Tüp mide ameliyatı sonrası Metabolizma hızı ve beslenme. Yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Betül Ç tarafından 7 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Betül Ç

Betül Ç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Adım betül , 22 yaşındayım ve Geçen sene şubat ayında tüp mide ameliyatı olarak 75 kilo verdim ve şuan 63 kiloyum boyum ise 170. Ve bu süreci aşırı hızlı geçirdiğim için bir çok sağlık problemlerim oluştu. Aynı zamanda bende takıntı oluşarak günlük 600 kaloriyi geçmeme gibi hareketler sergiledim. Sonuç olarak metabolizmamı mahvettim diyebilirim. Şuan istesemde çok fazla yiyemediğim için zaten enerjim yok ama artık ben hem sağlığıma kavuşmak hemde kalori alımını arttırarak metabolizmamı normal seviyeye getirmek istiyorum. Şuan tahminlerime göre 1200 kalori alsam kilo alıcak seviyedeyim ve ben bunu yaşamak istemiyorum. 2 günde 1 pilatese gidiyorum ve aynı zamanda 2 günde bir kardiyo antremanları yapıyorum. Beslenmem sabahları 1 yumurta öğle ve akşam yemeğinde 60-70 gram tavuk ve gün içinde 400 ml süt ile 2 ölçek protein tozu içiyorum genelde. Bu aralar sağlıklı yağ almak için kuruyemiş yiyorum sürekli. Metabolizmamı düzeltirken kilo alıcağımın farkındayım ancak günlük bazal metabolizma normal sınıra çektikten sonra normal miktarlarda kalori sınırlaması yaparak geri vericeğimi umut ediyorum. Spor ile hedeflediğim amaç biraz kas kazanıp , yağdan 3-5 kilo kaybedip daha lean bir görünüme kavuşmak istiyorum. Bu süreci nasıl değerlendirmeliyim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Bir bariatrik cerrahi diyetisyeninden beslenme eğitimi almadınız mı ya da nasıl yönlendirilmediniz?
    Yapabileceğiniz en iyi şey, kendinizce karar vermek ve tahminde bulunmak yerine bir diyetisyene başvurmanız olacaktır.

Sayfayı Paylaş