Scott Adkins neden bu kadar esnek?

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve dkemre tarafından 12 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Başlıktanda anlaşılabileceği gibi arkadaşlar forumda araştırdım fakat bulamadım. Bu aksiyon kahramanı arkadaşımızın mükemmel bir vücudu olmasına karşın aşırı esnek.(90 kilo ve fit) Hayatı hakkında biraz bilgi edindim ve küçükken tekwando ve kick box'la uğraşmış. Ama asıl merak ettiğim sadece küçükken uğraştığı sporlar sayesinde mi bu kadar esnek yoksa yaptığı özel bir antreman stili mi var ?
    Daha önceden tanımayanlar için fotoğraflarınıda koyuyorum.

Ekli Dosyalar:

as55 bunu beğendi.
  2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    neden olabilir? sürekli stretching yapıyordur.

3. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    adam dövüşçüymüş esnek olması normal zaten

4. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Stretchingi açar mısın ?
    Bide sürekli dövüşüyor olması onun esnek olduğunu göstermezki. Bu adam bir Jackie Chan değil. Oda dövüşüyor ama Scott kadar esnek değil ve bu kadar vücudu yok.

5. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla bu adam tek küçükken uğraşmamış profosyonel muay thai brazilian jiu jitsu da siyah kuşak kick boksda profosyonel taekwondoda siyah kuşak vb çoğu dövüş sporunda profosyonel ve siyah kuşak şimdi aktörlük yapıyor

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  6. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    strentchingin neyini açayım? bildiğimiz esneme germe hareketleri. statik veya dinamik olarak uygulanır. tüm sporcular yapar. ancak ekstradan esneklik gerektiren sporlarda daha çok yapılır. bildiğim kadarıyla uzak doğu sporlarında antrenmanların büyük bir bölümü sadece esneme çalışmalarına ayrılır. senin adam da muhtemelen yıllarını uzak doğu sporlarına vermiştir. esnek olması normal.

dkemre bunu beğendi.
  7. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Abi yıllarını verse bile ben şunu diyorum. Body sporundan önce yaklaşık 6 ay kick boxla uğraştım şimdi 4. ayım bodyde. Yaptığım Bacak kalf hareketleri yüzünden esnekliğimi kaybettim az da olsa. Bu adamın 100 kilolarda squat yaptığını var sayarsak(çok sağlam bacaklarıda var) ve normal bir müsabakada bile çoğu adamı devirecek yapıya sahip.(gerek omuzlar gerek sırt vb) Beni asıl şaşırtan bu kadar antreman yapıp üstüne uzak doğu sporuyla ilgileniyosa bu genetik mi olur. Şahsen ben antremandan çıktıktan sonra ölü gibi oluyorum kick box falan yapamam heralde. Undistopedteki haline 8 aylık kısa bir sürede gelmiş ayrıca ve esnekliini korumuş :S

INymphetamine bunu beğendi.
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Esneklik için düzenli esneme germe hareketleri yapılmalıdır.Ve mücadelesporları ile ilgileniyor ise zaten birçok tekniği bilen bir kişi bunları en iyi şekilde , hızlı yapmayı başaran kişidir.Yenilmezdeki haline film için özel çalışmalar ile gelmiş olabilir.6 ay body yapman ne kadar esnekliğini etkiliyicek dostum senin esnekliğini her antremanda esneme germe hareketleri yapmayışın etkiliyordur mesela bacaklarını tam açabiliyor musun bunu dene bir kere.Antremandan çıktıkdan sonra zaten kickboks yapmıyıcaksın antreman saatlerini ayarlarsın olur biter.Ayrıca hem kickboks hem body bir arada götürüceksen bu işi profesyonel antrenörler ile ilerletmelisin çünkü beslenmen yeterli olmalı vücudu yıpratabilirsin.Tavsiyem eğer ki vücud geliştirmeye daha fazla ilgin yok ise kickboks yap , vücud geliştirmeyi evinde yap ve gün içerisinde 2 antreman olucaksa biri vücud geliştirme biri kickboks arasında en azından bir 8 saat olmasına dikkat et.

