sergen turaman Powerlifting Gelişim Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve sergen turaman tarafından 25 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    çoğu salonda 20 kg demelerine rağmen 18 kg çıkıyor o yüzden sordum kardeşim yarışmanda başarılar

sergen turaman bunu beğendi.
  2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen . Saolasın

3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selam millet. Bugün opener deadlift test ettim. Burada 152 kg var. Büyük ihtimal bunu vereceğim opener liftim olarak. Ama aklımı karıştırıyor ağır mı olur diye . Güzel bir dinlenme ile güzel geleceğini düşünüyorum . Pzartsi squat bemch opener deneyeceğim bakalım.

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    sergen kaldırmak için hamleni yapar yapmaz bar ileri kayıyor ona dikkat et istersen

5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    EVet ya. Kavalla sert vuruyorum herhalde ileri gidiyor. Son deadliftti bugün yarışta dikkat etmem lazım

6. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Merhaba arkadaşlar . Dün opener bench ve squat denemeleri yaptım 3 attempte squat 125-122-120 attım ters piramit gibi 125 ile açacağım. Deadlift 150 bench 70 diye kararlaştırdım . Cumaya AZ kaldı . Perşeöbe tartı var ağır çıkmaktan korkuyorum. 67.6 yım yarın 0 sodyum ve karbı keseceğim . ( karbı kesmicem azaltılan)Perşembe yüklemeye devam edeceğim . Taktiği olan varmı hafif su atmak için
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2018 ---

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    evinin yakınında hamam varsa saunaya gir baya hafifletir

8. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Evet arkadaşlar yarış geldi . 355 total 66 kg ile. 13 kişiden 4. Oldum. 160 deadlift 125 squat 130 sayılmadı ,70 bench ,75 e beni çağırmışlar duymadım kaçtı hakkın giremedim. Kesin çıkardı . Neyse artık sumo deadlift geçme kararı aldım. Bakalım off sezon başlasın . Pek memnun değilim ama olsun

MoRRuk, mali67, goodfellas9 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selam arkadaşlar. Sumo deadlift geçtim. Haftada 1 artıracağım 135x5 ile başladım baya rahattı. Sumo hem rom kısa gemde daha rahat geliyor . ( no homo ) deficit deaslift high bar squat yaptım pzartesi . Salı bench ve birsürü aksesuar vardı.bench ters piramit yapıyorum ilk seti haftadan haftaya arttırıp diğer setler form çalışıp volume kasıyorum . Dips ve dumbell press te var göğüs için . Bakalım . Video atacağım . Aklımda başka yarışlarda var yazın. Bakalım şuan hipetrofi zamanı. Bacaklarım fena doms:D bakalım .

10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar herkese. Hipetrofi/ base building antremanlarına devam ediyorum . Formları düzeltme orantısızlıkarı düzeltme( squat, bench) deadlift sumo geçtim. Her hafta 1xamrap atıyorum. Mayısta single deadliftteb yarışmak istiyorum . Bir gün comp bench bir gün close grip giriyorum elbow flare için. Ters piramit yapıyorum onlarda . Bu ilk ağır set 3-6 tekrar . Sonra gittikçe düşürüyorum . Bakalım mayısta dediğim gibi single dealdiftteb yarışmayı planlıyorum. .-75 kategorisinde . Yaş hala 16. Küçüklerde yarışıyorum hala bakalım . Devam kas eklemeye

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    avrupa şampiyonasını mı mayıstaki
    12-13 Mayıs 2018 Tarihlerinde 15’e yakın ülkeden powerlifter’ların katılım göstereceği İSTANBUL’da Düzenlenecek olan şampiyonada Full Powerlifting,Bench Press,Deadlift Kategorilerinden yarışılacak. Yarışma istanbul’da gerçekleşecek. Yarışmaya Türkiye Powerlifting Derneği üyeleri hiç bir aidat ödemeden,ücretsiz olarak diledikleri “Bir kategoriden” katılım sağlayabilirler. Normal Kayıt aidatları bir kategori:200tl birinci kategori’ye eklenecek olan herbir kategori 120tl dir. Müsabaka Uluslararası düzeyde olduğu için 18 yaşını doldurmuş olan ve 40 yaşından küçük olan open kategorisi sporcuları için Alt Limit Uygulaması vardır.

