Mike Mentzer High Intensity Training

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Danny Boy tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Baslangic olarak break in basic routine ile basla. Volume trainigden direk hite gecersen agir gelebilier ILK etapda egzlere alismaya bak. Imzamdaki günlüge göz at orda mentzerin kitapdandaki sistemi tercüme ettim

lordsoth bunu beğendi.
  2. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    dostum Mike için 1 set şu şekildeymiş .
    1. Set max tekrar , 10 sn. dinlenme
    2.Set max tekrar 10 sn dinlenme.
    3.Set %20 ağırlık düşürüp max tekrar 15 sn dinlenme
    4.set Final tekrarı

bb.comda görmüştüm

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Mentzerin interval sistemini'nden bahsetiliyor, tam olarak öyle degil. Heavy duty asil rutini bu degil

Son düzenleme: 9 Eylül 2014
  4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Simdi baktim tekrar yabanci forum'a. Interval'da ideal rutine göre egzersiz sayilari daha az. 1. set 3-5 rep tükenis, 10 saniye dinlenme, 1rep, 10 saniye dinlenme,1rep......... Burdaki RP tükenise kadar yapiliyor

Chest & Back
    Flat or Incline Press.....3-5 reps, rest 10 seconds, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep, rest 10 sec (and reduce weight 15%), 1 rep, rest 10 sec, 1 rep
    Undergrip Pulldown.....3-5 reps, plus rest pause as above
    Deadlifts..................1 set 6-10 reps, no rest pause
    3 days off

Legs & Abs
    Leg Press (Mike used a Leg Ext, but I believe this is way too severe on the kneecaps)...6-10 reps, rest 10 sec, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep, (and reduce weight 15%), 1 rep, rest 10 sec, 1 rep
    Toe Presses...6-10 reps, plus rest pause as above
    Abdominal Crunch Machine...6-10 reps, plus rest pause as above
    3 days off

Shoulders & Arms
    Side Lateral Machine...3-5 reps, rest 10 seconds, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep, rest 10 sec (and reduce weight 15%), 1 rep, rest 10 sec, 1 rep
    Rear Delt Machine......3-5 reps, plus rest pause as above
    Curl Machine............3-5 reps, plus rest pause as above
    Dip Machine or Dips....3-5 reps, plus rest pause as above
    3 days off

Legs
    Leg Press...6-10 reps, rest 10 sec, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep, reduce weight by 15%, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep
    Leg Curl.....6-10 reps, rest 10 sec, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep, reduce weight by 15%, 1 rep, rest 10 sec, 1 rep
    3 days off

bb.com yanlis anlatilmis galiba

k.b. ve sthammer bunu beğendi.
  5. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir

Gerçekten çok saygı duyduğum bir profesyönel Mike Mentzer , Arnold'a felanda saygı duyarım ama Mike benim gözümde bir başka bir yerde okumuştum Arnold ve arkadaşları günde 3-4 saat çalışırken Mike 3-4 günde bir geliyormuş ve öyle ağır çalışıyormuşki Arnold felan şaşkınlık içinde bakıyorlarmış. :D Benim Mike Mentzer'in bir sevdiğim yanıda şu , o sadece kaslı değil aynı zamanda çok güçlü , sanki kasları kayadan yontulmuş.Keşke kardeşide kendiside yaşasaydı.Bir gün arkadaşla Heavy duty uyguladık Bu şekilde antrenman 50 dakkada bitti ama inanılmaz ağrı çektik yani 4 saniyede indiriş 2 saniye bekleyiş 4 saniye kaldırış 10 tekrar adamı öldürüyor.Ben şuan normal programla çalışıyorum ama hep istiyorum Heavy Duty uygulamak , fakat bizim salonda mesela İnchline Bench press makinası yok birtane var üst göğüs makinesi ama İnchline gibi aynı yeremi vuruyor bilemem.Olmayan makina şu Mike'nin dvd'de bir Bodyci'ye Göğüs çalıştırırkenki üst göğüs makinası. Ayrıca Omuzda yana açış makinası felanda yok yani Mentzer hep makinalarla çalışmış , bu bana biraz engel oluyor sanki.Sizin çalıştığınız salonda bu tür aletler var mı ?

bizim salondaki üst göğüs makinesi :

exsisman bunu beğendi.
  6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    50 dakika cok fazla HIT sistemleri icin. 25-30 dakikda bitmeli. HIT sistemine gecmeden önce araya 2-3 hafta dinlenme ekle. Volumeden dir hit gecmek vucudu overtraining götürür. Sonra basic rutini ile basliyabilirsin. Dinlenme günleri kendin ayarlaman lazim. 4 gün ile basliyabilirsin.

Makinlarda calismak daha avantajli. Serbest agirliklarla kontrölü kaybedebilirsin. Partnersiz serbest agirklar tehlikeli olabilir vb. Ama illa makina olucak diye birseyde yok. Laterali dumbbell ile yap. Videodaki makinayi kullanabilirsin

Nautilius makinleri nadir kullaniliyor. Tr de öyle salon bulmak zordur. Avrupadada nadir kullaniliyor

7. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    şimdilik volume devam edeyimde ileride bakıcam artık sağlam bir partner bulucam kendime.Birde sorum olucak dumbell ile yana açışta'da mı 4 saniye pozitif 2 saniye statik 4 saniye negatif yapıcaz ? Makina olsa neysede dumbelle denge kaybı olabilir biraz partner yardım etmeli orda :)

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    amac hizli hamleler yerine tamamiyle kas kuvvetiyle nizami calismak. Zaten ilk etapda fazla agir kilolarla calisamasin.

9. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    mesela ben normalde bench presste 75 kg 8 tekrar yapıyorum , heavy duty uygularken 65 kgye çekip 10 tekrar 4 sn 2 sn 4 sn şeklinde yapabilirim denedim çünkü iyi olurmu böyle ? Bence interval çalışmak daha iyi gibi ?

10. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    suan nasil calisiyorsun? her egzde pos tükenis kadar calisiyormusun?

11. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    geçen ay arkadaşla denemiştik tükenişe kadar 4 2 4 sn şeklinde çalışıyorduk ardından hemen dinlenmeden diğer bir harekete geçiyorduk , aslında hoşumuza gitişti ama dediğim gibi bazı makinelerin olmayışı beni kuşkulandırdı , o yüzden volume'ye devam şuanlık :)

12. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    tek sıkıntım lateral raise makinesinin olmaması dumbelle de 4 -2 -4 sn rutini olmuyor , mentzer en sevdiğim bodyci ve herzaman hiti uygulamak istedim ama bu lateral raise olayına çözüm bulmam lazım

13. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Bu adam vücudunu korumak için 60 gram protein aldıysa ben geliştirmek için 70 alsam yeter o zaman? 75 kiloyum.

14. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Hıt in hit temellerine bağlı olarak hazırlanmış çeşitleri çoktur, bunları araştırıp uygulamanızı tavsiye ederim. Ben galiba beş senedir hit ile çalışırım ve hangi salona gitmişsem adım çıkmıştır :) antrenman günlerim az, süresi kısa, kilolarım ağır ve hala gelişip kuvvetim artıyor salonda iki saat 10-40 tekrarlı antrenman yapanlar bir türlü anlam veremiyor buna. Bir de supplement kullanmayıp idman çıkışı yemek yeyince daha bir komik oluyor

15. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    @ARSON suanki planin nasil

16. Chagga

Chagga Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Dumbell lateral rise-makinede press süperset yapıyorum. ardından tek dumbella ön omuz için yaptığımız haraketi yapıp, bu sefer deminki makinenin önde olan tutacağıyla press yapıyorum. böyle iki süper set ardından dumbella arka omuz çalışıp trapeze geçiyorum. Bence gayet iyi. Bence press te iş görüyor. Yalnız çok ağır yapmanız gerekeceği için omuz sakatlığına açık. Ben iyi ısınıyıorum ve eklemlerime güveniyorum.

17. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN

Sayfayı Paylaş