Sporla beraber göbek yapmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Atakangumus tarafından 12 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Akşam yemeğini de ayarlamam lazım. Foruma baktım genellikle herkes tavuk göğsü ile ilgili tarif vermiş. Yeşil mermimek, makarna, tavuk göğsü ile ilgili sıra sıra yemekler denemeye başlayayım.

2. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda genel olarak hayvansal proteini savunuyorlar ancak bitkisel proteine de ihtiyacımız var. Önerim; her ikisinden de tüketmen.

3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    hocam su hariç çok iyi bir program olmuş not alıcam

4. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Selam,

Suyla ilgili sıkıntı nedir? :)

5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    20 kilo başına 1 litre içmek gerekli diye biliyorum

6. anil1098

anil1098 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Böyle beslenseydim fena halde yağlanırdım. Tavsiyem hamur işinden, cici bebe gibi zıkkımlardan, o yapay protein kaynaklarından ve 1 porsiyondan fazla meyveden uzak durman.
    Ekmeği de bırak. Lor, peynir, et, bulgur, nohut, yumurta, sebze, meyve.. Bunlar senin ana gıdan olmalı. O yediklerini yemeye devam edersen yağlanmak kaçınılmaz olur.

7. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Ya aslında cicibebe ile amacım yavaş yavaş kilo almaktı. Artık bıraktım :)
    Sabahları saf kepek ekmeği arasına süzme peynir yada fıstık ezmesi hazırlıyorum geceden. Giyinirken yiyorum :)
    Spor günleri öğlen tavuk haşlama (göğüs) akşamları spordan sonra pilav yada makarna ( yoğurt, peynir yada ton balığı ile ), 3 yumurta, Birde yarım litre sütün içine fıstık, ceviz, yulaf, muz ve birazda kakao koyarak bir karışım yapıyorum.
    3 öğünüm bu şekilde garanti.
    Yalnız yarım litre süt içince ertesi gün iş yerine fena gaz yapıyor. Süt tozu deneyeceğim.
    Öğün aralarımın boş olduğunu biliyorum ama çalışıyorum, ekmeği, yağı veya şekeri kesebilirim ama öğün aralarını dolduramıyorum bir türlü.
    Yakında yeşil mercimek ile erişteyi ( yada makarna ) kullanıp ana yemek gibi bir yemek deneyeceğim. ( Spordan sonra hem pro hem karb. için )

8. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    süt tozu pek sağlıklı değil. Öğün araları da olmazsa olmaz değil. kilo almak istiyorsan 3 ana öğününü büyük tut. kalori saymaya çalış. mutfak tartısı en gerekli malzemelerden biri bu iş için. Fiyatı da uygun. Sağlıklı yağları kesmek zorunda değilsin. Yulaf'ı beslenmene ekleyebilirsin. Şekeri olabildiğince minimum hatta hiç almayabilirsin. Sağlıklı gıdaları amacına göre miktar belirleyerek yemelisin. Fıstık ezmesinin şekersiz olmasına özen göster. Bu ve benzeri prensiplerle bu şekilde olabildiğince minimum yağlanarak sağlıklı kilo alabilirsin. Ama tekrar söylüyorum, total kalori önemli. Yediklerini takip etmelisin

9. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Sağolasın dikkate alacağım :)

10. çağdaş kaya

çağdaş kaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bankacı
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Şimdi ben öyle aşırı bilgili senelerdir bu işi yapan biri değilim ancak beslenme düzenine oldukça dikkat etmeye çalışan birisiyim. İş hayatı nedeni ile dediğin gibi sabah kahvaltı yapmak ya da hazırlamak vs sorunlu işler olabiliyor benim taktiğim şudur ki;

Gece yatmadan kase içerisine yulafı doldur abi üstüne sütünü dök sabaha kadar yumuşacık olur ve sabah biraz tarçın ekleyerek bir de muz ekleyerek indir gitsin mideye :) uyanır uyanmaz yumurtaları atarım tencereye ben hazırlanana kadar haşlanır onları soyup yemek en fazla 5 dk mı alır.
    Bence poğaça yerine bunu uygulayabilirsin. Yemek olarak geceden hazırlarım genelde bekar olabilirisin eyvallah ama hazırlayacağın yemekler inan bekar bir insan için de çok kolay:) bir iki tarif vereyim ben sana;

Yeşil mercimek suya koy haşla içine mısır at biraz haşlanmış yine mis gibi bir yemek yanına da tavuk göğsünü haşla bir güzel öğün oldu mu sana :) doymuyorum dersen al 2 dilim de tam buğday ekmeği yanına tamamdır :)
    makarna en kolay yemek zaten haşla abi güzelce sonra tereyağı ile yağsız kıyma ve domates rendesi ekleyerek güzel bir sos yap ve indiriver mideye, eğer fırının var ise makarnayı haşla tepsiye dök içine yarım kalıp peynir karıştır sonra üstüne 6 tane yumurta kırıp çırparak üstüne gezdir 30 dk fırında dursun sonra börek gibi doğra sana iki gün en az yemek yanlarına öğün yaptırır.

Düzgün bir vücut için spordan ziyade beslenmek daha önemli olduğu için bunlara dikkat etmende fayda olduğunu düşünüyorum.

11. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Zaten bayadır poğaçayı kestim. Artık biraz daha dikkat ediyorum. Sabahları 2 dilim kepek ekmeğine fıstık ezmesi sürüp yiyorum. Bundan sonra süt+yulaf+muz+pekmez vs. bir karışım hazırlyabilirim geceden.

İlgin için teşekkürler

Sayfayı Paylaş