federasyonun sitesinde 18 yaş limiti var yazıor

12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar herkese. Hipetrofi/ base building antremanlarına devam ediyorum . Formları düzeltme orantısızlıkarı düzeltme( squat, bench) deadlift sumo geçtim. Her hafta 1xamrap atıyorum. Mayısta single deadliftteb yarışmak istiyorum . Bir gün comp bench bir gün close grip giriyorum elbow flare için. Ters piramit yapıyorum onlarda . Bu ilk ağır set 3-6 tekrar . Sonra gittikçe düşürüyorum . Bakalım mayısta dediğim gibi single dealdiftteb yarışmayı planlıyorum. .-75 kategorisinde . Yaş hala 16. Küçüklerde yarışıyorum hala bakalım . Devam la
    Şöyle , karışık yazılmış, 18 yaş üstü için alt limit var. 18 yaşaltı için alt limit Yok olay bu

goodfellas9 bunu beğendi.
  13. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar, offsezon hipetrofi antrenmanlına devam. Kas geliştirmeye devam. Sumo deadlift 140x5 yaptım hafta 145 hedef. Duruşu hafif geniştleteğim her hafta biraz yenileyeceğim . Bam diye geçersem hip(kalça oluyor galiba ) Pert olabilir . 5x10 bench press , 4x8 squat yapıyorum her hafta ağırlığı arttırıyorum (progressive overload ) koluma baya yükleniyorum büyümeli bu Bulkta, orantısızlığo düzeltip, iş kapasitemi arttırınca bir programa geçerim . Mayısta single deadlifttem yarışmayı planlıyorum. Şuraya bir sırt poz atayım :p . Güncel kg 68.7 civarı
    Sırtıma compound olarak ağır barbell row atıyorum . 4x8 üstüne seated row (pump ve düzgün form, ) önceden barfiks yapıyordum , ancak yuksrı çıkmaya baya üşendim , ve bayağı barfiks atıyordum üzün süre sıktı açıkcası , lattpulldown atıyorum . Tricep dips ; şuan bw ile 2 set 10 attım ancak. 12 ye çıkınca 4 settede kg eklemeye başlarım. Herkese iyi forumlsr

Ekli Dosyalar:

14. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar, deadliftim 145x5 rpe 9ish idi bugün. sumoya geçiş+ bulk bana yaradı. Bugünki antreman sumo , deficit cınventional , pin squat, hip thrust, leg extrnsion curl (5set süperset artı dropset öldürdü :p) antremanlar güzel gidiyor . Sumo block pul gibi geliyor , rom kısa ve moment arm deadlifte göre kısa ve rahat geliyor. Bakalım.Videyu bırakayım Bir gym sakini biraz bozdu ama son 3 TEKrar görülüyor. İyi seyirler :D

ulaire bunu beğendi.
  15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeş helal, iyi gidiyorsun.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Saplasın abi. Üst vücut da arttımı tadında yenmez

17. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar , kas gelişimine devam ediyorum , kg 70 oldu tam. Kolum hedefim sıkmadan pumpsuz 30cm yapmak, 28 başladım 3 hafta önce bugün 28.6 olmuş, artmış belli ki. Squat 95x8 attım düşürüp 92 3x8 yaptım . Chin up ve dipste ilerlemeye çalışıyorum. Deadlift 150x5 yaptım . Ama belim büküldü, yarın tekrar deneyeceğim. Sumo rahat hissettiriyor

18. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar forum. Antrenman sistemim değiştirdim. Pull (sırt bicep) push(göğüs omuzw tricep) legs diye ayırdım. Bacak haftada 1 ancak pull 1 gününde sumo deadlift ve highbar squat var. Squatlarım için omar ısuf hipertrorfi bloğunu yapıyorum . Kg almaya devam ediyorum. Hacim çok yüksek , bakalım devam . Pull 2 ye block pull koymayı deneyeceğim alpha destiny style 4x8. Pull larda dumbel row, chin up, cablerow, lattpull down ve arka omuz var. Üstüne 3 bicep var
    Push larda bench dips vs. Var tonla hacim. Üstüne 3 tricep ekledim.bakalım yarın 5x5 yüzde 75 ile squat var 97 kg yapıyor (low bar kemerli)

zeo64 ve Sawtain bunu beğendi.
  19. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar millet. Hipertrofi antremanlarına devam ediyorum.(üst vücut) mayıs 13 inde single deaslift yarışmam var. Ona bir peak yapıyorum,üst vücut aynı. Push (göğüs,omuz,tricep) pull (squat,dl, sırt,bicep) diye ayırdım programı.deadlift pazartrsi günü 152 (eskiopenerim) ile amrap atacaktım.4 tekrarı çıkardı ancak hook grip kaydı hep.Vdeo atacağım . 2 tane yaptım , elimi yebeşirleyip birtane daha çıkarttım. Squat high bar yapıyorum.(bele daha rahat ,konforlu) 5x5 son set amrap şeklinde . Buyrun deadliftler.,2. Tekrar nasıl katmış bakın. Buda tebeşirleyip hemen yaptıgım tekrar
    Bench te 3x5 diğer gün 4x8 atıyorum.4x8 sonrası bir heavy single attım (80 kg çıktı ) temiz 85 var bence. Bakalım deadlift yorumları bekliyorum

Sawtain ve mrthr35 bunu beğendi.
  20. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    form baya iyi görünüyor kalcanın sabit durması felan baya guzel kaldirilan agirlikta muazzam, tutuşta biraz sıkıntınız var gibi görünüyor genelde sumo yapanlar hook grip kullanıyorlar acı veren bi tutuş ama deneyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş