Sizce Oncelik Hangi Supplement Almalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sersem1690 tarafından 9 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Başlayalı 1.5 ay oluyor. Vücudumda baya gelişme var hem ölçüsel hem görünüş olarak. Beslenmemi tam olarak düzene soktum günde ortalama
    270-300gram Karbonhidrat
    200-180gram Protein
    60-80gram Yağ
    Almaktayım supplement almayi dusunuyorum gelisimin hizlanmasi icin. Programım biraz agir bu yuzden beslenmeme cok onem gosteriyorum ayni sekilde gunde 8-10saat uyuyorum. Fakat agir bir antrenmanim olduğu için spor esnasinda guç vercek supplement almayi düşünüyorum aklima ilk olarak kreatin ve pro workout ürünler geldi. Siz hangi aminoasidi veya supplementi önerirsiniz ?

2. ahmet1215

ahmet1215 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam bende yeni başlayacağım 0 dan vücüdum çok kotu bi bcaa çek arkasına whey al karıştır iç preworkout şimdi alma ileride alırsın bence kilo kaç senin bu arada bende başlıyacamda utanıyorum spor salonuna gitmeye baya zayıfım :)

3. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum basladigimda ince kuruydum :D 1 buçuk ay geçti dedigim gibi 71 72 kilodan 74.5 yükseldim. Bu arada utancak hicbirsey yok. Bizim salonda da var ince kuru yeni başlayan çocuklar kasma bu kadar kendini. Supplement olarak. Kreatin bcaa ve protein tozu da olabilir gibi geliyor. Kreatin bence şart

4. ahmet1215

ahmet1215 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    aynen 3 lü güzel kombin yaparsan anterman öncesi ve sonrası sağlam beslenmeylede fena vücut yaparsın bence sen zaten herkes ilk başladıgında çömezdir 3-4 yıl sağlam yap hayvan gibi olursun bende gainer aldım macfite başlayacağım bekliyorum para atıcam karta sonra hayırlısı :) hiç ne program ne makineler ne ortam hakkında bi bilgim var 0 dan yapıcaz ama hırslıyım yapabileceğime inanıyorum dostum sende yaparsın bende yaparım

5. rainfit

rainfit Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Düzgünse beslenmen birşey almana gerek yok dostum daha erken gelişirsin güzel beslenmeyle. Pre work almana hiç gerek yok sade nescafe iç en güzel pre work out. Protein tozu alıp beslenmen yetmediği zamanlar takviye yapabilirsin.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Eger iyi besleniyorsan Hiçbirine hic gerek yok.
    Iyi beslenmiyorsan zaten bu sporu yapman mantıksız.

7. rainfit

rainfit Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    İyi beslenEmeme diye bir seçenekte var dostum

8. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim dostum. Evet beslenmem güzel örnek vermek gerekirse her gun 300gram tavuk 4 yumurta falan kesin yiyorum. Zaten makrolari da her gun telefonuma indirdigim programla hesapliyorum. Haftada en az 3 kez balık veya kırmızı et tüketiyorum. Nesacefe evet bazen 3ü bi arada tüketiyorum. Ama genelde saf nescafe tüketirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2017 ---
    Tesekkurler. Peki kreatini almak için biliyosunuz ki baya bir et yememiz gerekiyor. Sadece kreatin alsam sorun olur mu ? Veya faydasini hisseder miyim

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenemiyorsan olmaz bu iş.
    Suplementler cok cok önemsizdir.
    Sadece kas sakatlanmalarinin onune gecnekte bir nebze fayda eder. (Protein vb)
    Kreatin de bazilarinda gecici su tutar.
    Karboyu konusmaya bile gerek yok.
    Cok takilma bu suplement olayina.
    Ben yillarimi verdim bu spora.
    Az cok bilgimiz var

10. Muhammet190725

Muhammet190725 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Bu sporun temelinde suplement olarak whey protein var dostum. Eğer bütçen 350-400 lira filansa whey protein + kreatin al ama eğer bütçen 250 lira filan civarıysa sadece whey protein ideal. Bca filan almana gerek yok protein tozunun bir ölçeğinde 5-6 gram bca var zaten tabi bu bca miktarı markaya göre değişir ama genellikle 5-6 gram civarında olması lazım. Sana tavsiyem optimum gold standard whey protein al.

Sayfayı Paylaş