Omuz yırtığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Serkan şen tarafından 31 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Serkan şen

Serkan şen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba aranızda yeniyim.Vücut geliştirme ile ilgileniyorum ama size soracaklarım var.Yardımcı olursanız sevinirim. 2yıl önce fabrikada çalışırken sağ omzumda acı hissetmeye başladım.Ortopedi uzmanı bir doktora muayane oldum ödem teşhisi koyup krem verdi.Ağrım başta geçti ama zorlayınca acıyodu.Ne zaman zorlasam acıdı.2017 nisan da bi doktora daha gözüktüm durumu anlattım zorlayınca acır dedi krem verip yolladı.Ağustos ta başka doktora gittim mr çektirdi yırtık ve daralma var dedi.Kemik törpülenip yırtık dikilecekmiş.Ama ameliyat için tam iyileşme garantisi veremedi.Tip fakültesine gittim sonra onlara mr sonucunu gösterdim bu yırtık için ameliyata gerek yok dedi.Yine zorlayınca omuzum acıyor.Ne yapmalıyım sizce ?

2. Jezxy

Jezxy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam Bende Geçenlerde Omzumu Sakalatdım Ayın 5 De Muayane Olucam Acayip de Moralimi Bozdu Göğüs Omuz Hareketlerinin Hiç Birini Yapamıyorum.
    Muayane Sonucu Sizinle Aynımı Çıkıcak Acaba ?

Antrenmana Pes Etmek Yok Durum Netleşene Kadar SIRT BACAK BİCEPS TRİCEPS ANTRENMANLARINA DEVAM.
    Bence Hocam Muayane Üzerinden Biraz Vakit Geçti İse Tekrar Bir Hastaneye Gözükün Sağlam Dalında Uzman Bir Doktora Gözüküp

Omuz Diğer Kas Grupları Gibi Lakin Bu KAS Grubu DAHA ÇOK ÖNEMLİ Bir Antrenman Yaparken En Çok Yardım Aldığımız Grup Diyebilirim.

3. Serkan şen

Serkan şen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    En sonunda tıp fakültesinde doçent varmış ona gitçem.Bakalım o ne diyecek.Tam unuttum geçti derken tekrardan ağrı acı bıktım artık.Sizede geçmiş olsun.

4. Jezxy

Jezxy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Eyvallah HOCAM BİRAZ DERT ETTİM BU OMZUMU UNUTTUM

SİZEDE GEÇMİŞ OLSUN ÖNCELİKLE

Şimdi İnternetden Araştırdığım Kadarıyla KİMİ SİTELER 6 AY - 2 YIL ARASI İYİLEŞME SÜRECİ DİYOR.

KİMİSİ ASLA İYİLEŞMEYECEK LAKİN ÇEVRESİNDEKİ KAS GRUPLARINI ÖN OMUZ VE ARKA OMUZLARI KUVVETLENDİRİP TEKRAR OMZUNUZU Çalıştırabileceksiniz

Diye Tavsiyelerde Bulunuyorlar.

Öncelikle İLK ADIMI DOKTORA BİR GÖZÜKMEKLE BAŞLAYIM GERİSİ BAKALIM NASIL OLUCAK.

5. Serkan şen

Serkan şen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Valla doktor bana ameliyat diyince detayları sordum bana dediği hatırladığım kadarıyla 1 ay askı sonra fizik tedavi ve ameliyat sonrası kireçlenme enfeksiyon kapma riski ve omuzumu eskisi bazı hareketler yapamayabileceğimi ve bazı açılarda açamayacağımı söyledi.Bunları diyince korktum.

6. Jezxy

Jezxy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam Bende Sizin Yazdıklarınızı Okuyunca Korktum :) Bence Biz Tekrar Bir Doktora Görünmekte Fayda Var

Buradaki Arkadaşların Çoğu Takviye Önerebilir

Glukozamin, Kondroitin, MSM Bunlar Gibi Aklınızda Bulunsun Bunların Hepsini Bende Doktora Sorucam Gelişmelerden Haberdar Ederim Hocam Sizi.

7. Serkan şen

Serkan şen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saolun geçmiş olsun tekrardan.

8. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun daha yeni başlıyorsun spora önce hafif ağırlık ile kas tendonları güçlendirin.
    Omuz Yüksek Ağırlıkta çalışmadan da sağlam omuz antrenmanı yapılır.

Sayfayı Paylaş