Son düzenleme: 13 Nisan 2012
    dkemre bunu beğendi.
  9. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    bahsettiğiniz adam dünyanın şuanda bir numarası yapabildiği hareketleri yapabilen kimse yok yani yok şu çok normal yok böle olmalı zaten felan demeyin şuanda germe hareketi yapan milyonlarca insan vardır hiçbiri böyle değil yani işi ona buna bağlamayın ha sporcu tabiki germe yapıyor ama saçma sapan mesaj yazmayın yani gördüğüm gibi başlığı sinirlendim altındaki herkes tabi şöle normal demiş yahu nasıl normal normal olan adama neden milyon dolar versinler

dkemre bunu beğendi.
  10. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Filmide izledim gerçekten çok esnek. 1. ile 3. resim arasındaki sanki farklı kişiler gibi :D

11. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    wikipediadan alıntı:
    At the age of fourteen, Scott went on to train in Tae Kwon Do under the instruction of Ron Sergiew with the T.A.G.B. After a few years he moved on to kickboxing under Anthony Jones. He is now a fully trained kickboxing Instructor for the P.K.A.. Adkins holds several black belts in Judo, Jujutsu and Wushu and has also trained in Karate, Ninjutsu and Muay Thai.

---türkçesi: adam 14ünde taekwondoya başlamış judo juijutsu ve wushuda siyah kuşağı var orda yazan diğer sporları da yapmış. sence esnek olması ilginç bi durum mu?

dkemre bunu beğendi.
  12. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Esneklik için belki yoga,pilates de yapıyor olabilir.

13. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    burası bir forum sitesi. burada amaç bilgi paylaşmak. bilgin varsa yazarsın. yoksa bilgisi olanların yazılarını okursun. başkalarının yazdıklarına da saygı duymak zorundasın. kimsenin mesajını saçma sapan olarak nitelendiremezsin.

SiR_Arawn, dkemre ve Azi bunu beğendi.
  14. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    2 nizede hak veriyom fakat arkadaşın söyleme uslübü biraz abartılı olmuş. Şahsen söylediklerinin hepsine katılıyorum ne demek istediğimi arkadaş anlamış sanırım. Antremana başlamadan 2-3 esneme germe ile yapılacak iş değil bu adamın yaptığı. Filmlerinde olağan dışı hareketler yapıyor bu vücuda rağmen. Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:30 ----------

Senin söylediğinde doğru ama benim anlatmak istediğim sen bu sporların hepsini birden yapıp siyah kuşak almış başka bir adamı bu vücutla gördün mü :D Çünkü eskilerden aklıma gelen bir Van Damma var oda bu kadar kaslı ve esnek değil. Esnekliği iyi fakat kas bakımından Scottan aşağıda :) yorumun için teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:33 ----------

Aynen ama 1. resimdeki Yuri Boyka her zaman favorimdir :D

15. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    adamın kendini dövüş sanatlarına adamış çocuklugundan bellı işi bu o olmasın benmı olıyım

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    internette boyu 1.80 kilo 75 yazıyor pek inandırıcı gelmedi 75 kilo ama 90 da değildir 85 civarıdır diyorum ben

dkemre bunu beğendi.
  17. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aynen kollar vücuda göre biraz küçük kalsada omuzlar çok geniş ve sırtı var baya. 85 vardır

18. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    soruları cevaplayan bir forumu var orada 89 kilo olduğunu söylüyordu yenilmez 3 filmini çekerken

dkemre bunu beğendi.
  19. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar beni şaşırtan bu kadar kas kütlesi ilaçsız kazanılabilir mi? eğer ilaçla kazanılırsa nasıl bu kadar esnek olabiliyor ? ayrıca sadece dövüş sporlarıyla bu kadar estetik ve sağlam bir vücut yapılmaz bence. kesinlikle özel bir antrenman sistemi vardır.

20. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Kendisi Ecto- Mezo bir vücuda Sahip. Yenilmez Flminde gerçekten harika işler çıkarttı. Bildiğim kadarıyla Yenilmez de kendisi 80 kilo kadar. Şuan Tam hatırlamıyorum fakat bir röportajda Sanırım Film İçin ağırlık çalışmadığında Spor v.s ile uğraşmadığında 68-70 kg a kadar çıktığını Okumuştum. Yeni Filmi Suikast oyunlarındaysa kendisi 73 kg kadar Falan... İdol alınması gereken natural 1 vücud varsa oda scott adkins in vücudu diyebilirim :) Yine Yenilmezde sanırım Kolları 41 cm Falan...

Sayfayı Paylaş