Yağ Yakma

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve wolveron2 tarafından 10 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Yanlış anlamayın ama bir yerse aaçmalanmış.Benim bundan 3 sene önceye kadar durağan nambız hızım 95ti. Buna göre ben günde 24×500=12000 cal sadece oturarak yakmalıydım. Ama ben günde en fazla 4000 cal ile beslenen bir insandım be kilo falanda vermiyordum.Buraya bir acıklık ketirseniz iyi olur. Ayrıca en iyi cardio bir vgci için yürüyüştür. Yüksek tempoda koşu falan 45 dakkatı geçtim 20 dk sonra vücuttaki tüm glikojeni harcayıp kaslardan glikojen elde eder.yazdıklarından sadece yüzme vücudun güzel görünmesine yararki bunun sebebi yüzerken kas liflerini çok tekrarlı ağırlık antrenman ındaymış gibi yırtılıp daha sonra onarılmasıdır......

2. Haqa

Haqa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 165 boy 54 kilo yağ oranim ise yüzde 18 nasıl indirebiliriz yağ oranimi

3. musty13

musty13 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3

birşey sana saçma gelmesi o şeyin oldugu anlamını çıkarmıyo hocan doğru demiş ben ağırlık çalışacagım günler 5 dk koşu bandı giriyorum ısınmak için yoksa ağırlık kaldıramıyorum kardiyo yaptıktan sonra o dambılların altından nasıl kalkacaksın merak ediyorum zaten orulmuşsun ağır basman mümkün değil dün gece ben ağırlıkantrenmanından sonra yüksek yoğunluklu koşu yaptım 20 dk çok verimli geçti o koşuyu önce yapsaydım ben ağırlık kaldıramazdım bu yüzden sonra yapmalısın. birde şu saçma bu saçma diyeceğine bi onu uygula birde sana sacma gelmeyeni uygula farkı gör ama ugrasacagın sey zaman kaybından başka birşey değil tecrübelerle sabittir yerinde sayar durursun sonra sıkılır bırakırsın sporu

4. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyodan sonra yapılan ağırlık çalışması sakatlık riskini arttırabilir, bence önce ağırlık sonra kardiyo

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Cok da sacma degil.

Kusura bakmayin vakitsizlikten basligin tamamini okuyamadim ama hocalarin once kardiyo sonra agirlik onermesinin sebebi kilo verilmesine oncelik vermeleri. Agirlik antremanini da ona gore programliyorlar. Agirliklar kismen dusuk oluyor tekrar sayilari artiyor. Bir nevi yogun hiit gibi.

Yani boyle bir secenek de var diye soyluyorum. Sakatlik olusmasi mumkun degil.

Bizim anladigimiz.anlamda siddetli bir kardiyonun ardindan cok sert bir agirlik antremani soz konusi degil yani.

Fakat ben yine de once agirlik sonra kardiyo yapilmasinin daha verimli olacagini dusunuyorum.

3x12 4x10 gibi bir fullbody programi haftanin 3 gunu. + ihtiyaca ve zevke gore kardiyo guzel olur. Fakat bu kadar yuksek bir yag oraninda oncelik kardiyo olmali. Agirlik antremani aksasa.bile kardiyo ve spor asla aksamamali.

Not: spinningle ilgili hocan dogru soyluyor. Cok siddetli bir kardiyo cesidi ve arkasindan agirlik calisman dogru degil. Once agirlik sonra spinning. Bende spinning yaptim zamaninda ama artik yapmiyorum ve bence yapilmamali da.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 27 Ekim 2016

Sayfayı Paylaş