Sizce İlaçlı mı Doğal mı Başlıkları Konusu

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve diez tarafından 25 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyelerimiz..

malumunuz son günlerde çok fazla denk geldiğimiz bir başlık türü var..Sizce doğal mı, ilaçlı mıdır vs vs başlıkları..Yönetim olarak konuyu ayrıca ele alacağız ama sizlerin bu konuda rahatsız olup olmadığınızı , konuya bakışınızı merak ettim açıkçası..

Bana göre konuşulmamalı bu tip konular..işte bence sakıncaları :
    1. hiçbir pro ya da fitness model kolay kolay ilaçlı olduğunu söylemez..hatta kali muscle gibi mike o'hearn gibi dev kütleli adamlar bile %100 doğalım diye höykürürler..özetle ispatlayamacağınız ve sonucuna gidemeyeceğiniz bir konu hakkında konuşmanın kime ne faydası olacaktır..Ancak havada şu laflar uçacaktır "bence doğal, doğal olamaz, ilaç kullanmadığını söylediler, ben biliyorum,ben eminim, doğal olsa şöyle olurdu vs vs"..doğalla ilaçlıyı ayırt etmek aknelerine bakmaktan başka nasıl oluyor bize de öğretin biz de öğrenelim..yani omuz başları çok önde ise şu ilacı kullanmıştır mı demek..Ha şunu iddia edebilirsiniz..tüm yıl boyunca %5 yağ oranıyla boy gösterdi..fakat bunu bile kabul etmeden ispat edemezsiniz..
    2. öncelikle doğallıktan bahsetmek ilaçlı olmaktan da bahsetmek anlamına geleceği için ki konu illa ona geliyor bu yeni başlayanları hele de bu işi zar zor yapan düzgün beslenemeyen zor kas yapanları steroide teşvik edecektir..biliyoruz ki düzgün beslenme ve bilinçli antrenman ile çok uzun yıllar sağlam ölçüler alınabilir..
    3. Yakın zamanda açılan bir başlıkta 4 senede doğal olarak yapılacak vücudun 1 senede steroid ile yapılacağından bahsedilmiş..bu doğru yanlış onu tartışmıyorum sadece olay farkında olmadan özendirmeye kayıyor..
    4. Steroid bölümünü henüz yazmaya açmamış olsakta steroid bölümü dışında hiç bilgisi olmayan üyelerin çok ciddi bir konu olan steroid konusunda ahkam kesmelerine neden oluyor..
    5. 3.şahısların yani online pt.lerin fitness modellerinin söz hakkı doğuyor..
    6. son olarak üyelerden kahinlik beklemeyin kural maddemizin de sınırlarına girmeye aday..üyelerden kahinlik beklemenin kime ne faydası vardır..Dikkat ederseniz tecrübeli üyeler hiç girmez bu konulara..

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    ben bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum ancak kai green gibi adamların ilaç kullandıklarını söylememe nedenleri biraz farklı çünkü uyuşturucu sınıfına giriyor orda ilaçlar

3. davonnn

davonnn Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    vücut geliştirme sporunda steroid kullanımı olduğu sürece bu konu her zaman konuşulan bir konu olarak kalacaktır.ayrıca birilerinin boşa para vermesininde önüne geçebilir ilaçlı insanlardan personal training hizmeti almak isteyenler onların o vücudu doğal yollardan yapmadığını bilmeleri iyi olur

Sayfayı Paylaş