pitbul veya dogo besleyenler yardım edermisiniz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Song tarafından 20 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    apartmanda yaşıyorum ev bizim ptibull alırsam ağzına ağızlık bağlasam engel olurmu havlamasına?
    büyüyünce o şeyden takınca bile işe yaramıyor havlıyorlar diye gördüm

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    ben bu köpek işinden pek anlamam ama komşunun köpeği var bir tane boyunluk gibi bir şey takıyodu bir ara köpek havlayınca elektrik mi ne veriyordu sonra köpek havlamayı bırakıyordu

3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Evcil hayvan bakmak çocuk bakmak gibidir, çok sorumluluk ister. Bu soruyu sorduğuna göre tecrübe sahibi de değilsin. Özellikle Pitbull gibi köpekler tecrübesiz, yeteri kadar alanı ve vakti olmayan sahiplerin eline sırf gösteriş için geçmemeli. Çünkü; Bu hayvanların çoğu dominant karaktere sahip, başa çıkamayacağınız kadar büyüyünce size, ailenize veya eve gelen misafirlerinize sorun yaratabilir, gücü ve kuvvetinden bahsetmiyorum bile ki muhtemelen O'nu bu konuda eğitemeyeceksiniz ve sorun yaşayacaksınız. Eğer gösterişi değil hayvan sever isen tavsiyem bir adet av köpeği edin çünkü çok daha az dominant olurlar, kolay eğitilirler, çok fazla havlamazlar, evde ufak tefek avcılık eğitimleri bile yapabilir çok eğlenirsiniz. Daha önce çok av köpeği baktığımdan bu köpekleri iyi bilirim, tecrübesiz sahiplere bile çok fazla sorun çıkartmazlar ama edinmesi zordur, para ile satın almak gerekir ki cüzdanı açman gerekir. Bu işleri yapan çiftlikler var orada ki yetkiliye en az dominant ve sağlıklı olan "erkek" yavruyu istediğini söyle.
    Tavsiye olarak; Kurzhaar yada ingiliz pointer. İngiliz Setter'i de öneririm ama hayatım da gördüğüm en pis kokan köpek olabilir, tüyleri çok uzun olduğundan ekstra külfet çıkartır.
    Nasıl bir köpek edinirsen edin; o büyüdükçe dertleri de büyüyecek, her gün kakası ve çişi için dışarı çıkartıp tasmalı şekilde dolaştırman gerekicek, düzenli veteriner kontrolü ilacı aşısı derken seni maddi manevi yoracak bunları göze alabilirsen köpek edin. Yok hevesimi alayım sonra birilerini bulur itelerim diye düşünürsen çok büyük bir kötülük yaparsın o güzelim hayvana.
    Kısacası ne istersen yap diyorum.

Dracarys17 bunu beğendi.
  4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bahçesiz evde köpeğe işkence etme derim. İlla bakacam dersen yavruyken(tam dönemini bilmiyorum) eğitime göndermen(1500-2000tl civarı) lazım yoksa önünü alamazsın. Yukarda 2pacist in dediği gibi gösteriş için alacaksan hiç alma arada bir barınaklara gidip köpek sevgini fazlası ile giderirsin. Yada istanbuldaysan Kadıköy'e gelmen yeterli hem oyuncu hem sevgiye aç çok fazla köpek var. Demin metrobüs durağında 15-20 dakika oynadım bitanesiyle :) patisinden gelse metrobüse bindirmeyecekti sıpa.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    köpek evde durduğu sürece ağızlıkla mı yaşayacak? böyle bir mantık olabilir mi ya? bir canlı besliyorsun kendi egolarını tatmin etmek için her gün hayvana işkence mi çektireceksin?

6. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    ben hem pomeranian hemde pitbull beslemiştim ama piti vermiştim bilip bilmeden hemen saydırmışsınız
    sadece akşamları ağızlıkla durucak yatarken

7. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bazı yorumlara bakıp güldüm ağız bağlama nedir ya bir de havlamasın diye.pit ve dogo çok enerjiktir siz evde bakamazsınız eğer alırsanız enerisini atamadığı için koltukları parçalar bu 2 ırk günlük 1.5 2saat yürüyüş ister ve doga siz tasma ile gezer iken eğitimsiz ise sizi kızaklar.doğa av-pit koruma köğeğidir.ayrıca dogo beslemk çok masraftır tavuğa alarjileri vardır güneşe de hasaslar ayrıca geneli sağır oluyor.siz bana istediğiniz köpeğin karakterini korumacı mı olsun oyuncumu olsun ne istiyorsanız söyleyin size ırk öneriyim.
    havlama eğitim ile çözülür bondoge mastifler hiç havlamazlar.

8. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    ya biraz koruma istiyorum ama apartmandayım tabikide hergün gezdirebilme imkanım var hele bu yaz tatilinde fazla
    akşam yatarken ağızını ağızlıkla bağlasam işe yararmı?
    DOGONUN TİPİNEPİTBULUNDA HAVASINA HASTAYIM KARARSIZIM

9. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bak eğer her gün gezdirebilirim koruma yapsın az havlasın dersen doberman al derim çok çok az havlarlar.çok zekidir çok rahat eğitirsin.kardeş pit vs hikaye pressa canario var dünyanın en güçlü köpeği diğer adı ile pitbull avcısı.sana doberman öneririm tüy çok çok az döker ve akıllı oluşu ona tuvalet eğitimini rahat vermeni sağlar ve çok güçlüdür tabi biraz pahalı bir hayvan 5 bin tl fln bir de rott var tabi.piti herkes abartıyor şunu da söyliyim çoğu insan melez pit besliyor yani ben pit besliyorum diyen ama melez besleyenler %99.9 dur.
    havlamasın diye ağızlık bağlama köpek saldırgan olur köpeğin özellikle bekçi köpeğinin doğasında var havlamak.eğer sen havlamasına engel olursan düşmana havlamadan yani uyarmadan saldırır ki bu kötüdür.

10. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Peki ağızlık ağzında varken havlayabilirmi

11. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    W
    Evet hatta daha tok bir ses olur.ama takma işkence olur

12. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    dogo havlarmı komşuları rahatsız edecek şekilde?
    yaz tatilinde 3 saat bile yürütürüm yeterki o istesin
    okul zamanı 1.5
    havlama olurmu dogolarda ? pitbull saçma karar verdim çok gereksiz boş yere ego

13. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Dogolar av köpeği olduğu icin havlamazlar.ama ona iyi bir yuruyus egitimi vermen gerek

Sayfayı Paylaş