kaloriyi belirledikten sonra yapmamız gereken bir durum.

İlk önce almanız gereken kaloriyi alın sonra yiyeceklerin gi konusunda endişelenin.

Son düzenleme: 18 Eylül 2010
    dishiwelet bunu beğendi.
  7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet ben bunu yaptım gercekten sekerli herhangi birseyi yemeyince bunu unutuyor vücut tadı siliniyor sanki ama iste biz kadınların malum dönemde bunu tüketmemesi cok zor birsey hormonlardan dolayı en cok bunda zorlanıyorum tutmak o kadar gücki kendini tatlı sevmeyen insanlar bile mutlaka bir tatlı alıyor sevenlerse artık siz düsünün:) yakmam gereken bir yan yaglarım var cok abartı degil ama gitmeside lazım bunda cok zorlanıyorum diger yerlerimi baygı bir hallettim kas yaptım:) bu yazınızı mutlaka dikkate alacagım umarım bu sefer gider yaglar:(
    antrenman sonrası basit seker alıyorum bu dönemde buna dahilmi peki tüketmemek adına?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:50 ----------

glisemik indeks bende takılmıyorum acıkcası kalorime dikkat ediyorum yine de yag yakamıyorum off nasıl birsey bu ya anlamadımki

8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bence psikolojik olarak kafaya takımış durumdasın....uzun bir süre tartılardan ve boy aynalarından uzak dur....eminim tekrardan yağ yakmaya başlayacaksın belki vücut şuan için uygun değildir....sadece zaman bırak tabi spor ve diyeti aksatmadan

9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    dishiwelet yağ yakımı kalp atım hızıyla alakalı. VO2 max ını bulman gerekiyor. Alman gereken kaloriden az alıp yağ yakım nabzını yakalarsan yağ yakmaman imkansız. Ayrıca leptin hormonuylada alakalı. Uzun bir dönemdir yağ yakıcam diye alman gerekenden çok düşük beslendiysen leptin hormonu dibe vurmuştur. Bu hormonun dibe vurması demek vücutta eyvah noluyor hemen herşeyi ekonomik kullanayımda sevgili sahibim yitip gitmesin der. Bu yüzden çoğu diyet yapan kişi belli bir aralıktan sonra aynı kiloda daha az yemesine rağmen takılıp kalır.

dishiwelet ve usd61 bunu beğendi.
  10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet taktım sen olsan takmasmıydın:D tartılardan uzagım zaten aynı sekilde devam ediyorum ama elde var koca bir sıfır :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:10 ----------

kalorimi almam gerekenden daha az alıyorum kalp atım hızımıda hesapladım hiit calısmamı ona göre yapıyorum valla tavan yapıyor resmen kalp atıslarım antrenmanlarımıda yogun calısyorum verdigim aradan önce kalorilerimi cok fazla almıyordum yag yakımım sonlarına dogru azalmıstı iyice 1 ay ara verdim ve tekrar basladım ama bu sefer aklori olayını önceki gibi yapmıyorum biraz daha cıkardım mesela 1600 alıyorsam simdi 1800 alıyorum peki ne yapmam lazım ? lütfen yardım:(

11. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Sakin ol yaktırcam sana o yağları :)

1. Hafta 2100 kalori al. Ağırlık yap.Kardiyo yapma. ( Amaç leptin seviyesini yükseltmek)
    2. Hafta 2100 kalori al. Kardiyo+ ağırlık yap. (Vücudu normal rutinine geri döndürmek ve hazırlık safhası)
    3. Hafta 1800 kalori al. Ağırlık+kardiyo devam
    4. Hafta 1500 kalori al. Ağırlık kardiyo devam. Tekrar yağ yakımı durana kadar 4. haftaya devam et. Ne zaman yine yağ yakımı durdu bu döngüye devam et.

