Optimum Nutrition Serious Mass

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve ALPEREN tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok başarılı,

oy sayısı 388
    48,8%
  2. Orta karar,

oy sayısı 340
    42,8%
  3. Başarısız.

oy sayısı 67
    8,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 432 üye.
  1. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    senin değirmen hızlı çalışıyor o karbonhidratı gainer a para vererek ya da doğal yollardan bir şekilde alman lazım. gainer tek çare değil. hatta kalori alıyorken kıymetli yağları ihmal etme. her fırsatta türkün gaineri tahin pekmez demekten vazgeçmem.

2. Blues_harmonica

Blues_harmonica Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Babam eşime soruyomuş o tozlardan kullanıyor mu kalp krizi geçirir erkenden ölür böbreklerini iflas ettirir gibi bir çok şey söylemiş :) kendisi rakıyı birayı sever :) oldukça ilginç değil mi :)

3. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    hep şu streoid ve tarım ilacı kullanan ve ölen yada rahatsızlanan kişiler yüzünden maalesef :) protein tozu gainer vs bunlar öldürüyor sanıyorlar, tamam ben doğal yada sağlıklı demiyorum ama bugün yediğimiz yumurta bile hormonlu binbirtürlü ilaç kullanılıyor ve zararlı :)

Blues_harmonica bunu beğendi.
  4. Mertcafe23

Mertcafe23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Babalar 184 boy 63 kiloyum spora gidiyorum hangi gaineri onerirsiniz beslebme programim cok iyi degil yurtta kalıyorum

5. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    beslenmeni düzelt gainera gerek yok 160 tl gainera vericeğine tavuk makarna bulgurla gayet iyi kilo alırsın ilk başlarda kilo alman zorlaşınca sonradan kullanabiilirisin.

6. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bir önceki sayfada tahin pekmez tavsiye etmiştin tahin yoktu ben de çay bardağından biraz daha büyük bardakla pekmezi dikliyodum direk. Midemi delip geçiyo gibi hissediyodum üç gün sonra bıraktım şimdi tahin aldım pekmezle karıştırıp ekmek bana bana yiyorum da pek bi değişiklik yok :) her hafta cuma günleri sabah aç karna tuvaletten çıkınca tartılıyorum zirve 63 idi, şimdi tekrar 62'ye düştü savaşıyorum :) bcaa'yı spor salonundan bir hocaya sordum kesinlikle kullan dedi, hani özellikle dedim ki şimdi mi kullanayım yoksa 6-7. aydan sonra mı diye aç kullan dedi kas yıkımı her zaman olur kullanman gelişimi hızlandırır ve antrenmandan çıkınca daha dinç olmanı sağlar diyince açtım pakedi kullanıyorum tadı iğrenç bişey ama hedefe giden yolda çekilen çile olarak olaya güzel bakmaya çalışıyorum :) bide kreatin aldım weider'ın su da olsa az hacim katsın vucuduma + çalışma tempoma biraz destek çıksın diye. suya karışmıyor tam o yüzden direk kaşığı ağzıma döküyorum üstüne su içiyorum zararlı mı bilmiyorum hiç.

Bir de ekstradan bir sorum olacak. Hani sporcu kahvaltısı muhabbetine haşlanmış yumurta olması lazım diyorlar, ben bunu tavada yağlı sucuklu yumurta olarak yapsam ne kaybediyorum? yağlı yemeklerin hertürlüsü mü kötü benim gibi çok zayıf olanlara bile? alkol kullanan arkadaşlarımın göbeklerini bildiğimden alkol de kullanmıyorum hiç. yani kısaca 1.86ya 62 kilo biri için bile yağı hayatımdan çıkarmam mı lazım? kalorisi güzel o yüzden :)

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    konularda bir arattır. fakir ama gururlu badici kahvaltırı diye. o zaman gainera ek olarak 100 gram demiştim yarı yarıya karıştırarak sen ekmek bnaran 30 gram falan alıyorsu heralde o da 150 kalori eder bu işin ucuza fetirmesi yok kardeşim. ben 1999 da dalgıçlık yaparken 2 ayda 20 falan verdin deliye döndüm ne hastalığım var diye. bişi çıkmadı. (bir daha da nasıl yaptığımı anlayamadım.) o zaman günde yarım kilo thinpekmezle 15 20 günde normale döndüm ben kolay kilo alıyorum ama. ekmek bana bana bir kaseyi bitiriyor musun? yanında gaier de alıyor musun.

100 gr tahinpekmez 500 kalori yarım kilo tahinpekmez 2500 kalori içindeki vitamini minerali yazmaya zamanım yetmez

yağı hayatından çıkart diyenle direk ilişkini kesmen lazım hatta ikinci deeceden adam öldürmekten polise vrmen lazım.

8. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim adamı yanlış bilgilendirme öncelikle, gainera gerek yok değil gainera gerek var !!! zayıf insanlar için gainera gerek var !!! ben 2-3 ay boyunca süreli, tavuk bulgur et makarna pilav yedim günde 4-5 öğün tıka basa aldığım kilo ne kadar biliyo musun güzel kardeşim benim ? 200 gr !!!

gainer aldım 1 ayda 5 kilo aldım bam diye toplam 5-6 paket kullandım 25-30 kilo aldım hayatım değişti

KENDİNİZ DOĞAL BESLENİYORSUNUZ DİYE İNSANLARI ETKİLEMEYİN HERKESİN VÜCUT YAPISI FARKLI.

tabi bir süre sonra kilo almam zorlaştı o yüzden gainer + yemek yaptım... gainer + yemek ile birlikte günde 8-9 öğünde yediğim oldu !!!

9. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Peki burdaki sporcular karşılaştırsın bakalım kim yanlış bilgilendiriyor , ayda 5 kilo diyorsun bu sence sağlıklımı ? 25-30 kilo almışsın ki o zaman ayda 1 kg kas 4kg su ile yağ hesaplasak şuanda obez falansındır , kötülemek için değil mantıken diyorum kusura bakma , herkesin vucudu farklı diyorsun gainer lazım diyorsun bir tutarsızlıktır bu , kişi önce gerektiği gibi beslensin bakalım alabiliyormu alamıyormu ayrıca doğal beslenme ne demek bunu yapayıdamı var ?

Blues_harmonica bunu beğendi.
  10. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeş zayıf insanlarda vücudunda suda azdır, su almak kötü bişey mi ? ikincisi vücudun dörtte üçü sudur zaten, sen şimdi kilo alıyorsun hepsi kas mı sanıyorsun dalga mı geçiyorsun sen ya ? bilmediğin konular hakkında konuşuyorsun bu yanlış. senin fikrine göre mesela bi adam süreli kas yapıyor durmadan da kilo alıyor o zaman kolu 200 cm falan olabilir. çok yanlış bilgiler paylaşıyorsun insanları ynalış bilgilendirme !!!

gainer kullanın dostlar ben kullandım obez falan değilim ha size demiyorum asla yağ almıcaksınız asla göbek kalça yağlanmıcak !!! YAĞLANACAK !!! mesela atıyorum 20 kilo aldınız 1 senede sonra o yağları yakacaksınız o aldığınz kilo 15 kilo olacak, bu arkadaşın dediklerine inanmayın yazdıkları yanlış ve tasvip etmiyorum

11. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Söylediğim şeyleri yanlış anlamışsın ben kolun 200 cm olur gibi birşey demedim bu saçma birşey zaten sen uydurmuşsun bunu geç , aldığım kilonun hepsi kas demedim tam tersin sana bunu açıklamaya çalıştım ayda max 1 kg kas alıyorsan 4 kg yağ almışsın demektir ki sen ayda 5 kg kilo aldığını söylemişsin , "sürekli kas yapıyor " burdaki ifadende ne demek istediğini anlamadım bile ! Birde birbirimize düşman gibi değilde saygılı bir şekilde görüşlerimizi beyân edersek sevinirim. Benim söylediklerimde sana zıt gelen bir yer varsa söyle , açıklayayım.

12. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    5 kilo aldıysam 4 kilo sadece yağ değildir, yahu içtiğin gainerın içinde onlarca vitamin ve mineral var vücudun bunlarla da besleniyor, bunlar kas olmuyor belki kana karışıyor belki su oluyor. yağ oluyorsa da demekki vücudun yağa ihtiyacı vardır mesela ben şuan yine aynı şekilde içiyorum gainerı yani 5 kilo aldığım haldeki gibi, ama en fazla 1.5 kilo alıyorum peki nedne? ben sana diyeyim kardeşim öncelikle kalori hesabı yapabilirsin ama vücut ihtiyaç görmüyor dışarı atıyor.

ayrıca yağ konusunu küçümseme yağ da önemlidir abartmadığın müddetçe. araba için benzin neyse vücut içinde yağ ODUR ! yağı zararlı bişey gibi göstermeye çalışmaktan derhal vazgeç, aynı şekilde su da öyle, vücudun su toplamasına karşı olanlar var. abartılmadığı sürece su da gayet yararlıdır buda vücudun benzinidir.

SEN YAĞ ALMA SU ALMA KUPKURU VÜCUT SONRA SAĞLIKLIYIM DİYE DOLAŞ !!! YOK YAAAAAA !!!

mazallah kardeşim kupkuru vücutla antremanda bayılır kalırsın dikkat et, amacın yarışmalara katılmaksa kuru vücudu da su olmasa bile mineral ile adam gibi besleyeceksin bu tavsiyelerimi unutma.

ikinci meseleye gelelim sen zaten çalıştıkça vücudun o yağları yakıyoooooor !!! sen ister iste ister isteme gidiyor o yağlar bir şekilde ama az ama çok o çalışmana bağlı, dediğim gibi yağ ve su vücudun benzinidir bunları sakın unutma sana kim yağ ve su zararlı diye öğrettiyse o hocanın derhal yakasına yapış ve hesap sor çünkü o bilimsel biri değil

13. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Anlaşamıyoruz bro dediklerim hep çarptırıyorsun münankaşa edemiyoruz senle ,en iyi ben bildiğimi yapayım sen bildiğini yap.

14. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    poul_ lütfen bir foto koyarmısın? her konunun altında stresli iddalarda bulunuyorsun gainer ile 5 ayda 30 kilo almış birini görmedim hiç cahilim beni bilgilendirirmisin? 25 yaşında 85 kilo civarında % 15-17 yağlı birini bekliyoruz hepimiz lütfen bizi bilgilendir. ya da biraz sakin ol konuşmandan yaşını 16 zannetmeyelim.

uzay demiralp bunu beğendi.
  15. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora başlayalı tam 3 ay oldu, başlangıçta kilom 58.5 idi ilk iki ayın sonunda 61 civarına çıktım sonra gainera başladım optimumun 1 aydır kullanıyorum ama günlük 2 ölçek değil de göz kararı günlük toplam 1-1.3 ölçek olarak kullandım şu an kilom aç karna tuvalletten çıktıktan sonra sabah 63.2. Yani 1 ayda 2 kilo aldırdı belki gözünüze küçük rakam gibi gelebilir ama ben 100 gr kilo alsam bile nimetten sayıyorum :) boy 1.86 bu arada. Başlığın amacına dair yorumlarsam üründen memnunum tadı da güzel öneririm. 5.5 kilonun 3 kilosuna yakını bitti, paket bitince muhtemelen umarım 65 civarına çıkarım güzel bir beslenme ile.

16. BurakTirpanli

BurakTirpanli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Maltepe / İstanbul
    İyi günler arkadaşlar. Bana yardım eder misiniz kilo konusunda tavsiye bekliyorum.

25 yaşındayım. Boyum 1.70 civarında fakat 46 KG geliyorum. Normalde 70 KG gibi bir değerde olmam gerektiğini biliyorum. Bundan 6-7 ay önce diyetisyene gidiyordum 6 aylığına abone oldum. 42 KG'dan 46 KG'ya kadar çıkabildim. Bana fazla faydası olmadı yani. Kaslardan dolayı ellerimde titreme var. Hastaneye gittim dahiliye testler sonunda bana "Devit-3" adında D vitamini ilacı verdi onu kullanıyorum şimdi. Herhangi bir sağlık sorunum yok onun dışında. Fakat kilo almak istiyorum ben yağ kas önemli değil şuan için. Kilo aldıktan sonra spor salonuna yazılabilirim.

Bu ürün bana kilo aldırır mı ? Günde 3-4 öğün yemek yiyorum pek bir faydası olmuyor. Çok hareket eden birisi de değilim. Bazı insanların çok zayıfsın demelerinden bıktım. Karbonhidrat tozu mu kullanmalıyım kilo almak için protein tozu mu ?

17. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende senin gibi düşüyordum. Kilo alayım da sonra yazılırım salona yoksa iyice kilo veririm diye. Ve bu mantıkla 1-2 yıl arası süreçte hiç 59 kilonun üstüne çıkamadım. Ben çok yiyorum zannediyordum ama araştırdıktan sonra çok yemediğimi anladım. Ben de aynı şekilde hiç hareket eden birisi değilim, gün boyunca zamanımı dota oynayarak geçiririm evde :) senin ilk yapman gereken şey hemen bir salona kaydolman, ağırlık kaldırdıkça efor sarfettikçe hem iyi hissedeceksin hem de eve dönünce o açlıkla gerçekten "çok" yemeye başlayacaksın. Ve sporu ciddiye aldıkça kilo kaybederim endişesi ile aç olmasan bile psikolojin seni mutfağa atacak gün içinde birçok kez. Spora başlayınca gainera da başlayabilirsin sonuç verir mutlaka. Protein tozuna gerek yok kanımca yeni başlamış biri olsam bile az çok mantıkla baktığımda gerçekten çok kas yıkımı yapacağın zaman gerekli protein tozu ki bu 6-7 aydan sonrasına tekabul eder bizim bünyemizde. Ben ekstra olarak kreatine başladım 3.cü ayda çünkü yeni antrenman programım baya zordu ilk iki aya göre biraz anlık güç takviyesi lazım gibi hissettim ve sonuçlarını alıyorum şimdi. Yani önce spora başla sonra gainera mutlaka sonuç alırsın. Ama sporsuz kilo almayı ben beceremedim şahsen. 3 ayı bi hafta geçmek üzere ve 4 küsür kilo aldım yüzüm dolgunlaştı görünüşümü değiştirdi biraz iyi yönde.

18. yo_gav

yo_gav Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çileklinin Tadı iğrenç Almayın
    Bittikten bir süre Sonra Kilo kaybı yaşanıyor buna şahit oluyorum

19. BurakTirpanli

BurakTirpanli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Maltepe / İstanbul
    Şınav çekmek gözle görülür bir fayda sağlar mı görüntüde ? Evde akşamları falan uğraşsam.

20. AcidAli

AcidAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    elbet etkisi olur ama güzel bir programla salonda çalışmanın yanından geçmez ve süreç çook yavaş olur
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Haziran 2017 ---
    elbet etkisi olur ama güzel bir programla salonda çalışmanın yanından geçmez ve süreç çook yavaş olur

Sayfayı Paylaş