Uzak Durmanız Gereken 5 Supplement [Video Çevirisi]

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Deniz Palabıyık tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    :DKonuya hakim insanlar ne demek istediğini anlamıştır zaten bence çok didiklemeyin :D

2. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada l-glutamine özel videoyu bugüne yetiştirmeye çalışacağım. Kanalı takip edebilirsiniz. Bazen video yüklendiğinde evde olmamış oluyorum. Foruma koymam zaman alıyor. Dün triceps antrenman videosunu 5-6 gibi yüklemiş olmama rağmen ancak gece yarısı koyabildim foruma.

3. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    L-Arginine ve L-Glutamine olayına pek katılmıyorum. İnanasım gelmiyor belli bir kaynak verilmediği sürece. Etkilerini gördüm.

4. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Protein proteindir toz yada yiyecek şeklinde olsun aralarında hiçbir fark yoktur. Hiçbir protein türünde de %10 oranında glutamine bulunmaz.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2014 ---
    Şöyle izah edeyim okuduğum bilimsel çalışmalarda ağız yoluyla alınan serbest formdaki pure glutaminlerin bile %60 ila %85 inin kana karışamadan bağırsaklarda kullanıldığını gösteriyor. Bunu ortalamaya vurursak serbest pure glutaminlerde bile emilim takribi %25 civarı. Serbest aminoasitlerin absorbasyon oranı her zaman daha yüksek olduğunu düşünürsek besin yoluyla alınan peptid bağlı aminoasitlerin %35 oranında absorbe edilebildiğini söylemek hata olur.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  5. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kaynak da verebilir misiniz? İlk yazdığınız %10 kısmında bahsediyorum. 2. kısımda Sean'ın söylediğinde bir yanlışlık yok. Hepsi %35 oranında emilir demiyor.
    Do all protein powders have glutamine?

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Videoyu yeni izleyebildim, elinize sağlık. Forumdaki en faydalı konulardan bir tanesi olmuş.
    Plasebo. Etkisini gördüğünüz glutamin veya arjinin değildi, doğru beslenip, doğru antrenman yapıp doğru dinlenmekti. Maalesef çevirecek vaktim yok ama ingilizce bilenler için birkaç link atayım:
    Glutamine:
    Addition of glutamine to essential a... [Appl Physiol Nutr Metab. 2006] - PubMed - NCBI
    Effect of glutamine supplementation combi... [Eur J Appl Physiol. 2001] - PubMed - NCBI
    The effects of high-dose glutamine inges... [J Strength Cond Res. 2002] - PubMed - NCBI
    Arginine:
    Arginine fails to elicit enhance NO production, and has no place in NO products - Bodybuilding.com Forums

Deniz Palabıyık bunu beğendi.
  7. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Yahu bi iki teknik hatayı düzelteyim derken faydasız bi tartışmanın içine girdik iyimi :) .
    Kaba taslak bir iki bilgi veriyim makale , kaynak maynak uğraşamam , isteyen istediğine inanabilir sonuçta benim bi karım yada zararım yok bu işten. Biokimya alanında eğitim almış birisi olarak biraz bilgi vereyim dedim sadece. Whey , casein ve egg prolardaki glutamin oranı toplam glutamicasidin ortalama %30 u civarındadır. Soya ve diğer baklagil proteininde bu oran daha yüksektir. Ordan kabaca hesaplarsınız artık .

Sadede gelirsek amatör vücut geliştirmecilerin ek glutamin takviyesi almasına gerek yoktur. Profesyonelsindir günde iki antrenman artı kardio yapıyorsundur , definisyon dönemindesindir bu dönemlerde kullanılması yarar sağlayabilir. Diğer dönemlerde para israfından başka bişey değil .
    Doxux her seferinde çevirecek vaktim yoktu diyip ikişer üçer makale atıyorsun. İngilizce bilmiyorum bilen birisi çevirsin diye rica edebilirsin. Böyle siyasi manevralar yapmaya gerek yok bence.

8. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yapmaya çalıştığınız şey yararlı bir şey sonuçta destekliyorum ben sizi. Sadece bir yanlışlık varsa emin olalım istedim. Teşekkürlerimi de sunuyorum.

NacHo bunu beğendi.
  9. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın Nacho , 2 antrenman yapanlarda katabolizmi engellediğini söylemişsiniz demekki glutamine toparlanmada işe yarıyor demektir bu. Herkes her zaman çok iyi beslenemez velhasıl glutamine yine tek idman yapanlar için kurtarıcı görevinde olabilir demektir bu da.

10. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Çok iyi beslenmiyorsanız tek sıkıntınız glutamin eksikliği olmayabilir dikkat edin.

bigdream bunu beğendi.
  11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Lanet olsun, deşifre oldum :(
    İtiraf ediyorum, Nacho haklı. Şu ana kadar hep içeriğini anlamadığım linkleri atıp duruyordum. Böylece forumda iyi yerlere gelebilecek, sonra da yavaş yavaş interneti ele geçirecektim. Ama bir şeyi tahmin edememiştim. Bir gün elbet keskin zeka, sezgi ve gözlem yeteneğine sahip bir kahraman ortaya çıkıp bütün planlarımı açığa çıkartacaktı, siyasi manevralarımı teşhir edecekti. İşte o gün geldi. Ben kaybettim. Tebrikler Nacho, tebrikler bayım...

CarpeNoctum, escapist92, tanyeri ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. rootworm

rootworm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ellerine sağlık , çok faydalı paylşım

13. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Yani misal. Sadece glutamine değil elbet ama genel olarak supplementler kurtarıcı rolünü oynayabilir kanımca :D

14. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Özellikle düşük kalori alınan definisyon döneminde profesyonellerin yaptığı yoğun antrenman temposunda immum sistemde düşme görülebilir. Bu dönemlerde glutamin takviyesi alınması metabolizma sağlığı için yararlı olabilir. Dengeli beslenen amatör vgci için faydalı olur demek güç . Bu zaten dolu olan depoya extra takviye çekmeye benzer.

15. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Bcaa da gereksiz midir peki
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ocak 2015 ---
    Kas agrilarina glutamin iyi gelmez mi

16. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementlerin maksimum etkisi %5 hadi 10 olsun.duzgun beslenmeyle iyi Bir vücut yapilir ama dunyanin supplementiyle yine.birşey olmaz bence. Arkadaşlar bakın dunya capinda BIr sektör bu.yillarca antrenman yapan, saglam beslenen ve kür yapan prof Bir sporcuya elinde glutaminle fotograf çektirip dergilerde internette yayinlayin ve dunya.capinda insanlar buna paralarini.versin. tamamen etkisiz demiyorum ama gerekli degil bence. Bu sporun Gercegi saglam antrenman ve beslenme (ayrica roidler) 60 larda ne nox vardi ne Bcaa nede.baska birsey.ama arnoldlar zaneler mentzerler çıktı. O gunden bugune degisen tek sey yeni cikan ilaclar Peptitler Vb. Video icin cok tesekkurler cok faydali paylasimlar olmus devamini sahsen yurekten.bekliyorum

neverbackdown. bunu beğendi.
  17. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Arginin kullanımında total testosteron üst sınırda idi . Ortalama 700 dl(zma düzenli kullanıyorum) civarlarında olduğu için fazla fark olduğunu sanmıyorum bu yüzden sizin dediğinize çıkıyor yol .Ancak mesela kür sonunda kullanımı testosteronu toparlamada etkili olacaktır .Bazı supplementler kritikleri bilindiğinde ve doğru yerlerde kullanıldığında çok daha etkili oluyor .Bu yüzden kullanıcılar ne kullandığını ve ne zaman kullanacağını iyi bilmeli . Ayrıca çeviri için konu sahibine teşekkür ediyorum . Bilgisayarımda ses olmadığı için çeviri hakkında bir yorum yapamayacağım .

neverbackdown. ve bigdream bunu beğendi.
  18. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel ve faydalı bilgiler. Teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2015 ---
    Güzel ve faydalı bilgiler. Teşekkürler

Son düzenleme: 1 Haziran 2015
  19. DjPtoo

DjPtoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul Beylikdüzü
    Helal olsun ne diyelim başarılı bir konu bilgilendirici glutamin gereksiz bir suplement olduğunu biliyorum bunun sayesinde.

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Güzel anlatmış.Bi an kreatinede bişeyler giydiricek sandım korktum.Birçok supplement kullandım ama artık çoğu bitti ve artık onları almamaya karar verdim.Tek önemli gördüğüm supplement kreatin(bu arada amacım kas kütlesi artışı değil) kreatin hakkında aynen en iyisi monohydrat almak , diğerleri faso fiso.

Sayfayı Paylaş