mevsres - 153 KG x5 Deadlift

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve mevsres tarafından 27 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Teşekkür ederim, şu anda Texas Method programını uyguluyorum, bir çoğuna göre en iyi orta seviye programdır, onu biraz modifiye ettik Barfix falan ekledik.

Beslenme programı olarak ise kalori en önemli şey elbette ki, almam gereken kalorinin üstünde besleniyorum ve bu kalorileri Bulgurdan, yulaftan, zeytin yağından, kuruyemişlerden ve tavuk göğüsünden alıyorum.

Dövüş sporlarına hiç merakım olmadı, boks da hiç yapmadım, ben kendimi bildim bileli hep vücut geliştirme güreş halter ve benzeri güç sporlarına ilgim olmuştur, bir tek MMA'de Fedor Emelianenko'yu çok severdim dövüşçü olarak.

Güç ve Fitness bunu beğendi.
  2. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Soruyu üstüme alıp ben de cevap verdim kusuruma bakmayın :)

mevsres bunu beğendi.
  3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Olsun fazla bilgi göz çıkarmaz, seninkini de bilmiş olduk. :)

mali67 ve Güç ve Fitness bunu beğendi.
  4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    160 KG 5 tekrar çıktı. :) Son tekrarda yine gereğinden fazla dinlendim ama o an hissetmiyorum gerçekten, fazla beklememin sebebi dinlenmek değil, konsantre olmak, çünkü konsantre olmayıp acele ile kaldırınca kalkmıyor genelde, ama fazla bekliyorum yine de. :) Bunu çözmem gerekiyor.

Bir diğer sorun da ağırlığı yukarı kaldırırken yukarıda topuklarım kalkıyor, buna dikkat edince olmuyor, ama işi akışına bırakınca topuklar kalkıyor.

İnşallah 165'de görüşürüz. :)

mali67 ve Doğukan1226 bunu beğendi.
  5. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Tebrikler :) alt bacakların yere daha dik durursa topuklar kalkmaz, ağırlık önde kaldığı için ayak ayasına basman gerekiyor. Deadlift hareketinde doğru başlangıç çok önemli, bu yüzden tekrar aralarındaki süreye bence hiç takılma :) Kolay gelsin.

mevsres bunu beğendi.
  6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kollarını kilitli tutsan daha sağlıklı olur , triceplerini sıkarsan sıkıntı kalmıyor. :)

7. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Aynen, YouTube'da falan Biceps kopması videolarını izliyorum, izlerken bile kötü oluyor insan. :)

Sen benim seviyelerimdeyken bu rakamlara sahipken nasıl bir program uyguluyordun ve gelişim hızın nasıldı merak ediyorum, Texas Method hiç uygulamadın galiba.

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben deadlift'e geç başlamıştım ve hali hazırda squat yaptığımdan deadlift'te ilk gerçek antrenmanda 200 kg x1 ile başladım ( 3-4 kere hareketi öğrenme amaçlı form çalışması yapmıştım ama onlarda ağır girmedim ) başladıktan sonra şu an senin yaptığın gibi tek set 5 tekrar girdim ( 175 kg ile başladım ) ve her hafta 5 kg koyup lineer progresyonla devam ettim , en son 200 ile 5 tekrara geldim ve gelişim durdu. ben epey sağlam bir giriş yapmıştım ama devamı o kadar iyi olmadı , son 1 senede 5 kg bile ekleyemedim. :) tabi artık formum eskiye göre çok daha sağlıklı olduğundan bu da bir gelişimdir. sende de 1x5 işe yaramamaya başladığında ekstra volume katmaya ve deadlift varyasyonları eklemeye başlarsın.

zeo64 bunu beğendi.
  9. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Gayet iyi idi, tebrik ederim. Lakin videolarımı önüne gelen her ama her sitede paylaşmayı bir an önce bırakmalısın.

mevsres bunu beğendi.
  10. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Abi özür dilerim aşırı komik bir video çünkü, zaten videoyu Troll amaçlı çektiğini düşünüyorum, o yüzden bence problem yok. :D

Yıllar önce paylaşmıştım zaten.

11. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bu gün çok güzel gündü benim için çünkü tüm rekorlarımı tazeledim, Squat olsun, Deadlift olsun, Overhead Press olsun hepsi rahat çıktı. Genelde 2 hareket çıkardı, 1 tanesi çıkmazdı. :)

Deadlift'de de 163 KG ile 5 tekrar çıkardım, çok rahat çıktı, gelecek hafta 165'in videosunu çeker atarım. :)

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    165 KG da çıktı, kollarım gerçekten kitli değilmiş ve korkutucu duruyor bu şekilde, kitlemeye odaklanmam gerekiyor.

Bir de bilgili arkadaşlar lütfen söylesin, videodaki formda Hitching söz konusu mu?

13. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    23. ve 47. Saniyeye bakarsan eğer bariz parmak ucuna yükselmeye çalışıyorsun ama ağırlık izin vermiyor topuklar kalkıyor. Bence ağırlığı düşür form çalışması yap. Gördüğüm kadarıyla her hafta ekliyosn ama bu şekilde devam etmemen gerek

14. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Parmak ucuna yükselme mevzusu dikkat edince halloluyor sorun değil, mesela bu mevzuya dikkat ederek çektiğim videolarım var orada parmak ucuna yükselmiyorum, dikkat edince olmuyor yani.

Ama işi akışına bırakınca yükseliyor. Ama halledeceğim, sağol tavsiyen için.

Son düzenleme: 3 Mart 2017
  15. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hitching yapıyorsun biraz evet , parmak ucuna yükselme mevzusuyla da alakalı zaten.

16. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Ağırlığı düşürüp parmak ucuna yükselmediğim ve hiç Hitching yapmadığım en ağır kilo ile başlayıp tekrar arttırmamı önerir misin?

Ama şöyle bir durum da var ki en baştan beri zaten parmak ucuna yükselerek ve hafiften Hitching yaparak ağırlıkları artırıyorum, 120 KG ile 5 tekrar zor yaptığım videolarım var arşivimde onları da izlediğim zaman orada da aynı hataları yaptığımı görüyorum.

Bu durumda böyle devam etsen sorun olur mu?

Şun an 165 KG'ı 5 tekrar yapabiliyorum, bu da demek oluyor ki bir ara parmak ucuna yükselerek zor yaptığım 150 KG'ı, Hitching'siz ve parmak ucuna yükselmeden rahat yapabilirim.

Şimdi 180 KG ile 5 tekrar yapabildiğim seviyeye gelince muhtemelen o zaman da 170 KG'ı falan Hitching'siz yapabileceğim, yani biraz geriden takip ediyor beni.

17. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bir 10 kg düşürsen iyi olur bence , ekstra ısınma setleri ekle ve düzgün formla yüksek ağırlık öncesi iyice pratik yap , kolay çözeceğin bir durum bu dert etme. hitching ile genelde 10 kg falan fazla kaldırılabiliyor , bende böyleydi en azından. birkaç hafta pratik yaparsan sorun çözülür ağırlıklar da eskisinden iyi olur yine. :)

mevsres bunu beğendi.
  18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam bulkun devam ediyor mu kac kilosun suan? Bench te durumlar nasıl

19. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Devam ediyor evet, 78 KG ağırlığım var şu an ve üst karın kaslarım ve orta karın kaslarım hala gözüküyor, en son 78 KG olduğum dönemlerde üst karın kasları da kaybolmuştu, yani kas olarak iyi kilo aldım diyebilirim, 85 KG'a kadar çıkıp tekrar Definasyona gireceğim.

Bench Press yavaş artıyor baya, 105 KG ile en son 5 tekrar yapabilmiştim, geçen sefer 108 KG'ı denedim olmadı, Squat ise 138 KG ile 5 tekrar çıktı, onu 140 say. :)

Squat one rep max 165 KG'a denk geliyor, bir dönem hayalini kurduğum 170 KG'a ulaşmak üzereyim resmen haberim yok.

afka9 bunu beğendi.
  20. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Alt vücut üst vücut paralel ilerlemen iyi olmuş. Çoğu kişi de üst vücut intermediate ise alt vücut untraining seviyede oluyor :) ben de dahil :D

Sayfayı Paylaş