Sadece üst vücut çalışan tipler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mgb1 tarafından 4 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Her 3 ayda bi salon değiştiririm her gittiğim salonda böyle tipler var.Ust vücut baya iyi ama bacaklar tavuk bacağı gibi . siz ne düşünüyorsunuz böyle tipler hakkında?

2. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    mens phsysique'de yarışacak tiplerdir sakın yanlarına gelipte neden bacak çalışmıyorsun diye sormayın çok fena terslerler ahhahaha

mgb1 bunu beğendi.
  3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Benim icin tek ifade ettikleri squat rack i isgal etmiyorlar tek yararlari o :D

Nanza, mgb1 ve Dracarys17 bunu beğendi.
  4. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    yahu herkes isteidğini çalışır kayıt olurken bacak çalışacağım diye kontrat imzalatmıyorlar.

davonnn bunu beğendi.
  5. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Evet herkes istedigini calisabilir bisey diyemezsin. Bende cok calismiyorum bacak haftada 2-3 hareket falan yapiyorum en fazla ama soyle bir durum var. Uzun yillardir futbolun icindeyim. Belki 2-3 sene calisip ulasamicaginiz bir bacak kasina sahibim. O yuzden cok calistirdigim bir bolge degil.

6. casaryus96

casaryus96 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Türkiye'de kaç kadın gördün ki ağır leg press yapsın squat yapsın.Dumbell curlle squatta harcanan efor acı bir degil

7. Sir Ferhat

Sir Ferhat Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kesin konuşmak gerekise bacak çalışmayan biri bu işte profesyonel olamaz. profesyonelden kastım devasa vücut olması değil bu vücut geliştirme sporu ve bacak kısmı bu vücudun ana temeli gibi düşünün temeli güçlendirmezseniz ilerde üstünüz yıkılmasa bile alt kısmınız güçsüz olacaktır. Genelde bu tipler kızlar için vücut yapıp 4-5 ay gibi sürede bırakırlar max. tabi genelde diyorum :)

mgb1 bunu beğendi.
  8. casaryus96

casaryus96 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bodybuildingle ugrasiyorsan bu spora saygın olacak ya idmanın yemeğin hakkını ver ya da git evde 5 kilolarla keko vücudu yap salonu işgal etme

mgb1 bunu beğendi.
  9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bacak çalışmanız size hiç bir şey katmaz atletik fizik yarışıyorsanız bizim salonda 2 tane vücut geliştirme yarışmalarına katılan var biri atletik fizik diğeri hard body atletik fizikte yarışan hiç bacak çalışmıyor çalışmasınada gerek yok çünkü bacaklarını göstermicek ayrıca kız tavlamak içinde yapıyorsanız bacak çalışmak çok bir şey katmaz yani bacak çalışmak kişinin kendi tercihine kalmıştır atletik fizik yarışmasındaysanızda gerek yoktur

ohnofor bunu beğendi.
  10. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sadcunt lifestyle

11. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    ''bacak çalışmanız size hiç bir şey katmaz'' ciddi ciddi bunu söylüyor musun? yani bacak calisinca testosteron veya büyüme hormonununda bir değişiklik olmuyor ha Hmm tm

12. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bacak çalışınca büyüme hormonu ile testo biraz artar ama bu sizi steroidli gibi üst vücudunuzu büyütmez. Hatta bacak gibi büyük bir kas grubunu çalışınca tüm vücudun recovery olması bile zorlaşır. Sadece üst vücut çalışıp bacak çalışmayan birine göre. Ben de diz sakatlığına rağmen bacak çalışmaya çalışıyorum ama adam daha iri bir üst vücut istiyorsa bacak çalışmasına hiç gerek yok

davonnn ve zzzxxz bunu beğendi.
  13. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bilgin yoksa yazma atletik fizikte bacakların gözükmüyor çünkü şort giyiyorsun hatta siklet mevzun varsa bacak çalışmanın sana zararı bile olabilir üst vücudunda daha fazla adale olup 75 kg da yarışıp daha iyi formda durabilirsin bacakların daha hafif olucağı için ve bacak çalıştığında artan testonun üst vücuda etkisi yokturhttps://www.youtube.com/watch?v=lmy_2iHZNH0&t=43s al video izle de öğren bilgin yok öğrenmene yardımcı olayım

14. skinnyboy

skinnyboy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    En azından benim gibi alt vücuda daha fazla yüklenen yok :joy: Bacak kaslarımız vücudu taşıyan ana kaslarımızdır. Ben bacakları güçlendirmekten acayip keyif alıyorum. Halı sahada performansı emin olun arttırır. Yolda daha sağlam adımlar atarsınız. Merdiven çıkarken bile faydası vardır. Büyüme hormonunun salgılanması için gerekli sinyalleri gönderir bacak çalışmak. Zaten bu vücudu kızlara iyi görünmek-yaranmak için yapan biriyle body-building tartışılmaz.

Squat rack ı sürekli işgal eden arkadaş maalesef benim :laughing:

Nanza ve bthn_ylmz bunu beğendi.
  15. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    :D dostum farkettiysen insanlar yuruyusune cok bakarlar ama imrenerek sana da oluyordur herhalde seven var sevmeyen var ama insanlardan farkli yurumek bile insani motive ediyor

16. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Bazı arkadaşların yorumlarına çok kırıldım. Salonda bacak çalışırken fenalaştığım günden beri(zaten engelli doğdum ayaklarım yamuktu doğduğumda platin ile düzeldi) bacak çalışamıyorum bazı arkadaşlar hakarete varacak laflar etmişler bazı insanların elinde olmuyor tavuk bacaklı olmak arkadaşlar, ne yapalım bizde üste yükleniyoruz :) hayırlı geceler

davonnn ve mrthr35 bunu beğendi.
  17. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Takmayacaksın hocam ki senin yapabileceğin bir şeyde yok,bizim salonda da bacak çalışan(özellikle squat) hor görülüyor resmen :D Squat için Decline Press Sehpasından barı aldım adam gelmiş o bar oraya ait değil Decline'a ait git smith machine'de yap diyor,nereden alıyorlar forumda-dışarda böyle konuşacak özgüveni ben çözemiyorum :D :D :D

18. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    doğal testosteron diye bir şey yok vücut hiç bir zaman sınırların dışına çıkmaz böyle bir şey bilime ters
    bazen ileri yaşlarda testosteron bir miktar azalabilir doğal olarak arttırılırsa ideal seviyesine çıkar daha fazla üzerine çıkmaz
    bacak çalışmayı seviyorsan çalışabilirsin tabiki ama bacak çalışmak senin yaptığın bench pressi over head pressi falan arttırmaz
    ayrıca bunu söyleyen arkadaşların bazıları 15 yaşındaymış şimdi gördüm zaten doğal testosteron seviyesi en maximal olan durumdaki kişiler
    eğer bacak çalışmanın size hormonal bir etki yaratmasını beklyorsanız ya kafanızı birileri karıştırmış yada ciddi bir sağlık sorununuz var

Nanza, davonnn ve mrthr35 bunu beğendi.
  19. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Vücudun aşşadan yukarıya doğru çalıştırılmaya başlatılmasının en doğrusu olduğunu söyleyenler var

20. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bacak çalışmak seni bodybuilder yapmaz amerikada ya da federasyonda 100 kilonun üstü bodybuildingdir hatta 212 olympia diye bir yarışma var 212 lb yani 96 kilo 212 lb nin üstü bodybuildingdir diğerleri değildir

Sayfayı Paylaş