Bu arada belirttiğim kalori miktarlarını kendinde belirleyebilirsin. Ama ilk 2 haftaki değerler mümkünse sabit kalsın. Leptin hormonun düzelsin tekrar yağ yakmaya başlayacaksın.

dishiwelet bunu beğendi.
  12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyy gercektenmi yaktırcakmısın ayh cok sevindim :)
    o zaman pzt si senin bu programla baslıyorum ben aslında bu hafta aradan sonra tekrar basladım ve 1800-2000-2100 arası aldım genelde ama günde kac kalori almam gerektigini bilmedigim icinde biraz kafadan yapıyorum
    yani bu hafta senin dedigin gibi yapmısım ben sadece agırlık calıstım peki agırlıgı haftada kac defa yapayım ben 4 defa yapıyorum ama bu hafta yapamicam cünkü hala bacak agrılarım var bakalım yarına iyi olurum sanırım yaparım bölgesel calsıma yapıyorum ben drop set ve super set bir arada olan agır bir programım var yalnız buna birde ayrı bacak daha ekliyorum ben haftada 2 defa bacak calısmıs oluyorum 2 haftada kac kere cardıo yapayım zaten hiit yapıyorum ben ama bu hafta hic hiit yapmadım cok sıcaklar var diye birde birsey sormak istiyorum ben spor yapan bir bayan kac kalori almalı bunun cevabını bulamadım hatta diyetisyene gittim bu yüzden bana 1700 dedi ama spor yaptıgım icin daha fazla almam gerekir diye düsünüyorum birde 1 aylık arada kalorilerim genelde senin yazdıgın gibi oldu acıkcası bu aradan sonra iyi baslarım sanıyordum:(

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Glisemik endeks olayı ile şunu kastetmiştim, örneğin gunluk beslenmemizde bizim daha fazla yememizi gerektiren ne varsa bunlar kan şekerimizi hızla arttiriyor.

Ancak siz bu gun karbohidrat için kan şekerini düşüren sebzeleri kullanırsanız durum değişecektir.

Örneğin bir domates bir patlican bir bardak mercimek çorbası bir kase fasulye yani bunların makarna ekmek ile insana verdiği şey aynı şeymi sizce?

Bir defa olabildiğince doğal besleniyorsunuz ikincisi artık insulin değerleriniz yükselmiyor.

Kalori olayına pek inanmıyorum ben. Eski zamanlarda insanların kilo almamasındaki etkenler sizce kalori hesaplamasımıydı. Yani siz bana soğanla sarmısakla patlicanla marulla brokoliyle kilo alındıgınımı söylemek istiyorsunuz yada günde 4kg et tüketen massai kabilesinin insanlarını gordunuzmu. Yeni zelanda yerlilerinin şu an dunyanın en sağlıklı toplumlardan biri oldguunu bliyormuyuz ve en güçlüleri.

Bu gun amerikan toplumuyla ilgili yapılan çarpıcı istatistikler herşeyi açık açık ortaya koymaktadır.

Bu gun amerika kıtasında 1980 sonrası az yağlı ürünlerin tüketimi artarken

Atıştırma tarzı besinler olarak bilinen hazır sandviçler, hamburger restoranlarının sunduğu yiyecekler, enerji barları, dondurulmuş besinler, kahvaltılık mısır gevrekleri, meşrubatlar ve çikolata-şekerlemeler

Ayni zaman zarfında bu gun yiyeceklere eklenen seker türevlerinin miktarı %60 oranında artış göstermiş ve kişi basına düsen rafine tahıl ürünlerin (beyaz un, beyaz pirinç, beyaz ekmek ve diğer pastane ürünleri) tüketim miktarı ise %55 oranında yükselmiştir.

Bu bize şunu gösteriyor aslında , katı yağlara alternatif olması amacıyla piyasaya çıkarılan bitkisel yağların, margarinlerin ve hidrojene nebati yağların tüketilme oranı da %400’lere ulaşmıştır. Bu tablo açıkça göstermektedir ki asıl düşman besinler içindeki doğal yağlar (hayvan etlerinde, sut ve sut mamullerinde, saf kuruyemişlerde ve tohumlarda bulunan yağlar) değil, yapay ve besin değeri düşük ürünlerdir.

Şimdi geçmiş zaman zarfını dusunursek ben hayvansal yağlar kullanmadan evvel 5-6 ay öncesi sıksık acıkma atakları çekiyordum ve huzursuz hissediyordum kendımı. Bir yere gitsek hemen fastfood yeme eğilimine giriyordum annem zeytin yağlı birşeyler pişirse bile ona kızıyordum. Hatta yağsız yemekler yiyordum.

Bence amerikadaki durum ve obezite tamamen hazır gıdalardan kaynaklanıyor. Ayrıca giren çıkan kalori olayı bence doğruyu yansıtmıyor.

Kişilerin metabolizmaları bir değil öyle adamlar gösteririmki size gün icinde normal bir insanın yediği yemeğin 20 katını yer ve doymadımki der. Bu adam çok zayıftır peki bunu nasıl açıklayabiliriz?

Yani aslında anlamamız gereken bize yutturulan dengeli beslenme masalı aslında yanlıştır.

Doğru beslenmede şeker çıkarılırsa yerine yağlı hayvansal kaynaklı besinler eklenir ve birde üzerine sebze ve salata tüketimi arttirilirsa
    Kan şekeriniz normale dönüyor. Bu sefer susadıgınızı hissediyorsunuz ve başınız ağrı yapıyor. Şahsen keto diyette yada taş devri beslenmesi uyguladıgımda canım et yemek istiyor. Kesinlikle aklıma tatlı matlı gelmiyor bile. üstelik idmandada über performans gösterebiliyorum .

Su içtiğinizde baş ağrınızda geçiyor ve dingin bir ruh hali ile karşılaşıyorsunuz.

yorgunlukta azalıyor ve hatta yok oluyor.

Achilles1980 ve dishiwelet bunu beğendi.
  14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bayanlar için : BMR = 655 + [9.6 x weight (kg)] + [1.8 x height (cm)] - [4.7 x age (years)]

BMR = 655 + [9.6 x 60] + [1.8 x 172] - [4.7 x 32] = 655 +576 + 309.6 - 150
    BMR = 1390
    Aktivite planın haftada 5 gün çalışan biri için 1.5 katsayısını kullanıcaz.
    1390 * 1.5 = 2085 kalori bu kalori spor yaptığında seni sabit kilonda tutacak kalori.Tabii bu miktar sadece formulize edilmiş bir sayı. Yani kesinliği yok.

Agresif bir plan izlemek için 500 kalori düşebilirsin ve ya %10 gibi bir düşüşte yapabilirsin. O biraz kişiye kalmış bir durum. Yukarda önerdiğim dışında karbonhidrat döngüsüde yapabilirsin.

1900 kalori ağırlık günleri
    1500 kalori kardiyo günleri gibi o zaman leptinle de uğraşmassın

3 gün ağırlık 3 gün kardiyo güzel bir plan

Ayrıca kardiyonu sadece HIIT üzerine yoğunlaştırma. İnsan öyle bir varlık ki herşeyi kendine adapte ediyor. Bu yüzden bir müddet LISS dene. Eğimi arttırıp. 1 hafta HIIT 1 hafta LISS.

Ayrıca kalori arttırdığın için kilo aldım zannedeceksin.Hafiften kilon yukarı çıkabilir. Bu çıkış gayet doğal. Hepsi karbonhidratların su tutucu etkisi yüzünden olucak. Meraklanma.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:07 ----------

Glisemik indeksi düşünmek bizim için bence bişey ifade etmiyor. Nedenine gelicek olursak besinlerin üzerinde yazan GI değerleri boş karna alındığındakan şekerini yükseltme hızını gösteriyor. Bizim gibi 3 saatte bir beslenen sporcular için ne kadar yararlı orasında şüphelerim var.

