Pekmez ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mcnulty07 tarafından 26 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mcnulty07

mcnulty07 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sosyal hizmet uzmanı
    Yer:
    antalya
    Arkadaşlar definisyon donemindeyim. Pekmezin glisemik indeksi 55 olarak gordum internette dusuk glisemik indeks yani. Shake yaparken 1 tatli kasigi kadar kullanmak insulin spike yapar mi ? Zarari var midir pekmezin yag yakimina ? Kalori miktarimi aşmiyorum.
    2 tam 4 yumurta beyazi
    Sekersiz kakao tozu
    Yagsiz süt
    1 tatli kasigi pekmez
    Bunu shake yapip sahurda iciyorum genellille.

2. furkan yücel61

furkan yücel61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bir yemek kaşığı pekmez, yaklaşık 20 gram sükroz 5.88 g, fruktoz 2.56 g ve glikoz, 2.38 g içerir. Şeker bileşikleri kapsamında bu bileşim, rom için 55 bir glisemik indeksi ile sonuçlanır. Bu gerçekten düşük bir sayı değildir ve bu tatlandırıcıları aşırı kullanmanız ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.
    Pekmezin içerisinde bulundurduğu şeker miktarının fazla olması, kilo alımını kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kilo almak isteyen kişiler için oldukça iyi bir besindir. Günde 1 kaşık pekmez yemek bile, ay sonunda bir kilo olarak geri dönebilmektedir.
    kullanma şeker oranı fazla yağ yakmak için önerilmez tersine kilo almak istiyorsan kullan

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    55 e kadar glisemik indeks değerleri düşük olarak ifade edilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2018 ---
    5-10 g pekmez ne kadar insulin pik yapabilir ? Bu kadar detaya girme, tüketebilirsin.

mcnulty07 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş