Yağ yakımı için bunlar yeterli mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iguana24 tarafından 30 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. iguana24

iguana24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    16 yaşındayım 1.68 civarı boyum ve 94 kg kilom var. Biliyorum yağ yakmak için temel etken kalori açığı yaratmak. Kalori açığı yaratmayı başarabiliyorum fakat sporsuz da olmuyor galiba. Ben de koşu yapmaya karar verdim. 5 gündür sabah kahvaltıdan önce 5 dk yüksek tempoda 1 dk düşük tempoda olmak üzere 10 set şeklinde koşuyorum, akşamları da sınırlarımı zorlamak yani kondisyonumu geliştirmek için orta temopda yorulana kadar koşabildiğim kadar koşuyorum.
    Beslenme olarak ise özel bir diyet izlemiyorum. Beyaz ekmek gibi zararlı karbonhidratlardan uzak durup bol lifli kepekli ekmek tercih ediyorum. Genel olarak günde ortalama 1500 kalori falan besin tüketiyorum. Sizce nasıl bir program bu ?

2. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yani bu şekil de yaparsan kilo verirsin zaten. hatta kalori miktariını 250-300 daha arttırsan da verirsin.

3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kaloriyi 2000 e çıkart kilo verdikçe düşür. Yoksa korumaya geçer vermez. 3 ayda bir sadece 2-3 gün için 600 kalorilik ton balığı diyeti yap. Bol suyu ihmal etme . Sıkı başlamıştır kesin sonuç alırsın kan tahlillerinizi yaptığını varsayiorum. Guatr ya da şeker falan varsa o kadar emek boşa gider.

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kalori açığı yarattığında spora gerek yok(Spor gereksizdir demiyorum ama aslolan kalori açığı yaratmak)
    Ben spor yaptığım dönemler(hem de çok yoğun ve ağır spor yaptığım dönemler) 25 kilo aldığımı bilirim.
    Spor yapmadığım ya da sakat olduğum dönemler ise, sadece kalori açığı ile çok fazla kilo verdiğimi bilirim.

Yalnız, uzama çağındasın. Beslenmenin kalsiyum ve vitaminler, mineraller açısından yeterli olup olmadığına dikkat et. Kalori açığı oluşturacağım diye yetersiz beslenme.

Ayrıca ergenlikte metabolizma zaten hızlıdır. Sağlıklı beslenme ile bu işi halledersin.

5. iguana24

iguana24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım hepinize teşekkür ederim, daha fazla tavsiyeniz olursa dinlemek isterim.
    Bunu biraz açıklar mısın?

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Duraklama dönemlerinde 3 gün oyunca gübde 6 kere küçük boy diyet ton balığı yemek başka irşey yememek. Uzatmak tehlikwli ve gereksiz 4. gün normal diyete döndüğünüzde ziyafet gibi gelir ve kilolar patır patır gitmeye devam eder. Tabii böbrek vs gibi sorunlar varsa yapılmaz. Bu bir tavsiye değil bilgi paylaşımıdır sorumlu tutmayınız.

7. iguana24

iguana24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sporcu arkadaşlarıma da bir danışırım, merak ettim zaten denerim muhtemelen. Teşekkürler !;)

8. Jozefhakan

Jozefhakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim kalori açığı basıl oluşturuyorsun?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Jozefhakan

Jozefhakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günde her yediğini not mu alıp hesaplıyorsun şöyle de var ayakta dururken bile kalori yakıyorsun açığı nasıl hesaplıyorsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. iguana24

iguana24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hayır tabiki de sadece daha önce bu kalori mevzularını iyice öğrenmiştim ve dolayısıyla yediğim hemen hemen her şeyin kalori değeri aklımda var.

Sayfayı Paylaş