Program Konusunda Destek ve Motivasyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rafinha tarafından 3 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. rafinha

rafinha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar selamlar, başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir program denemeye başlıyorum. Aradaki 4 aylık sakatlığımı saymazsak 1.5 senedir aralıklarla çalışıyorum. Şu an split programım göğüs-önkol, sırt-arkakol, omuz-bacak şeklinde. Denemek için ağır bir fullbody antremanına geçiyorum fakat salonda yüksek nabızlarda hafif anksiyete yaşayabiliyorum Dolayısıyla çok yüksek nabızlarda ve baş dönmesinde rahat spor yapamıyorum. Sizce aşağıda belirttiğim antreman beni fazlasıyla zorlar mı? Yapmayı denemeli miyim?

Front squat 4x6-8
    Deadlift & Bar shrugs 4x8-20 (superset)
    incline benchpress & bar row 4x6-8(superset)
    dips & pull-up 4x8(superset)
    military press 4x6-8
    Arnold press & dumbell rear 3x8-15(superset)
    Cable biceps & tricep push down 4x8(superset)

ikinci günün programı da bunun gibi bolca süperset içeren bir program. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. Huso93

Huso93 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Hemen hemen aynısı gibi bişeyi yapıorum ama süpersetlere mecbur aralarına dinlenme süresi koyuyorum baş dönmesi yapıyor bende bi kaç kere kuscak gibi de oldum ağır program haberiniz olsun

rafinha bunu beğendi.
  3. SufferBuildsU

SufferBuildsU Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Baş dönmesi Split programda yaşıyorsan bu programda bayılabilirsin bile bukadar büyük kas grubunu çalışmak ve süperset yapmak spordan bıktırabilir

rafinha bunu beğendi.
  4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Vücudunuzun uzaylıları dönmüşteri oksijen kullanmayı unutmuş. Aerobik çalışmayı ihmal etmeyin.

rafinha bunu beğendi.
  5. rafinha

rafinha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    baş dönmesi pek yaşamıyorum artık, olay biraz psikolojikti. ama bunda bayılabilirim evet :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2017 ---
    önerinizi dikkate alacağım teşekkürler :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2017 ---
    gelişiminiz nasıl oldu bu programda, 1 sene sonra fullbody'e geçmek ne kadar mantıklı sence? :)

6. Huso93

Huso93 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Daha önce split program yapıodum fullbodye geçince gerçekten gelişimim efsane oldu ciddi anlamda hem hacim hem güç tavsiye ederim.

rafinha bunu beğendi.
  7. rafinha

rafinha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlk antremanımı yaptım fakat ağırlıkları kasten düşük tuttum. Squat 20kg Deadlift 20kg, incline bench 40 kg gibi. Oldukça rahat çıkardım idmanı fakat split kadar pump hissetmedim. Sonraki antreman ağırlıkları arttıracağım.

8. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    form durumunu görmeden süper setlerin sana artı mı eksimi verdiğini anlamak zor. onun dışında aralıklarla idman yapıyorum demişsin...zaten kilit nokta bu işte devamlılık yoksa gelişimde olmaz...1 hafta bile adamı 15 gün geri atar....tavsiyem programlara çok takılmayıp düzenli ve temel hareketleri yaparak biraz kütle kazanmandır.

rafinha bunu beğendi.
  9. rafinha

rafinha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tavsiyenize uyacağım fakat dediğim gibi iki bileğimi kırma gibi bir sakatlık yaşadım :) bir süre süpersetlerle deneyeceğim eğer istediğim verimi alamazsam azaltarak devam edeceğim.

Sayfayı Paylaş