Profesyonel olarak body çalışan hemcinslerim burda mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve emlakci_hanim tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar,profesyonel olarak bb çalışan kadın arkadaşlar var mı aramızda? Ben body i profesyonel olarak yapan hemcinslerimle konuşmak bilgi almak istiyorum.Bu şekilde yanlış yolda ilerleyecekmişim gibi gelmeye başladı.Yani şu an yağ yakmaya ve aynı anda kas yapmaya çalışıyorum.Gidişat yavaş ama sorun değil,ben halimden gayet mutluyum.Sorun olan şey yağları yakınca incecik bir şey olacağım sanırım gene.Benim istediğim şey incelmek değil.Yapılı kaslı bir vücut istiyorum.
    Zayıflık,güçsüzlük nedir çok iyi biliyorum ben.Geçen kış tombulluk nedir onu da öğrendim şükür :)Zayıf güçsüz olacağıma tombul olurum gene daha iyi:)(çok ciddiyim:)
    Uzun lafın kısası umarım profesyonel bb ci bayan arkadaşlar yazarlar.(özelden yazabilirler görünür olmak istemeyenler varsa:)

Neticede bizim hormonel sistemimiz erkeklerden farklı.(Bu arada ben naturel bb ci (yarışmalara hazırlanan)kadın arkadaşlarla tanışmak istiyorum.)
    Ayrıca aylık döngülerimiz var ve kalori-protein miktarlarımız farklı olabilir.

Umarım prof bb ci hemcinslerim sesimi duyarlar.

Not: Prof bb kadın yetiştiren bir klüp salon hoca mevcut mu acaba?
    Teşekkür ediyorum.

2. JunkieBot

JunkieBot Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler. Hemcinslerim demişsiniz ama bilgi genel olduğundan cevap verme gereksinimi duydum. Kadınlarda tıpkı erkekler gibi çalışıyor , çalışmalı. Hiçbir fark yok. Bizim gibi ağırlık kaldırıcaksınız sürekli ağırlıklarla uğraşıcaksınız. Haftada toplam 1 saati geçmeyen kardiyo. Diyetiniz yani diyet derken rejim diyeti olarak algılanmasın beslenme şekliniz yani aynı bizim gibi olucak. Tavuk , et , balık , pilav , bulgur , makarna , sebze , meyve yemekler yağsız veya çok az zeytinyağlı. Tuzdan uzak durulmalı çünkü kadınlar hormonel yapısı gereği östrojen su tutumuna açıktır vücutta. Tek sorun sizde kasların büyümesi için gerekli olan hormon testosteron yani erkeklik hormonu çok az. (doğal olarak) o yüzden büyümeniz daha uzun sürüyor (steroid kullanmıyorsanız). Profesyonel yani ciddi olarak yapan kadınlarda steroidsiz yapamazlar benim düşüncem bu çünkü çok uzun yıllar alıyor kadınlarda kas inşa etmek doğal şekilde. Onun haricinde sistem aynı çalışıyor. Temiz karbonhidrat , yeterli protein , düşük-ortalama yağ , günlük ihtiyacın üstünde kalori alarak büyüyebilir ve aynı zamanda yağ yakabilirsiniz. Eğer yağ oranınız yüksek ise uygulayacağınız sistem farklı olucaktır bununla ilgili bilgide forumda bulabilirsiniz.

orlando0632, derin_aker ve emlakci_hanim bunu beğendi.
  3. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    cevap için teşekkür ederim.Belki de karma bir salona gitmeliyim.Erkek hocadan ders almam gerekli belki.Çünkü bayan hocalar sadece nasıl hızlı zayıflanıra odaklılar maalesef.Ben
    zayıflığı da yaşadım-fitliği de ve tombulluğu da.Zayıf olmaktansa tombulluğu seçerim açıkçası.
    kadınlarda doğal bb için çalışan - çalıştıran profesyonel bir ekibe ulaşabilmeyi umuyorum bakalım:D

4. JunkieBot

JunkieBot Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Profesyonel ekip bilmemde yapıcağınız şey basit. Sporu bırakmadan sürekli çalışarak istediğiniz vücuda ulaşırsınız. Ama sporu hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. İş güç yemek içmek gibi. Istanbulda nerde oturuyorsanız araştırın büyük spor ve yaşam merkezi olan bir yere kayıt olun. Öyle büyük yerlerde ilgili ve doğru insanlar oluyor genelde. İzleyeceğiniz yol şu şekilde olur düşünürsek ona görede bir program verirler size. Önce ağırlık çalışarak istediğiniz yağ oranına inersiniz. Ondan sonra uygun beslenme ile o yağ oranını koruyup kas inşa edersiniz. Defter üstünde kolay gibi gözüksede aylar yıllar alan birşey bu :)

emlakci_hanim bunu beğendi.
  5. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    şu an haftada 3 gün gittiğim salonda ağırlık çalışıyorum.Az çok cardio da yapıyorum.yaklaşık 10 ay daha bu salona gitmem gerekli.Ama aradığım kriterde bir hoca bulursam haftada 2 gün onun bulundugu salona da giderim.yani totalde 4 güne cıkarım haftada.bakalım artık.süre muhim dgl.süre muhim olsa 1 -2 ay cardio yapar 48-50kg olurdum çoktan:)

6. JunkieBot

JunkieBot Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece kardiyo ile olan kasıda kaybederseniz tekrar toparlamanız çok daha zorlaşacaktır. Asla sadece kardiyo yapmayın. Ağırlık çalışın. Sürekli ağırlık çalışıp haftada 3 kere 15-20 dk kardiyo yapsanız yeter. Haftada ortalama 4-5 kere gitmeye çalışın salona. Dediğiniz ve istediğiniz gibi önemli olan belirli bir kiloya inmek değil. Önemli olan o kiloya nasıl indiğiniz. Bakın size bana bütün öğrendiklerimi öğreten hocamın videosunu atayım. Bu kişi sayesinde öğrendiğim herşeyi öğrendim. Her sözüne inanır ve katılırım :)

derin_aker bunu beğendi.
  7. sailormoon

sailormoon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar bu işi profesyonel yapıyorum gerçekten destek olmak isterim merak ettikleriniz konusunda ama bana sorarsan bu formda bu işi iyi düzeyde yapan pek çok bay arkadaşlar da var onlarında görüşlerini al

Sayfayı Paylaş