Kilo verirken yağ yakımı ilk nerden başlar en son nerelerde devam eder ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve juniorlife tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 77 üye.
  1. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    kişiden kişiye göre değişir kendi boyunuzda kendi kilonuzda olan kişilerle kıyaslayın kendinizi mesela 90 kilosun boy 180 aynı özeliklere yakın bir başka arkadaşla kendine bak onun senin normale göre yüzün daha fazla toplu olabilir onunda basen bölgesi mesela ilk vereceğiniz yer normale göre fazla olan yerler benim mesela yüzüm ilk belli eder kilo aldığımı veya verdiğimi benim düşüncem bu şekilde...

2. hedefeksi50

hedefeksi50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 1,83 boyunda 139 kıloyum bu kiloyla cardio yapmadan direk kas kütlesi arttırmaya çalışmak sizce zararlı mı ve yapılabılır mi? Kas kütlesi yapmaya çalışırken protein ağırlıklı beslenecegım ıcın kendılıgınden 125 e düşer kilom diye düşünüyorum

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Sorun olmaz ama kardiyo yaparsanız daha hızlı yağ yakarsınız

ofof bunu beğendi.
  4. ofof

ofof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    hemşire
    Yer:
    ADANA
    ben 175 boy 72 kilo bir bayanım hala diyetteyim ancak 72 de kaldım veremiyorum ne yapmalıyımm?? birde bel ölçüm önce 96cm di şimdi 92 cm

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut bazen direnç gösterebiliyor. Diyetinizi veya sporunuzun siddetini değiştirmeniz faydalı olabilir.

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Kalorinizi aşağı çekerek kardiyo antrenmanınızı arttırabilirsiniz. Veya vücudun kendini toparlaması için 3 4 gün kadar diyetinizin kalorisini %30- 40 oranında arttırın ve ondan sonra eski hale dönün vücut bu 2 şekilde de sonuç verecektir.

Ayrıca şunu da belirtelim ki yağ oranı azaldıkça yağ yakımı zorlaşır.

Saygılarımla...

Bozo-Baku, ofof ve (silinen üye bunu beğendi.
  7. esraa

esraa Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kalori miktarını cok düsürdüm 1000 cal' dan fazla almadım ve haftada 5 gün 250 cal cardio ve highintense workout yaparak ggecirdim son 8 günümü ama sonuç aynı cıktı kilo gitmemiş anlamıyorum yedigim herseyin kalorisini tektek yazıyorum....acaba nerede hata yapıyorum???

8. bunebune

bunebune Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    almanya
    8 günde bir değişiklik olmamış olmasının çeşitli nedenleri olabilir, fakat yine de bir terslik var gibi.
    öncelikle hep aynı tartıyı kullanmaya özen göster.
    tartıldığın vakit önemli (yemekten önce mi sonra mı, sabah mı akşam mı?)
    son yemek saatin önemli. yediklerin 1000 kalorinin altında olabilir fakat hepsini akşam 8 den sonra yersen hepsi birikebilir.
    yediklerinin cinsi önemli (1000 kalori protein mi karbonhidrat mı yağ ağırlıklı mı besleniyorsun.?)
    en az 6 öğün yapmalısın. 2 öğün yaparsan sonuç alamayabilirsin.
    bir de antreman dışında çok hareketsiz bir yaşamın olabilir. eğer hala sonuç alamıyorsan hayatına biraz hareket katman gerekebilir. ekstra yürüyüşler gibi.
    kardiyon 5 günde 250 kalori bana yeterli gibi geldi.

yılma, kolay gelsin.

9. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    ben yazın 13-15 kilo falan verdim en çok kalçadan gitti benden:d sonra yüzden gitti en son gögüs ve göbek gerçi tam gitmedi:::);

10. onurdk

onurdk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    benim genetigim bozuk, babam da fena bi gobek var bende de gobek olusuyor direk, alkol sanirim vucudumu cok berbat etkiliyor. her ne kadar az kalori alsam da, alkol aldigimda butun dengem bozuluyor vucut su topluyor, gobek cikiyor, sanirim ic organlarda da yaglanma olusuyor ( tabiki bi haftalik durum degil, 2 yil falan ictim, spor u ara ara yapiyorum. ayni zamanda daha once steroid kullanimimdan dolayi jinekomasti olustu ve kilo aldigimda cok kotu gorunuyor, ( benimki steroid ile olustu ) gogus de yaglanma sananlar ergenlik jinekomastisine yakalanmis olabilir, o yuzden gogsumden kilo veremiyorum diye dusunmeyin, ameliyat ;)

