PLAJ KASI NE KADAR SÜREDE YAPILIR ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sersem1690 tarafından 21 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Plaj kası ya da agirsaglam gibi çok abartı olmayan keskin hatlı kaslar nasıl ve ne kadar sürede yapılır? Vucudum agirsaglamin vucuduna benzer. Zaten zayifim kilo alsam bile gobegim cikmiyor. Yumurta kol kasım var. Amacım estetik olarak plaj vucudu yapmak. Beslenmem falan nasıl olmalı parçalı vücut için. Yardim ederseniz sevinirim.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ağırsağlamdaki furkan 2 - 3 senedir spor yapıyor

3. dgregh

dgregh Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Ağırsağlam dediğin adam 3 senedir çalışıyor. Sen ne yiyeceksin nasıl antreman yapacaksın nasıl dinleneceksin genetiğin nedir hiçbirşey bilmiyoruz etmiyoruz. Beslenmeni düzelt spora başla düzenli olarak git gör ne kadar sürede neler olacak salon hocan kabataslak birşeyler söyler

4. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam 1 aydir gidiyorum. Beslenmem de zaten baya iyi. Karbonhidrat protein kalori olsun. Supplement henuz almaya baslamadim. 1 ayda gelismem var. Ama ben kabataslak. Parcali bir vucut ne kadar surede yapilir onu merak ettim
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2017 ---
    Doğru :D ama estetik olarak onu örnek aldım. Yani çok abartılmadan parçalı kas grubum olsun istiyorum.

5. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    ne 3 senesi adam ooo oo ohh 3seneden fazla zaten bu adam pw liftingi kaç yıldır yapıyor ondan öncede body geçmişi var en az 4 senelik furkan
    estetik olarak onumu örnek aldın piskolojimi bozdun resmen estetiklik deyince dostum ne bieyim bi zyzz jeff lazar rob richers greg plitt fln benim aklıma gelir tmm bunlar belki doğal değil ama hedefin bunlar gibi görüne bilmek olsun

6. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    H
    Hocam ne yalan söyliyim. Herkesin bir vucut anlayisi var agirsaglamin vucudu bana hoş geliyor nedense :D

7. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    :D:D:Ddoğrudur ne diyim zevk meselesi bu

8. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen. Ya agirsaglam gibi olcam. Ya da hafif yagli gelişmiş bir üst vucudum olcak
    Aynen. Ya agirsaglam gibi olcam. Ya da hafif yagli gelişmiş iri bir üst vucudum olcak

9. vurall-1963

vurall-1963 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Adama vitaminsiz diyolarda vücudu fena değil abartiya gerek yokk

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen dostum vitaminsiz dedikleri için beklentimi cok yuksek tutmuyum dedim

11. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Hedefleriniz gerçekçi olsun arkadaşlar. Zyzz jeff lazar falan yazılmış. Bu vücutları yapmak için anabolikler bile yetersiz gelir ki bu sayılan isimler genetik harikaları. Hele hele anabolik steroidler alınmadan o vücutlar İ M K A N S I Z. Gerçekçi hedefleriniz olmazsa uzun vadede motivasyon kaybı yaşarsınız.

Furkan(ağırsağlam)'a gelirsek. Bilgi açısından Türkiye'deki nadir antrenörlerden biri. Yurtdışındaki üst seviye muadilleri gibi. Bilgisini çalıştırdığı atletlerden görebilirsiniz zaten. Ayrıca gerçekten çok iyi kas hacmi var. Doğal yoldan o yağ oranında 3-4 senede çok başarılı bir vücut bence, ki adam gerçekten bu işin ilmini biliyor. Ama daha hipertrofinin mantığını bile kavrayamamış, sarkoplazmik ve myofibral hipertrofi arasındaki farktan en ufak bir haberi olmayan, sabah akşam curl yapıp kol şişiren ama vücut ağırlığını bile doğru düzgün çekemeyen,itemeyen kenar mahalle bro'ları bu adama vitaminsiz diyor. Be güzel kardeşim bu adam isterse sabah akşam karbonhidrata abanıp, 4k 4,5k kalori alarak o liflerin arasını glikojenle dolduramaz mı? Ama adamın amacı 10 15 kilo daha alıp yerinde saymak değil ki. Olabildiğince düşük siklette yüksek liftler çıkartmak. Estetik algısı da olabildiğince düşük yağ oranı adamın. Sen şimdi yatmadan pilavını yiyip yarın süperset curl ve pushdown yapmaya devam edebilirsin.

Ülke olarak okumaktan hoşlanmadığımız gibi, okuyanların da değerini bilmiyoruz ne yazık ki.

gorgeouskykhan, River, afsin ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  12. er.faruk

er.faruk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    bence furkanın vücudu ülkemiz şartlarında ortalamanın üzeri diyebilirim (estetik görünüm takviye almadan gelinen nokta düşünürsek) furkan herhangi bir takviye alıyormu bilmiyorum ama benim amacımda furkan gibi belki üstüne bir miktar konmuşuda olabilir ama bence amaç yağ vücudunun yüzde 9 ve altında olması, görünüm olarak hafif irilik olması ve şekil yoksa iri yağlı vücut olduktan sonra hiç öyle vücut olmasın bence

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

13. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    O adamın daha önceden street workout geçmişide var şu Olcan bu olcam diye çok kasma bence kendini düzenli olarak Squat deadlift bench press dips barfiks ağırlıklar ve tekrar sayıları arttıkça ve gereken proteini sağlayıp 6-7 ay sürdürürsen plaj vücudu olur bence ağırlıkları arttırmak olsun her zaman hedefin sabırla yoksa pumpun bi önemi yok sadece şişkinlik veriyo saygılar..

14. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum amacim o bu şu olmak değil oncelikle belirtiyim. Ama bu sporda baslarken herkesin aklinda estetik bir vücut vardir. Kimisi kalıpli iri yarı olmak ister. Kimisi hafif yagli güçlü gorunuyum ister. Kimisi temiz kas kazanıyim ister kimisi dovus sporu için ister vs vs. Benim.gösterdiğim ornegin agirsaglam olma sebebi estetik olarak çok şişmemek temiz kas kütlesi kazanmak ve çok aman aman bir kola goguse omuza sahip olmamak. Onun disinda dediklerini harfiyen uyguluyorum gerek kalori gerek protein gerek supplement gerek agirlik arttirma (ismini bilmedigim bir alette ilk gün 5kilo çekerken şu an 40 çekiyorum) amacim agirlik arttirmak evet.Beslenme hakkında bilgim fazlasıyla var. Supplementlerde mucizeler arayan ya da olmazsa olmaz diyen biri degilim. Butcem yetti zarari olmaz dedim aldim kreatinimi CLAmı ve tozumu kullaniyorim. Bacak da calisiyorum çünkü muay thai baslicam ve tekmeler olsun eklem yerleri olsun benim için buyuk önem taşıyor.

15. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

2 senelik yağlı olarak başlanan ve zamanla yağ verip üzerine kas konarak sonunda doğru forma ulaşan vücudum. Bunun yaklaşık 8-9 ayı bilinçsizce geçmiştir ama. Gerisi haftada 3 gün full body lineer şekilde ilerleyen ağırlık antrenmanı 3 gün kardiyo şeklinde.
    Temel hareketlerden örnek ağırlıklarımı verecek olursam Squatımı 110 kilo ile 12 tekrar yapıyorum. Bench Press 90 kilo ile 12 tekrar. Overhead Press 70 kilo 12 tekrar. 1.85 cm 90 kiloyum. Ağırlıklarım hala da artmaya devam ediyor. Plaj vücudu oldu diyebilirim karın kaslarım var ama güncel fotoğrafım yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim bu başlık şaka mı :D

plaj vücudu dediğin ağır sağlam furkan body + boks + güreş nerdeyse 8 senesini vermiş biri, sadece zayıf biri ondan sanki kolaymış gibi duruyor.

o vücudu elde etmen öyle 2-3 ayda olacak

maddi gücün yerindeyse aylık 1.500 tl ( supplement ve market alışverisi ) ayıracaksan 1 senede yaparsın

bu işin % 80 i beslenmedir bunu bilir bunu söylerim

firatozturk bunu beğendi.
  17. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum aksini iddia etmiyorum zaten.
    Agirsaglam furkan sadece bir örnekti. Bu örnekten az çok nasil bir vucut istedigimi herkes asagi yukari anlamıştir diye umuyorum. Kemik ve kas yapım zayıf olduğu için biraz da reelistik düşünüyorum.
    Ayrıca benim sorum vucut ne kadar surede yapilir ??
    Beslenmenin çok çok onemli oldugunu biliyorum supplementlerin ise aslinda birer destek oldugunu. Yani 1500tl ayda supplemente para vererek en fazla ne kadar artı sağlayabilirim ki ? Azami guzel bir beslenmem var. Protein tozu kreatin alıyorum. Mantiken yeni olan biri için tozdaki bcaa olsun glutamin olsun yeterli oluyor. Bana biraz abartıyosunuz gibi geldi. Çok da değil ortalama 300tl para harcadım. Ve 2 ay yetecek tozum var. Agirsaglam olayina cok kafa takmamanizi öneririm. Agirsaglam sadece daha gerçekçi ve realistik bir örnek. En azından kendi bedenimi vucudumu taniyip söylüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2017 ---
    Dostum vucudum yagli degil yani karın kaslarım belirgin . Ama şu 8 9 ayda bilinçsiz gecme sebebini söyler misin ? Ona göre kendimi bilinçlendiriyim nerde hata yapıyorum falan.

18. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlıkları düzenli olarak her hafta nasıl arttırıyosun? Veya bi yerde takılınca devam etmek için bi taktiğin varmı

19. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Elbette var,programımı oldukça geliştirdim. Prensipten bahsedecek olursam diyelim 8 tekrarlı bir antrenmanımız var. Bu 8 tekrarı diğer antrenmanda 9 veya 10 a çekmeye çalışıyorum ancak asla geriye düşmeyecek kuralım bu daima ya devam edecek ya da yukarı çıkacak. Büyük hareketlerde 10 tekrarı rahatlıkla çıkarabildiğimde diğer antrenmanda ağırlığı arttırıyorum. İzole harekerler de ise kas küçük olduğundan bazen 2 hafta artmadığı oluyor. Demek istediğim direnç bir şekilde hep artmalı. Full body çalıştığım için 2 hafta demek 6 antrenman demek aynı kası.
    Antrenman öncesinde karbonhidrat alıyorum bu enerjimi yüksek tutuyor. Definasyon döneminde ise ağırlıkların artması çok zor oluyor bu yüzden ya sabit tutuyorum yada tekrar arttırıyorum. Genelde lean bulk da olduğumdan dolayı ağırlıklarım hep artıyor ve proteini yeterli aldığım için gelişim çok hızlı. Hem pump hem güç artışı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Sağol bilgi için full body idmanını paylaşırmısın

Sayfayı Paylaş