Yağ yakarken kas almak ya da kreatin kullanmak mümkün mü?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve miminor tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Yağ oranımı düzeltmeye çalısıyorum. Kardiyo ve ağırlık antremanlarımı haftada 4-5 gün yapıyorum. Aynı zamanda Animal cuts desteği de alıyorum yağ yakımı için ve tabi ki diyetide aksatmıyorum. Yağ yakarken kas kaybını azaltmak ve belki de üstüne koymak mümkün değil midir? Eğer mümkün ise nasıl? Acaba animal cuts kullanırken aynı zamanda kreatin takviyesi ile kasları biraz daha belirleyici yapıp yağları azaltmak olası mı? Kreatin ve glutamine takviyesini yağ yakma sürecinden ayrı mı tutmak gerekir. Bu konuda tecrübeleri olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum. bench_O

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    yağ yakım sürecinde şeker ve yağ oranı yüksek olmadığı müddetçe kullanılamayacak supplement yoktur. şeker içermeyen gainer bile kullanılabilir. creatine ve glutamine de rahatlıkla kullanabilirsin.

Son düzenleme: 10 Mart 2010
    Berkthagar bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakarken kreatin kullanmak gerçekten çok abes kaçar, hem yağlarından kurtulup incelmek istiyorsun hem de kreatin kullanıp su tutup "bloat" olmak istiyorsun. Kreatinin yerine çok daha sağlam olan kre-alkalyn kullanmanı tercih ederim. Hem su tutmazsın hem de çok daha az gramaja çok daha yüksek etki görmüş oluyorsun.

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    2shae, creatine'in su tutma etkisi kalıcı değil. Definisyonun sonuna doğru creatine kullanımı kesilirse, tutulan su da atılacaktır.

hasansabbah ve xxMassacrExx bunu beğendi.
  5. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler cevabınız için. Yani kreatin, animal cuts ve glutamine kullanıp, antremanları disiplinli tutup, dietle beraber kilo ve yağ oranını istenilen seviyeye yaklaştırabiliriz. Yani; hacim kazanmak için kilo vermeyi tamamlamayı beklemeye gerek vardır diye kesin bir kural yok ?!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:28 ----------

2shae cevabın için sağol. Nedir kre-alkalyn tam olarak ?

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ben buna hacimlenmek değil de kuru kas kütlesini arttırmak derim.

7. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    SCHWARZXXL bunu beğendi.
  8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kre alkalin 2. nesil kreatin diye gecer genelde. yukleme yapmana gerek yoktur kreatindeki gibi. forumda bir yerde normal kreatini maden suyuyla karistirinca kre alkalyn olur yaziyordu ama tam yerini hatirlamiyorum.

9. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Şunu belirtiyim ilk olarak; illa kreatin gibi bir düşüncem yok. Amacım suan yağ yakarken, kardiyo ile beraber yaptığım kas gruplarıma yönelik antremanları daha faydalı hale getirici bir takviye aslında. Yani aslında ben de emin değilim bir şey kullanma konusunda fakat mantıklı olarak düşününce, kilo verirken kaslarımı da korumanın bir yolu olması gerektiği. Yani tabi ki antrenmanların faydası vardır fakat daha efektif bir sonuç almak kreatinle gerçekleşir diye düşündüm ki başka bir çözümü olabilir mi?

10. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bende creatin var antreman öncesi kullanıyorum iyide oluyor.Atlet öyle ıslak oluyorki sıksam yarım litre su çıkar rahat.Şimdi benim kafam karıştı creatini diyet ve spor yapan adam(kilo vermek için) kullanması çok mu sakıncalı.Su tutsun vucut eğer sadece su tutuyorsa peki yağ yakımına ters etkisi var mı ? Eğer yoksa kullanabilirim yukarda arkadaşın dediği gibi son 10 gün kala kullanmam vucuttaki suyuda atmış olurum.Ne diyorsunuz

11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatin kullanırken vücudun su tutması her insana göre değişir. İngilterede adını hatırlayamdığım bir üniversitenin kreatin üzerine yaptığı araştırmalarda vücuttaki su tutulumuna etkisinin oldukça düşük olduğundan bahsediyorlardı.
    Ayrıca kreatim monohidratı maden suyu ile karıştırdığımızda krealkalin ortaya çıktığını yazdığım başlık da buydu

12. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermek için kreatin kullanmak ya da kullanmamak değil derdim. Sadece merak ettiğim diyet + kardiyo + animal cuts ile beraber kreatin alımı vucutta yağ yaktıkca, kasların daha görülür olmasını sağlar mı sağlamaz mı.

13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Direkt olarak kasların çizgilerinin ne kadar keskin olduğuna bakacaksanız kullanmayın derim.

14. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Abicim birde maden suyu içersem antreman öncesi ölürüm.Zaten kahve+aspirin alıyorum ve öncesinde bol su ile creatine kusacağım bu gidişle,maden suyuda antreman sonrasına kalsın :D Acaba senin söylemek istediğin su yerine maden suyuna katıp içmek mi ?

Son düzenleme: 11 Mart 2010
  15. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece o değil tabiki. Kas kaybını yavaşlatmaz mı ?

16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatini antrenman öncesi alacaksınız diye bir durum yok. Antrenman sonrasında da alabilirsiniz. Ben kreatin kullandığım zamanlarda hep antrenman sonrası kullandım.
    Kreatinin definasyon döneminde en azından kas kaybını engellemese bile yavaşlatacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında bilimsel bir çalışma vs birşey okumadım, sadece kendi düşünce ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum.
    Kreatin konusunda birçok araştırma var ve bazıları bazılarını yalanlayabiliyor. Artık kreatin monohidrat mı, krealkalin mi, kreatin glukoganat mı, yoksa kreatin etil ester mi kullanacağınız biraz da size kalmış.

demircan256 bunu beğendi.
  17. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Rpac. İnsan tedirgin olabiliyor :) yani daha önce kullanmadığım için yağ seviyesini istenilene indirmeden kullanılırsa, görüntünün daha çirkinleşme ihtimali olup olmadığını bilmek önemli tabi.

18. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudun su tutması sıkıntı değil zaten. Su tutup kasların daha belirgin ve şişkin gözükmesi güzel. Ama bu sus tutmanın yağ yakımına bir negatif etkisi olur mu sorun bu. Yani kasları şişirirken belin incelmemesi diye bir şey olur mu ?

19. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Kreatin vücutta deri altında değil kaslarda su toplanmasını sağlar. Bu da kas gelişimini hızlandırır.

Fakat kas gelişiminde ki en basit prensip kalori fazlasıdır, yani 300-500 Kcal kalori fazlasıyla kas gelişimi sağlanır. Bu durumda diyet sırasında kas gelişimi beklemek zor. Belki BB ye yeni başlayanlar da bu mümkün olabilir fakat prensip olarak imkansız.

Diyet sırasında BB nin tek amacı kas kaybını minimuma indirmektir. Fakat her ne kadar iyi çalışılırsa çalışılsın diyet sırasında kas kaybı her zaman olacaktır.

hasansabbah ve demircan256 bunu beğendi.
  20. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel diyorsun ben de öyle biliyorum zaten olan da o, fakat geçen hafta teste girdim ve 1 ayda 0,3 kg kas almışım ve 2.8 kg yağ yakmışım. Nedeni ne olabilir. Yağsız besleniyorum, diyetteyim ve aynı zamanda kardiyo yapıyorum haftada 5 gün. Yanında da body building çalışıyorum. Bu süreçte Animal Max kullandığımı söylemek isterim.

Sayfayı Paylaş