dishiwelet ve Coyote bunu beğendi.
  15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben bunu hesapladım daha önce benimkinde 2200 tarzı birsey cıkmıstı ama dedigin gibi kesinligi olmadıgı icin pekte güvenemedim oley az cok biliorum artık almam gereken kaloriyi :) peki bu liss nedir hic duymaıdm ben bunu tamamdır programım artık belli bundan böyle kalori alımımda senin yazdıgın gibi olcak pzt den itibaren baslıyorum ben cardıo yaptıgım günler 1500 alcam:) ben agırlık calıstıgım günler proteini 80-90 gr alıyorum dogrumu peki?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:50 ----------

bu yaglı yiyecekler olayı bana hic uymuyor napcam ben :( yaglı ve tuzlu birseyler yiyemiorumki ben of ya

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:52 ----------

bu yaglı yiyecekler olayı bana hic uymuyor napcam ben :( yaglı ve tuzlu birseyler yiyemiorumki ben of ya

16. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    120-130 gram protein senin için yeterli olacaktır. 50 gram yağı da mutlaka almalısın. Bunu hem ağırlık günü hemde kardiyo günleri yemelisin. Kaloriyi oluşturan diğer kısımda karbonhidrat olucak. Kaloriyi azaltırken karbonhidrattan kesmelisin. LISS koşu bandında yürüme temposuyla yapılan uzun yürüyüşlerdir diyeyim. 45 dakika 120-130 nabızla koşu bandında hızlı tempo yürüyüş gibi.

dishiwelet bunu beğendi.
  17. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    peki bu agırlık calıstıgım günler icinmi gecerli yoksa cardıo ve dinlenme günleridemi böyle olmalı?50 gr yagda almaya calsırım :)her ne kadar sevmesemde proteinimi yoksa yagımı hergün almalıyım bu sekilde?cok soru soruyorum biliyorum ama yanlıs birsey yapmak istemiyorum umarım sorun olmaz senin icin lıss yapma sansım yok o zaman kosu bandım yokki benim:( ancak dısarda yapabilirim bunu

18. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bu protein ve yağ oranlarını hergün alıcaksın. Boş gündede alıcaksın ağırlık çalıştığın gündede kardiyo günlerindede. Yağı çerezlerden çok rahat karşılarsın zaten. Fındık,fıstık ve ya ceviz gibi. Yok illa koşu bandına gerek yok. Dışarda da yapabilirsin. Hzlı tempo yürüyüş 45 dakika. Hiç antremanın olmadığı günler 1500 kalori almaya devam et. Sadece ağırlık günleri 1900 kalori al.

40 kilo vermişsin ki bu da ne kadar azimli olduğunu gösterir. Azimli insanları seviyorum. İstediğin zaman soru sorabilirsin. Çekinme.

dishiwelet bunu beğendi.
  19. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    peki hergün bunları alıyorum o zaman super bir fikir kuruyemislerden yagı karsılamak baska türlü yiyemem zaten :)tamam 1 hafta hiit calısması diger hafta liss calısması yapıyorum o zaman yürüyüs yüzme aerobik gibi 1900 kalori agırlık olan günler alcam yani haftanın 3 günü diger günlerde cardıo dahil 1500 alcam:) ayh cok sevindim insallah yag yakımım baslar heyecanlandım iyice
    evet 40 kilo verdim ama inan yag yakmak kadar zorlanmadım bu isi bugün degil saglıgım elverdigi sürece devam ettirmek istiyorum evimde kücük bir spor salounu kurdum nerdeyse :) hayalimde fitness egitmeni olmak kursumu bitiripte daha sonrada spor salonu acmak :) buna cok sevindim herseyi iyi bilincli yapmak istiyorum bu yüzdende hep soru sorma geregi duyuyorum senin icin problem olmadıgına cok ama cookkk sevindim:)

Achilles1980 bunu beğendi.
  20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kardio idmanlarını dışarda yapman daha iyi olur zaten.

dishiwelet ve Achilles1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş