Off Topic Mesajlar

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve demir00 tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Degerli forum uyeleri,

Son zamanlarda forumda cok sayıda off topic mesaj yazılır oldu. Foruma yeni kayıt olan uyeler, forumun isleyis tarzından haberdar olmadıkları icin, yazdıkları off topic mesajları mumkun mertebe dogru yerlere tasıyoruz.

Artık gedikli uyelerimiz bile bir cok baslık altına alakasız mesaj yazar hale geldiler. Bu nedenle artık konu baslıkları ciddi sekilde kirlenmekte, konu hakkında bilgi almak isteyen uye, konu ile alakasız sayfalarca atısma, tartısma alakasız yorum ve soruyu da okumak zorunda kalmaktadır.

Bu durum forumu bir bilgi bankası olmak yerine icinde bilgi kırıntıları da bulunan bol geyikli bir duruma suruklemekte ve bundan dolayı bir cok uye ve uye adayını da forumdan sogutmaktadır.

Tum bu nedenlerden dolayı, tum bu off topicler tespit edildigi an silinecektir.

Yaplacak isleme ornek vermek gerekirse;

Gaspari baslıgında hardline urunleri tartısılılamaz. Ikisi kıyaslanabilir ama sadece hardline hakkında, gaspari baslıgında yorum yapamazsınız,

omuz baslarının nasıl buyutuleceginin tartısıldıgı bir baslıkta, biceps lerinizin neden gelisemedigini soramazsınız,

konu baslıgından alakasız ikili polemiklere girmemelisiniz.

demircan256, Bodysoft, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Açıkcası "ciddi" anlamda soğuyanlardan biri de benim sanırım!

Geçenlerde siteyi incelerken "tekrar" konuların ne kadar fazla olduğunu ve bunları incelemenin ne kadar büyük bir vakit kaybı olduğunu gördüm. Açılan konuların yüzde 80'nin daha önceden açılmış konular olduğunu ve hiç araştırma yapılmadığını tespit ettim.

Oysa konuyu açan kişi/kişiler pratik bir şekilde "arama" bölümünü kullansalar öncelikle konu kalabalığı olmayacak, aradığına "deneyimleri okuyarak" çok daha hızlı ulaşabilecek (maksat geyik değilse en doğru yol budur) ve yine aradığı cevabı net olarak bulamamışsa sözkonusu konuya bir mesaj atarak, daha önceden başlığa katkı da bulunmuş üyelerin soruyu görmesini sağlayıp daha hızlı bir şekilde cevap elde edebilecekler. Bu yöntem yeni başlık açarak cevap beklemekten çok daha hızlı bir yol. (Forum mantığı budur.)

Sitenin yaş ortalaması ağırlıklı olarak 16-25 yaş aralığında geziniyor... Gördüğüm kadarıyla yeni nesil çok tez canlı! Üzülerek söylüyorum ki forum mantığını pek kavrayamamış durumdalar. (Forumun arama bölmünü kullanan genç arkadaşlarımı tenzih ederim.)

Forum'lar devamlı birbirine benzeyen konuların açıldığı yerler değildir. Forumlar tarama yapıldıktan sonra hiç olmayan konuların açıldığı ve tartışıldığı yerlerdir. Forumların çıkış noktası, "yaratılma amaçları" soru-cevap mantığından çok tartışma platformu şeklindedir.

Bodyforumtr, içerisinde barındırdığı konuların fazlalığından dolayı artık bir olgunluk dönemi evresinde ve kaynak site niteliğindedir. VG ile ilgili hemen hemen her konuda oldukça fazla bilgi ve deneyimlere dayanan açıklama mevcuttur. Yeni bir başlık açmadan dahi "arama" bölümünden istenilen her konuya ulaşılabilmek yüzde 90 mümkündür. (Bir çok spesifik konuyu test ettim, her şey mevcut.)

Yazının başında da belirttiğim gibi her gün aynı soruları okumak ve hatta görmek bile insanın sinirlerini bozan (zamanı kısıtlı olanlar için) ve neden "arama" bölümü kullanılmaz ki dedirten bir durumdur.

Her gün hatta her dakika aynı film izlenebilir mi? İzlenemez!

O açıdan demir00'ın da belirttiği gibi bir çok kişinin siteden soğumaması ve katkılarını sürdürmesi için konuların doğru yere açılması ve tekrardan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

Sırf bu nedenlerden dolayı her gün ziyaret ettiğim bir siteyi önceliklerim listesinde oldukça geri plana atmış bulunduğumu üzülerek bildirmek istiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:51 ----------

Not : Konunun başlığı "Off Topic Mesajlar" ancak yukarıda yazdığım konularda siteyi ilgilendiren önemli sorunlar arasındadır. Sitenin işleyişini sekteye uğratan 3 en önemli sorun; Off topic mesajlar, tekrar konular, doğru yere açılmayan konular...

sultanmehmed, demir00, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    forumda mesaj yazılması ve konu açılması sıkı takip ediliyor bu açıdan güzel.reklam mesajları,küfür vs yok.fakat bazen açtığınız konunun daha önce açıldığı iddia edilirek siz konuyu açtıktan sonra 3 dakika içinde kilitleniyor.buraya kadar tamam ,demek ki varmış gözümden kaçmış görmemişim diyerek itiraz etmiyorum ama bugün forumda gözüme çarptı bir kaç yerde bazı üyeler konu ile alakasız alakasız sorular sormuş ,tavsiye istemiş.bunun sebebi yeni üyelere getirilen konu kısıtlaması;bazıları bu kısıtlamayı böyle aşıyor ama bunlarda off topik olmuyor mu,bunlarda takip edilmiyor mu?

bunu yazdım ama forumdan uçurulmasam bari :)

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    spudd webb elimizden geldiğince forumu temizlemeye ve belli bir düzen içinde tutmaya çalışıyoruz. Tabii sonuçta bu işlemleri tek tek elle yapınca arada birkaç tanesini gözden kaçırmış olmamız muhtemel. Öyle bir durum olduğunda yöneticilerden birine o başlığı özel mesaj olarak haber verirsen gerekli işlemi en kısa sürede yaparız. Foruma ilgin ve gösterdiğin önem için teşekkürler.

spudd webb bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş