Kilo vermek için beslenmemi tavsiyelerini bekliyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Aregus tarafından 8 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba 18yaşında 1.68cm/86,2 kiloyum. kilo vermek ve yağ yakabilmek için bir program hazırladım şunu da belirtmek isterim fullbody idman yapmak istiyorum ama idmanlara belkide yüzerek değerlendirebilirim bunuda göz önüne alırsanız sevinirim.
    SABAH:5yumurta 2sarı/yarım bardak yulaf ve bi o kadar lor yanın da maydanoz ve 5tane felan zeytin.

Ara:12-14 çiğ badem ve yanına şekersiz kahve ya da yeşil çay.

Öğlen:Günden güne değişecek şekilde Tavuk-ton-k.et ve ya sebzeler soya fasulyesi mercimek nohut olabilir.etlerde 100gr civarı ton balığı 1 Light konserve küçük salata şeklinde ya da 1tabak sebze olarak olucak.

2.Ara :Elma ve ya benzeri meyve ya da süt

İdmandan önce:Et ve ya sebze düşük porsiyon olarak.
    İdman sonrası (Akşam yemeği):1ölçek whey yanına muz ondan 45dakika kadar sonra 200-250 gr balık,100gr et/tavuk ya da sebze yemekleri düşünüyorum ayrıca şeker yerine bazen süte yoğurda vs tarçın ve yemeklere tuz yerine bir miktar kırmızı toz biber katıcam arada akşam yemekleri vs sağlık için 2-3 diş sarımsak yemeyi düşünüyorum.
    Gün içinde birde ilave olarak omega balık yağı alıcam günlük beslenmemi bu şekilde ama yatmadan önce lor peyniri yemeyide düşündüm bazıları gece boyunca vücudu beslediği için tavsiye ediyor bu konuda ne düşünüyorsunuz ve beslenme programım nasıl bu arada kalori hesabı yapmadım beslenmeyi yardımlarınız ile güzel bir hale soktuktan sonra vücudumdaki değişimimle yemek miktarlarında artış ve ya azalışa geçicem şimdiden teşekkürler.

2. brkcnful

brkcnful Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Definasyondamısın ?

3. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hayır sanırım kalori ve protein miktarı fazla geldi 2ay kadar sadece koşu ve yürüyüş yaptım bildigim kadarıyla definasyon belli bir kas birikimi sonrası yağ yakmak ben önce bir kas temeli oluşturmalıyım o yüzdende en idael programı düşünüyorum.

4. brkcnful

brkcnful Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısın kas olusturman lazım ama kilon boyna göre fazla geldiği için defidemisin diye sordum .
    Clean bulking i tavsiye ederim dirty bulka göre daha az yağ alıyosun sadece karbo protein .genede isine karısmıyım sen bilirsin kardeşim kolay gelsin

5. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Saolasın onun için ne tavsiye edersin bu listede eksiklerimi nelerdir ?

6. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Diğer arkadaşların cevaplarını da bekliyorum

7. emrahbernstein

emrahbernstein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    canım kardeşim burada ki diyet listen gayet iyi ancak akşam porsiyonlarını bir miktar kısmanı salık verebilirim.
    ara öğünleri ise hayatından tamamen çıkar.bu sonuçta abur cubur alışkanlığının bir yansıması.bunu çıkarman kilo vermende sana cok büyük faydalar saglıcaktır.
    diğer taaftan kilo verme işlemini ne kadar yavaş yaparsan senin için o kadar iyi.boyuna gore kilon fazla ve yaşın genç olduğu için hızlı kilo verme riskin var.evet RİSK
    deri gerilimin bunu kaldıramayabilir ve sarkmalara yol açabilir.
    yapacağın şey uzun süreli bir plan yapmak.3 ay 5 ay gibi saçma sapan 110 günde şöyle vücut 12 haftada böyle vücut laflarına kanma
    güzel bir yıllık düzenli spor ve kardiyo ile sorunu kolayca çözebilirsin.
    diyetini tabiki de arada bozacaksın el mahkum:D ama sporu düzenli yapmalısın
    herkese kolay gelsin

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ara öğünleri hayatından çıkarma.
    Öğünlerinin yanında ve/veya ara öğünlerinde yoğurt/ayran tüketebilirsin. Süt ve ürünlerindeki kalsiyum, vücut yağının azaltılmasında ve ağırlık kaybında etkili.
    Beslenme programında büyük hatalar ya da eksiklikler yok. Bu süreçte senin için diyet kadar önemli olan fiziksel aktivite. Hareketli olmaya çalış, günlük 45 dk orta tempoda yürüyüş yapabilirsin. Başarılar..

9. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Fitness yerine yüzmek olabilirmi her gün en az 5-6km mutlaka yürüyorum bazen 10km geçtiğide oluyor hayat düzenim oldu ama bazı işlerden dolayı fitness yerine haftada 3 gün yüzmeyi düşünüyorum

10. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim bu program ile kilo verirsin hacim yani kas yapamazsın. Amacın kilo vermekse doğru yoldasın yok ben kas hacim istiyorum dersen yemeği arttırmalısın.

11. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kas yapmak değilde kilo verirken min kayba uğrasam yeterli daha fazlasını yiyemem zaten midem almaz kendimi tanıyorum sonuçta

12. brkcnful

brkcnful Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ah be kardesim senin o 86 kilonun 10kilosunu ben alsam keske .iste herkesin derdi farkli .umarim hepimiz istedigimiz vucuda kavusuruz .

13. Aregus

Aregus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    İnşallah dostum kilo verdikçe insan da farkediyorum kilo almak bencede biraz daha insanı yorar ama azmiyle onuda yaparsın

Sayfayı Paylaş