Uyanıp kendime çeki düzen verme zamanı geldi. Yardımcı olur musunuz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Zurkes tarafından 15 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Zurkes

Zurkes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ismim erdem 27 yaşındayım. Hayatın gidişatından dolayı almış olduğum kilolardan kurtulmak istememden dolayı sizlerden yardım isteyeceğim öncelikle size biraz kendimi tanıtayım.

Şuanda yurt dışında bir şantiyede ofiste Harita Müh. olarak çalışmaktayım. Ofiste olduğumu belirttim çünkü bütün gün oturuyorum anlayacağınız neyse biraz geçmişe gidelim. Hayatım boyunca sürekli bir spor yaptım ilkokulda yüzme, ortaokulda hentbol, lisede de sualtı sporu. Lisedeyken gerçekten güzel vucudum vardı(1.72 boy 69 kilo). Haftada 4 gün 2 şer saat yüzme antremanı, 3-5 gün arasıda kara antremanı yapıyordum. O sıralar şişkin bir vucut değilde tipik yüzücü vucudu vardı. Ancak kondisyon yönünden terminatör gibiydim diyebilirim. Tabi buna karşılık insan gibi yemek yemiyordum, pizza desen oturduğumda 3 büyük pizza, hamburger desen megamac menüden 4 tane falan takımca yemek yemeye bir yere gittiğimizde insanlar bizim yemek yiyişimizden rahatsız olurlardı. İnsanlık dışı yememize rağmen kilo almıyorduk tabi genciz onun avantajıda var.

Şimdi gelelim üniversite ile sporu bırakışıma sporu bırakmak zorunda kaldım ve 1 sene içinde şiştim (boy yine aynı 1.72 kilo oldu 85). Kiloyu sadece göbek ve belden aldım diyebilirim ama neyse ki göğüs kafesimin genişliğinden çok göze batmıyor fakat ben artık rahatsız oluyorum. bu yüzden göbek bel ve göğüs çalışmalarına başlamak istiyorum.

Şuan kaldığım şantiyede şartlar biraz kısıtlı spor salonumuz var koşu bandı eliptik bisiklet push down yapabildiğin bir alet bench press e yatmalık 1-2 tane düzenek z bar mekik sehpası falan var. Bu arada ben dizimi sakatladığımdan koşu bandına çıkamıyor eliptik yapıyorum. Şimdi geleyim sizden yardım isteyeceğim kısıma.

Şantiye yemekleri çok yetersiz gerçekten düzgün beslenemiyoruz bu yüzden protein tozu gibi takviyeler almak zorunda hissediyorum kendimi çünkü 3 4 gün spor yaptım( oda 40 dk eliptik, 3x 20 mekik 3x 20 şınav) ancak ağrımayan yerim kalmadı bu hamlık gibi değil bir çok kez hamlık yaşadığım zaman oldu bu resmen vucudun bize yemek ver, verki tamir ediyim demesi gibi. 1.5 ay sonra izne gideceğim beslenemediğimden takviye almak istiyorum l-carnitin almayıda düşünüyorum. Sizden ricam elimdeki imkanlar doğrultusunda ne gibi bir antreman yapmalıyım ve l-carnitin, protein tozu vs gibi takviyeler konusunda tavsiyelerinizi rica ediyorum. (Kilo hala 85)

Bu işi kafaya koydum arkadaşlar ben bu değildim yattığım yeter artık. Uyanıp kendime çeki düzen verme zamanı geldi.

Sayfayı Paylaş