Vucudumun geleceği

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Teknick tarafından 25 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boy 178cm
    Kilo 76-77kg
    Kol 30cm
    Omuz 109-110cm
    Göğüs 95-96cm
    Bel tam olarak nerden olculuyor bilmesem de gobek deligi çevresi 94
    En ince yer 78cm
    Kalca 105 cm

Sorunum alt gobek yan ve arka belde yağlanma
    Kalca ve basen sikilastirmak

Acaba omuzlarım dar mi spora baslasam 125 130cm 'e cikar mi
    Ve bana rehberlik edecek cevaplarınız cok degerli
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2018 ---
    Vucudum suan kum saati gibi yani ve ben alttaki genislikte incelme ve ust kisimda genisleme istiyorum
    Daha rahat kiyafet alabilmek icin
    Suan ki beden:
    Pantolon bedeni 32 33
    Ust beden M ve L arasi
    Ama pantolonda hafif basen kalca cikintisi var yandan onlardan kurtulmak
    Tisortte bel kismindaki genişlemeden kurtulmak ve ters ucgene yakin bir vucuda kavusmak istiyorum derslerim yogun ama hergun uygulayabileceğim ekipmansiz ( 2 eklemeli dumbell var sadece) egzersiz programı verebilir misiniz ve ne kadar protein almaliyim
    3 yumurta proteini yeterli mi mesela ? Yoksa aksam yemeklerine protein eki yapilmali mi

Son düzenleme: 25 Ocak 2018
  2. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ya yok mu bi yardim edecek ? :(

3. Cem Aslan

Cem Aslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikli olarak yağ oranını düşürmen lazım bunada definasyon denir youtube dan araştır defiansyon nasıl yapılırr diye ve kalori hesabı yapman lazım tabikide bunu da you tubedan araştır hepsiyle ilgili yeterli bilgi zaten mevcut metin olarak kolay anlatılabilir şeyler değil o bakımdan ve de herkes artık konu hakkında bilgi sahibi olduğu için biraz geriden gelmişsin ve buna bağlı olarak kimse cevap yazmak istememiş anladığım kadarıyla. Youtube da savaş cebeci bu konular üzerine video ypatı onu takip et ve internetten günlük besindeğeri ihtiyacını hesapla

4. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadan fotoğraf çektiğim zaman aynadan,
    Omuzlar dar kalca hem geniş hem büyük ayni zamanda bel kemigi de dışa çıkıyor

5. Cem Aslan

Cem Aslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yapman gereken norma ağılrık çalışmalarına deam ederken kalori açığı oluşturmak ve kardiyo yapmak yani yağ oranını düşür önce ve snrada ağırsağlamın üst gövde antrenman programını uygua aynı sorun bendede var yavaş yavaş kapattım

Teknick bunu beğendi.
  6. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sağolasin fitness icin suan pek vaktim yok 15 ay içinde üniversite sınavım var,

Sence evde yapilabilir mi? 2 takmali dumbell var
    Bi de bi kac.uygulama var telefonda ordaki programlari uygulamaya baslamayi düşünüyorum
    1 ay boyunca yapmayi hedefliyorum
    Sonuçta bi gelisme olursa haber ederim
    Kilom 75.5

7. Cem Aslan

Cem Aslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kas gelişimi kasa ne kadar stres yüklediğin ve kasın bu strese ne kadar iyi adapte olabilridiğidir .Evde vücut ağılğınla da çalışabilirsin spor salonunda çalışmak kadar kası belki yoramayabilirisn fakat yinede faydalı olacaktır.Aslında benim görüşüm spora başla yinede sağlıklı bir vücut dersler odaklanmanı vs de yardımcı olur spor haytında hep olsun salona başla adam akıllı bir beslenme oturt kendini daha sağlıklı hissedeceksin mental ve fiziksel olarak bu da derslerine de pozitif etki edecektir. Ama yinede ben asla başlamam diyorsan street workout tarzı çalışabilirsin çünkü dambıllar pek yeterli olöayacaktır.

8. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten cok tesekkurler
    Ben okudum bu agirsaglamdaki yazilari benim donemimdekiler icin diyetin pek uygun olmadigi soyleniyor daha aktif olarak spora yonelmem gerektigi ibaresi yer aliyor,
    Ben okulda basket oynama firsati buluyorum yaklaşık 40 dakika
    Eve gelirken 3 durak once inip yürüyüşle eve gelmem durumunda
    Evde mekik,şınav,planck,dağcı vs hareketler yaparim diye umuyorum yaklasik 40dk 1 saat sürecektir
    Bunun disinda gerekli kalori 2000-2200 demisler ben 1500u mumkun olduğunca geçmiyorum ama sabahlari yumurta tuketiyor olmama rağmen aksam yemekleri yine saglikli olmasi bi yana arada 1 sandvic nutella ya da kucuk 3 5 biskuvi kacirdigim oluyor haftada bi kac kez sanirim bunlari sifirlamam lazim insulin dengesi açısından ancak benim tek ihtiyacım
    Ust govdede minimum 3-5cm (belki daha fazla) genisleme ve mumkunse (bolgesel zayiflama yok ama) kalan yaglarim hep bel kalca civarında olduğundan onlari tamamen eritmek istiyorum
    Şuanda 75 kilo birisi olarak sanirim 66-70kg arasina dusmem gerekecek,
    Boyum 178cm
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mart 2018 ---
    Bi de bel ince kaldigindan kadinlardaki gibi oyuk oluyor orayi doldurmam mumkun mu acaba ? Yoksa bel yaglari gidince duzelir mi?

9. Cem Aslan

Cem Aslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aslında kısmen bilgili olduğunu farkettim ve bu da iyi bir şey. Dediğin gibi 60 70 kilo arası bir kg ya düşmen iyi olacaktır yavaştan fark azalır ve daha sonra üst gövde yoğunluklu bir çalışma ile bu durumdan kurtulursun . Ve de yaşta bu konu da bir faktor , demek istediğim yaşın ilerledikçe kemik yapında oturur ve bu problemi bahsettiğimiz şeyleri de yaparak 2 sene içinde kökünden çözersin. Ben de 7 aydır spor yapıyorum 20 kg aldım 95 kg ya kadar çıktım ve 5 kg vererek kilomu 90 a çektim ve dediğin durumu yaşayan biri olarak bu sorunu neredeyse çözdüğümü farkettim. Bel konusunda en büyük çözüm ise squat ve deadlift hareketleri olacak kalçana ve beline en büyük dengeyi ve şekli bu hareketler verir sen sınav dönemince kilo vermeye odaklan şekerli yiyeceklerden uzak dur daha sonra salonda çalışmaya başlayınca çok sağlam bir fiziğe kavuşursun .

10. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler

11. omar115

omar115 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    kardeş forumda 1 haftadır normal dolaşıyordum bu yorumu görünce hemen üye oldum. Ben 9- 10- 11. sınıflarda taekwando muay thai yapmıştım. 12. sınıfta dersi etkiler diye sporu bıraktım ve puanımı beğenmedim mezuna kaldım. Vücut şişti yağ oranım %25 oldu. Dedim bu iş böyle gitmez 1 ay önce yeniden yazıldım spora, sınav engel değil. Sanki günde 10 saat ders çalışıyoruz. Ne yaparsan yap sakatlık vs. olmadığı sürece sporunu aksatmamanı tavsiye ederim ve 15 ay çok uzun süre kolu 40 cm bile yapabilirsin bence. Karşılaştır %25 yağ oranımı 40 cm kol mu

Sayfayı Paylaş