11. celalibo

celalibo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    spora ilk gittiğim zamanlarda salonda ilk 15dk yürüyüş 15 dakika bisiklet 5 dakika sopa çevirme 5 dakika twist 3*15 mekik 3*15 bacak çekme daha sonra çeşitli ağırlık antrenmanları en son tekrar 10dk yürüyüş 10dk bisiklet 3*15 mekik 3*15 bacak çekme yaptırıyordu salondaki hoca.
    tabi birkaç gün sonra ben de sormuştum hocam ikinci kez niye 15er dakika yürüyüş mekik koşu yapıyorum. en başta 30ar dakika yapsam olmaz mı diye.
    ilk yaptığın vücudu ısıtmak için yapılan kardiyo. onu yaparken yağları yakmaya başlarsın. antrenmandan sonra yaptığında ise yağın biriktiği zor eritilen bölgeleri yakarsın demişti.
    ne kadar doğru bilmiyorum ama

12. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de 2 aydır yağ yakimina yönelik çalışmalara devam ediyorum ve genetik olarak zaten ince olan göbek bel daha cok inceldi yani yağ total olarak gitmiyor malesef sonuna kadar zorladigimda gidecek umuyorum

13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bana çevremdekiler ( akrabalrım , komşular , arkadaşlar) Baya toparladın , çok farkettin diyorlar ama ben karın bölgemde çok fark göremiyorum sorun bende sanırım 16 kg verdim 4 ayda belde inceldi.

endomorf - mezomorf melezim genetik olarak düzenli beslenince kolay kilo veriyorum ama 1-2 hafta kendımı saldımmı alıyorum hemen. Omuzlarım geniş , belim kalın :D

Size tavsiyem kardio ağır olsun ama beslenmeden kaçınmayın , abur cubur , fast food hariç.

14. Blackmaster

Blackmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle iyi geceler bende baya bi kilo werdim karın ve göğüs bölgesi çok zor eriyo en son yani kol yüz omuzdan başlıyo 120 kusurdan 88 kiloyum şimdi hala war yağlanma kolay olmayacak galiba karın :)

15. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    İlk önce yüz ve kollar erir. En son eriyen bölgeler; göğüs, üst bacak ve karın çevresidir.

16. ilkerce

ilkerce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Mekık yag erıtmez. Sıkılastırır. Cardıyo erıtır.

17. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Mekik göbeği yok etmez. Buna rağmen kalori tüketimi dolayısıyla yağ yakımı ve bölgesel sıkılaşma sağladığı için göbeğin toparlanmasını sağlar.
    Fakat amaç six pack ise yoğun bir cardio antrenmanı gerekmektedir.

İnsanlara mekik yağ eritmez diyorsunuz sonrasında sürekli koşuyorlar, kilo verdiklerinde göbek sallanmaya devam ediyor...

Son düzenleme: 5 Ocak 2014
    neverbackdown. bunu beğendi.
  18. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Mekik göbek eritmez denilince yanlış anlıyorlar. Karın çalışmadan kardio yapmak çok büyük yanlış. Sonrasında boş bir göbek kalıyor arkadaşın yazdığı gibi. Mekik yağ yakmaz ama görünümü çok etkliyor. Ben hep karın çalışıyorum yağ oranım %12 den fazla ama packlar görünmeye başladı artık yavaş yavaş. Biraz ellediğimde net gözüküyor zatende sıkıncada 2 pack net diğer 2 si bulanık şekilde görünüyor. Yaza doğru 6-7 kilo verirsem net görünüceklerinden eminim

19. Orhan85

Orhan85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar kas kaybetmeden göbegi eritmek hayalmi yoksa mümkünmü.mümkünse nasıl? Şu soruma cevap vericek bi hayırsever varmı aceba :))

20. osman kolcu

osman kolcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    iyi günler
    kg:75
    boy:1.86-5
    bel ölçüsü:88
    kol:32
    göğüs:94
    yaşım 18 body e 3 aydır gidiyordum bıraktım 3-4 ay sonra tekrar bşladım.hocam bisiklet verdigöbek için ama çok bi faydası olmuyo.biraz yağlı vücudum var.bunları eritip kas yapmak isitoyrum.beslenmem iyi. yağsız yiyorum proteinli besleniyorum.biraz beslenmem hakkımda , birde nasıl kardio yapayım l carnıtın gerekırmı bılgı veırsenız sevınırım
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Şubat 2014 ---
    iyi günler
    kg:75
    boy:1.86-5
    bel ölçüsü:88
    kol:32
    göğüs:94
    yaşım 18 body e 3 aydır gidiyordum bıraktım 3-4 ay sonra tekrar bşladım.hocam bisiklet verdigöbek için ama çok bi faydası olmuyo.biraz yağlı vücudum var.bunları eritip kas yapmak isitoyrum.beslenmem iyi. yağsız yiyorum proteinli besleniyorum.biraz beslenmem hakkımda , birde nasıl kardio yapayım l carnıtın gerekırmı bılgı veırsenız sevınırım

Sayfayı Paylaş