Yağ oranımı düşürmeme yardımcı olun.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 10 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Sa beyler 2 sorum var birincisi yağ oranımı düşürmek için püf noktalar yani şunu yapsam düşer bunu yapsam artar gibi?
    ikincisi nasıl bir antreman izlemeliyim lütfen bilenler yazsın kafama cok takıldı başlayalı 4,5 5 ay oldu ve sertleşme var o kadar ağır çalışıyorum ondan diyorlar doğrumudur lütfen kilo vermem lazım yağ vermem lazım ????

2. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Günlük ne kadar karbonhidrat tüketiyorsun ? Basit şekerden ve gereksiz kalorili yiyeceklerden kaçın. Kalori açığı oluşturuyor musun sporun yanında beslenmen nasıl ?

3. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Valla kardeş ramazandan önce tavuk göğsü yiyordum sebze ile felan öğlen kahvaltım yumuta süt tahıllı ekmek felan sebzeydi akşamda çorba hafif karb felan ramazan ayında iftarda çorba ile başlıyorum ekmek pide yemiyorum hafif giriyrum sonra ne varsa bilirsin her evde bir tane ana yemek olur ramazadanda bundan sonra sahura kadar 3 Litre içemezsem 2 L su içiyorum sahurda ise 3-4 yumurta haşlaması 1-2 bardak süt yalnız sahurda pide ye saldırıyorum sonuçta 18 19 saat yemek yemiyoruz ama iftarda hiç yiyesim yok. Böyle yani sahurda karbonhidrat ve proteini iyi yiyorum. iftarda diye karbonhidrat daha fazla tahminimce hesaplama yapmadım cünkü öyle herşeyi yiyemiyorum ramazanda oldugumuz için anneme şunu bunu yap da diyemiyorum zaten alamıyorum ne varsa o yani. beslenme için bir iki şeyler demenizi istiyorum birde fitness yapmadıgım günler abs karın calısıyorum bide iftar öncesi biraz yürüyüş yapacagım.
    Antreman ise hep ağır calısıyordum salıonda birileri niye agır yapırsoun dedi zaten genişsin büyüksün dedi bu sertleşmeni sağlar incelmezsin dedi daha dün akşam hatta 3 gün anterman yapıyorum 5x5 yapın diyenler var agır kilo ama bunu düşününce ağır calısmıcam az ağırlık çok tekrar yapacagım ramazan öncesi fullbody yapıoyrdum 2 göğüs süperset 2 göğüs sırt süperset sonra biceps triceps veya omuz bide bacak büyük kaslar 2 hareket giriyordum. ramazanda ise başından beri 5x5 yaptım ağır ve yavaş. Tek istedğim incelmek yani bacaklarım çok geniş ve kalın kilom 89 boyum 1,80 bacak tarafım geniş kalçam bide üst bölgem yine yapılı omuz trapez göğüs bakımından şanslıyım geniş fotoğrafını atarım sonra yani iyi bir beslenme ve antreman programı yapabilirsek arkadaşlar çok iyi olur bilenler yazsın okudugunuz için teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2017 ---
    Amacım yağ düşürmek kas yapmak ve bacaklarımı felan inceltmek istiyorum amacım bu yani ne yapmam gerkeiyorsa yaparım antreman olarak tam yaparım sorun yok ama beslenmde uyarım yani sorun yok.

4. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Az ağırlık çok tekrar farklı periyotlarda uygulanabilecek strateji idmanlarında kullanılır bana açıkcası pek mantıklı gelmiyor yag yakmak istiyorsan en mantıklısı hammallık yapmadan temiz antreman çıkarman. Özellikle drop set olarak ayarlarsan cok faydasını görürsün setleri çıkarabileceğin max agırlıkla tekrarlarını tamamlaman en güzeli günlük alman gereken kalori miktarından daha azını almazsan istediğin kadar spor yap kılo veremezsin ilk işin beslenmeni düzene sokman bir çay kasıgı yediğini bile hesaplayarak her gün kalorini ölç unutma ki bu işin %90ı beslenme %10u spor :)
    7 aya yakın bir sürede 96 kilodan 72 kiloya agırlık calısarak ve kalori hesabı yaparak ulaşmış biri olarak yazıyorum bunları :))

5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Zaten antreman aksatmam ve antremanım nasıls onu yaparım daha düşük yapmam yani o zaten ben iftarda çorba sebze vs ekmek yemiyim sonrada mide sindirdik sonra biraz daha yiyim sonra 3 Litre su içeyım antremanlarım ise az ağırlık çok tekrar mesela kaç tekrar bide onu yazarsan. Antreman konusunda taviz vermem ama beslenmede ne varsa diyebilirim ama dikkkatli yapıyorum mesela bu akşam çorba içtim salata yedim biraz sebze yemeği yedim ekmeksiz sonra kalktım su içtim 1 saat sonra yedim pilav vardı onunla tavuk göğsü yedim yani saymak degilde dengeli yapmış bulundum tavsiyelerini bekliyorum ramazanda oldugu için böyleyim ramazan olmayınca sıkıntım olmuyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2017 ---
    Bide ben kardiyodan nefret ediyorum bu yüzden fazla dinlenmeden az ağırlık çok tekrar kardiyosuz antreman olmayınca abs yapıyorum karın felan işte bide iftar öncesi 30 dk yürüyüş uygunmu sence ? yağ yakımı için kardiyo işlevi gibi bişey diyebiliriz. Kardiyo yapmam lazımmı birde nefret ediyorum yalnız.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2017 ---
    Bide incelmek istiyorum görünüş olarak değil böyle kıyafetlere girmek gibi diyeyim üst bölgem çok iyi durumda topluyor ama bacaklarım çok geniş cidden. Göbekte oldu bu sene

6. failfailto

failfailto Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum bende de bacakların kalın olması gibi bi olay vardı ki hala çokda ince değildir.Bisiklet çok işe yarıyor denenmiş ve onaylanmıştır :)

7. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum kendi bisikletim var onu sürücem kardeş amacım ramazanda doğru ve dengeli yemek ve antreman yapmak az agırlık cok tekrar ramazan bitince sabah kalkınca 30 dk yürüsemmi hızlı veya koşarak karar vermedım yoksa bu 30 dakika bisikletmi sürsem yani demem şu sabah kahvaltı yapmadan 30 dk 1saat kardiyo yapayım galiba yağ yakımı sağlıyormuş aç karnınaı uykudan sonra. bisiklet mi yapayım yoksa hızlıca yürüyüm veya koşuyum hangisini yapmalıyım ramazan bitsin beslenme antreman programım tam uyucak ramazan biraz engelliyor. cevaplarınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş