Mr sonucu ve omuz sakatligi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve DewiLCraFT tarafından 2 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Iyi geceler arkadaslar omuzumda ciddi bir sakatlik olustu hareket kisitlamasi var omuzumda istedigim gibi kaldiramiyorum omuzumu ve kolumu.3 4 ay oldu hala ayni dr mr cekti kimisi ameliyat ol dedi kimisi gerek yok dedi spor yapamiyorum icimizde bu konuda bilgisi olan tanidigi olan varsa yardimlariniza ihtiyac duyuyorum.saygilar
    IMG-20180123-WA0001.jpg

2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Geç kalmışsınız ama yine de fizik tedavi almanı öneririm. Tedavi süresince bulgularda azalma olmazsa ve ilk 6 ay içerisinde hasta hala iyileşmediyse o zaman ameliyat düşünülür. Ayrıca kortikosteroid enjeksiyon tedavisi de uygulanabilir. Buna doktorun karar verecektir. Yapılan tedaviler sonrası verim alınamaz ve son çare cerrahi operasyon olursa yaptırmak zorundasın. Şunu da unutma ameliyat sonrası kesinlikle fizik tedavi almalısın yoksa ciddi sıkıntılar yaşarsın. Hem ağrı hem hareket kısıtlılığı bakımından günlük yaşamını etkileyebilir bu durum. Geçmiş olsun.

DewiLCraFT bunu beğendi.
  3. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Spora devam edebilecekmiyim hocam.ameliyat olsam yada olmasam.
    Spor yapabileceksem ameliyat olayim yapamayacaksam hic olmayayim idare ediyor boyle.

4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Dediğim gibi öncelikle ameliyat dışı yolları denemen gerek belki ameliyata hiç gerek kalmadan problem çözülür. Tedavi sonrası veya ameliyat sonrası spora dönmende bi sakınca yok omuza biraz daha dikkatli yaklaşırsın yani bi süre hard antrenman filan yapamazsın tam olarak toparlanana kadar. Ama şu durumda spor yaparsan eğer işi direk ameliyata götürürsün dinlenmen gerekli. Daha da vakit kaybetmeden tedavi olmaya bak

5. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Hocam icim epey ferahladi sagolasin 3 haftalik bir ilac tedavisi verdi once sonra ne yapacagiz bilmiyorum.

6. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Bu 3 haftada spordan tamamen uzaklaş güzelce istirahat et. Büyük ihtimalle anti inflamatuar jel vermiştir. Kullanmayı aksatma düzenli devam et. Bazı kişilerde akromiyon denilen kemik parça şeklinden ötürü sıkışmalar kronik hale geliyor mecburen o parçanın traşlanması gerekiyor. Senin sonucunda akromiyonla ilgili bir bulgu yok büyük ihtimalle kas dengesizlikleri ya da yanlış antrenman sonucu bu sakatlığı yaşıyorsun. İyileşip tekrar spora dönüş yaptığında omzun için daha özenli ol :)

DewiLCraFT bunu beğendi.
  7. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    O kadar dr a gittim sizin gibi bilgi veren olmadi.cok ama cok tesekkur ederim.

Hydraa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş