Kiloluyum ve Fitness'a başladım, yardım edin lütfen.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Eren Dinçer tarafından 15 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Eren Dinçer

Eren Dinçer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 20 yaşındayımi 195 boyum var 110 kilom var. Fitness'a başladım ama doğru yolda mıyım yanlış yolda mıyım merak ediyorum. Ben günlük 2000 bin kalorinin altında yiyorum, normal yemem böyle zaten, düzenli bir uykum var, her gün spora gidiyorum önce ağırlık -elimden geldiğince tüm makinelerde çalışıyorum 4x15, 10-15-20 kilo kaldırmalarım makineden makineye değişiyor- sonra da kardiyo yapıyorum -yürüyüş, eliptik, bisiklet- 4x15 de crunch yapıyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

2. Kutalmış Yurt

Kutalmış Yurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    30-40 kg vermiş ve gerektiğinde kilo da almış biri olarak spor benim kilo vermeme çok etkili oldu. Eğer spor yapmasaydım vücudum kilo verdğimde daha çok sarkacaktı ve kilo vermem daha yavaş olurdu. Diyetine sağdık kal ve antreman programlarını uygula.Antreman programları hakkında çok bilgi sahibi değilim ama diyette hertürlü yardım ederim. Öncelikle haftada en fazla 1kg verecek kadar kalori düşür benden tavsye. Hızlı kilo vermek hiç sağlıklı olmuyp denedim ve olmadı. Yavaş yavaş verirsen hem eziyet çekmezsin hemde sğlıklı olur. Proteini fazlakarbonhidratı az al ve yedklerini kalori hesabı yap kesinlikle en etkilisi o. Sana bu yolda başarılar. Beslenmeyle ilgili yardıma ihtiyacın olursa burdayım.

Sayfayı Paylaş