Paleo,Zone,Ketogenic Diyetleri ve Crossfit?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve cli0gt tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cli0gt

cli0gt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkadaşlar uzatmadan bir soru sormak istiyorum. Crossfite yeni başladım. Crossfitte genel olarak yüksek yağlı düşük karblı bir diyet kullanılıyormuş. Sorumsa şu bu diyetlerle kütle elde edebilirmiyiz yoksa sadece formumuzu korumak için mi kullanabiliriz ?

2. tanyeri

tanyeri Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    CF L-1&Kids Trainer
    Yer:
    Antalya
    selam,
    zone diyeti temelde %40 carb. - %30 pro ve %30 yag uzerine kuruludur ve gunluk beslenme adımlarını blok olarak nitelendirmektedir. kisinin fizyolojik yapısı, gunluk aktivitesi vs. gibi degiskenlere baglı olmakla birlikte; kutle elde etmek mumkundur. bir sure uyguladıgın diyetin vucudundaki degisikliklerini takip ederek, ortaya cıkan sonuca gore blok sayısını artırıp azaltabilirsin
    saglıklı antrenmanlar dilerim

3. cli0gt

cli0gt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki daha ayrıntılı bir şekilde nereden öğrenebilirim bu diyeti d&r da falan aradım ama hakkında bir kitap bulamadım. Önerdiğiniz bir site kitap vb. bir şey var mı acaba ?

4. tanyeri

tanyeri Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    CF L-1&Kids Trainer
    Yer:
    Antalya
  5. BarışCF

BarışCF Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Personal trainer
    Yer:
    Kemerburgaz
    zone diyeti arkadaşında belirtitiği gibi crossfit'in resmi sitesini incelediğin taktirde bilgi sahibi olabilirsin fakat paleo için aynısı söz konusu değil işin uzmanı birinden yardım alman gerekir çünkü birçok insan paleo'nun ne olduğunu bilmeden internetteki resimlere bakarak uygulamaya çalışır ve sonuç alamaz uzun lafın kısası crossfit tecrübesi olan kişilere danış en sonunda kendi yolunu kendin çiz çünkü seni en iyi sen tanırsın ayrıca box hocaları bu konuda her üyeye yardımcı oluyor danış bence

Sayfayı Paylaş