Universal Nutrition Beef Aminos

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve Despo tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 106
    46,3%
  2. Orta karar

oy sayısı 97
    42,4%
  3. Başarısız

oy sayısı 26
    11,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 105 üye.
  1. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Bu ürünün diğer aminolardan farkını açıklayan arkadaşlara teşekkür ediyorum ama hangi amaçlar doğrultusunda bir seçim yapılmalı,amaçdan kasıt nedir,güç artışı mı,hızlı salınım yapan aminolar güç artışı sağlamıyor mu,bu konuda gerçekten bilgisi olan birisi bilgilendirirse sevinirim arkadaşlar.

2. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    En kaliteli protein kırmızı etten elde edilir, beef aminonun mantığı kırmızı etten elde edilmesidir, eğer diger esansiyel aminoasitlerin arkasına bakarsan "peynir altı suyundan elde edilmiştir." yazısını göreceksin, yani beef aminonun amacı kaliteyi arttırıp daha iyi sonuc alınmasını sağlamak

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    peki bu ürün kombinesi nasıl olmalı ? bende optimum whey protein var iyi bi ikili olur mu sizce ? beslenmemde sıkıntı yok.. öğünlerde takviye olarak alsam ?

4. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Her öğünde almanın pek bir mantığı yok bence çünku bu cla tarzı bir ürün degil, mesela sabah kalkar kalkmaz whey protein, antreman oncesi beef amino antreman sonrası whey protein, off gunlerdeyse sabah yine whey protein ve öglen yemeğinden once beef amino kullanımı uygun olacaktır diye düşünüyorum

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    sabah kalkar kalkmaz whey kullanmıyorum çünkü kahvaltı etmeyi seviyorum. en iyi protein aldığım öğün kahvaltım zaten. cla tarzı ürün değil derken biraz daha açar mısın nedir bu cla ?
    bir de bu ürün yerine whey amino mu alsam iyi olur ? mesela universal amino 2700 ?

6. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Sabah whey protein içmenin sebebi kahvaltında aldığın proteinin eksik olması degil zaten, sabah uyandiginda kasların en az senin kadar ac olur ve eğer sen kısa sürede o açlığı gidermezsen kaslarında katabolizma (yıkım reaksiyonu) gerceklesir, kahvaltıda yediğin yemeklerde bulunan proteinlerin kanına karışması 2 saat sürerken whey protein tozunun kanına karışma suresi 30-45 dakika arasindadir.

Bunun yerine amino 2700 degil musclemeds beef amino al, ben uzun bir donem 2700 kullandım sonuclarından memnunum ancak musclemeds'in aksine peynir altı suyundan üretiliyor ve bcaa içermiyor, bu yüzden tekrar soyluyorum benim sana tavsiyem musclemeds beef amino.

Bu arada cla (conjugated linoleic acid) öğünlerde birlikte alınır ve vücutta yağların emilimini sağlayan LPL enzimini baskılar, ayrıca karın bölgesindeki (erkeklerdeki yag deposu karında oldugundan) yağları enerji kullanımı icin kana karışmasına ve protein sentezine yardımcı oldugu bir cok bilimsel araştırmayla kanıtlanmış bir yag asididir
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2014 ---
    Bu arada nasıl gun içerisinde en iyi protein aldığın ögün kahvaltı oluyor anlamadım, kahvaltıda tavuk, biftek ya da somon falan mı yiyorsun? :)

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bi akşam yemeği kadar protein alabiliyorum. Öğrenci olduğumdan yumurtaya yükleniyorum kahvaltıda. Abartısız 6 yumurta beyazı 1-2 yumurta sarısı yiyebiliyorum. Yanında tahin, yulaf kepeği, yağsız süt de tüketiyorum.

Bir de demişsin ki kaslar sabah aç olur bunu biliyorum ama ben erken uyanıyorum zaten 8-9 gibi sırf kahvaltı etmek için uyanıyorum bazen. Düşündüğümüz zaman 11 de uyanıp whey protein içmektense 8 de uyanıp emilimi uzun ( yumurta, süt vb. ) şeyler tüketmem daha mantıklı değil mi ?

8. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Ben de senin gibi öğrenciyim bu bir bahane degil (tabi eğer bu sporu ciddiye alıyorsan) ve okul olsa da olmasa da sabah 7:00'de kalkıp ilk once proteinimi iciyorum sonra kahvaltımı yapıp öglen yemeklerimi kabına koyup okuluma veya nereye gideceksem çantama koyup evden çıkıyorum,11'de kalkman kahvaltı etmene engel degil zaten, yine kalkar proteini icer sonra da kahvaltını edersin onemli olan ogün aralarında 3 saat bırakmak ve saat en gec 8'e kadar yemek faslını bitirmiş olmak, dediğim gibi kalkar kalkmaz kaslarını doyurmalisin. Bu arada kahvaltını uyku surene gore degil uyku sûreni kahvaltına gore ayarlamalısın
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2014 ---
    Bu arada tahin yüksek miktarda seker içerir yerinde olsam fazla tüketmem

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bahane üretmek değil zaten amacım ki bunu kendime asla yapmam spor salonuna yakın ev aradım aylarca ve sonunda buldum. şimdi tüm hayatım spor ve okula göre programlı.
    bütçeyi sarsmamak ve biraz daha doğal gıdaları tüketebileceğim bi öğün olduğu için kahvaltıda supplement kullanımına kendimce karşıyım.

Tahin+pekmezden bahsettin galiba. Çünkü tahinde değil pekmezde şeker var. zaten gün içerisinde basit şekerli gıdalar tüketmiyorum en fazla tahin pekmez işte.. Onerin için teşekkürler..

10. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Malesef senin karsi olman gerekliliğini değiştirmiyor malesef :) bu arada sadece tahinden bahsediyorsan da, tahin susamdan elde edilir ve %28 proteini icerirken %54 yağ içerir, bu yüzden bulk dönemini bilemem ama definasyon döneminde yine de tavsiye etmiyorum. Neyse bazı seyler zamanla, rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

elite35 bunu beğendi.
  11. UtkuYıldız

UtkuYıldız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bende bu ürünle 3001 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım

12. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    3001 universal'in efsane aminosudur ve kimseyi pişman ettigini gormedim, bu yüzden bence 3001

13. Rudolf d'Arc

Rudolf d'Arc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar bu urunu bgn siparis ettim.etin kilosu pahali oldugu icin bu urunu almaya karar verdim. amix monster whey protein ile kullanacagim. Faydasi dokunurmu veya ek olarak suplament almam gerekirmi.?

14. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ürün içerisinde "collagen" var diye söylenmişti. Ben sizin yerinizde olsam kullanmam bu ürünü.

15. ZUPERMAN

ZUPERMAN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar, Ben bu ürünün 200 tablet'li olanını almayı düşünüyorum , Universal Beef Amino 200 , yalnız şunu danışmak istiyorum, bu ürünü kullanmak kilo aldırırmı acaba ? yağ yakmaya ve sıkılaşmaya çalışıyorum ve antrenman programım yeterince yorucu ve ağır, az ağırlık sık tekrar mantığı ile antrenmanlarımı gerçekleştiriyorum, bu ürünü almak istememin sebebi hem kas yapılanması ve yenilenmesi ve extradan antrenman esnasında güç, önerilerinizi bekliyorum

16. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar elimde Universal Beef Amino ve Hardline 3 matrix var nasıl kombine yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz ? ant. öncesi 3 tablet amino ve ant. sonrası 3 tablet diye düşünüyorum birde ant sonrası hardline 3 matrix nasıl sizce kullanma şekli ?

17. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ürünü aldım günde 2 adet alıyorum az mı kullanıyorum ?

18. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Besmeleyle kesildiği bilinmeyen et yenir mi?

Ayet-i kerimede besmelesiz kesilen hayvanın etinin yenmeyeceği yolunda açık hüküm vardır. Bunu teyid eden hadisler de mevcuttur. Bu sebeple ittifak edilen husus şudur:

- Etin yenmesi için hayvanın besmele ile kesilmesi lazımdır! Evet, bunda ihtilaf yoktur. Hayvan kesilirken mutlaka besmele çekilmelidir. Çekilmezse et yenmez.

Ancak, besmelenin terki iki sebepten olabilir:
    1- İhmalden, unutmaktan veya heyecandan.
    2- İnkardan, inanmamaktan.

İhmalden, unutmaktan, heyecandan besmele çekilmemişse, et yenir, bir şey lazım gelmez. Çünkü bunda bir kasıt yoktur.

İnkardansa, Allah'ı kabul etmiyor, ismini anmayı inanmadığı için reddediyorsa, elbette böyle inkarcı birinin kestiği yenmez.

Şayet, bu konuda bir bilgi yoksa, nasıl kesildiği bilinmiyorsa İslam ülkesinde yaşayan biri bu konuda hüsn-ü zan eder, besmele ile kesildiğini kabul eder ve eti yer. Bilgi yokluğu etin yenmemesine değil, yenmesine delil kabul edilir.

Şafii mezhebinde ise, hayvan kesilirken besmele çekilmese de, yenirken çekilir, böylece mahzur söz konusu olmaz.

Konuyu böylece tespit ettikten sonra gelelim diğer bir yönüne: Bilindiği üzere bir fetva vardır, bir de takva. Fetva işin birinci basamağıdır. Herkes onunla amel etmeye mecburdur. Takva ise bir üst basamaktır. İçte duyulacak aşk ve şevkin gereğidir. Ama herkes onunla amel etmeye mecbur değildir.

Hal böyle olunca, et kesimi konusunda fetvasını arzettiğimiz hükümler herkesi bağlayıcıdır. Bu ölçüler içinde olan eti herkes yer, başka şeyler arama mecburiyeti hissetmez. Ama birileri çıkar, böyle olmakla birlikte ben daha titiz davranmak istiyor, kesim şeklini bilmediğim eti yemek istemiyorum, diyebilir. Bu onun takva duygusundan kaynaklanıyorsa tebrik edilir. Ama başkalarını da bu tercihine zorlaması uygun görülmez.

Bu anlayışı, helal olan diğer gıda maddelerine de uygulayabiliriz. Biri diyebilir ki, ben falan ve filan gıda maddelerine bazı şeylerin karıştığını
    zannediyorum. Bu konuda kesin bir delil olmasa da (şüphe) ettiğim için onları yemiyor, içmiyorum. Buna saygı duyulur, sahibinin takvası takdir edilir. Ama biri de çıkar diyebilir ki, "madem bu konuda kesin bir delil yok, sadece senin şüphen var. Şüphe ile, helal olan şey haram olmaz. Ben bunları yiyor ve içiyorum." Buna da bir şey denmez, bu anlayışa da hürmet edilir.

Sorularlaislamiyet.com'dan alıntıdır.

19. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bu ürün normal gaspari amino max 800 ile kullanılabilirmi mesela birini antreman günlerinde diğerinii off günlerde

20. m.c.k

m.c.k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Urunun son kullanma tarihi nerede yaziyor? Kutu acildiktan sonra ne kadar sure icinde kullanilmali?

Sayfayı Paylaş