Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    sıkıntı yapmaz gainer dan çok bir farkı yok.

1 paket 250 gr. 1 tanesi 3 gr

2. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkür ediyorum

3. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Cici bebe kg aldırır

desperado98 bunu beğendi.
  4. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    şuan 100gram yedim 1 bardak süt ile

5. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Bende çayın yanında yiyom

desperado98 bunu beğendi.
  6. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    herseyle gidiyor :D

7. Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ

Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kardeş ben 1.79 boyundayım kilom 68 di spora başlamadan 4 ayda 75.5 kilo boyum 1.81 oldu senin o protein tozu kullanma o bcaa glutamin creatin kullanma dediklerin ve + beslenme ye ağırlık verdim yanlış anlamayın protein tozu zararlıdır diyenler var evet zararlı nasıl zararlı o yoğunlaştırılmış tozu alıp yoğun antreman kullanmadığınız ve o tozu eritmediğiniz sürece normal bir şey karaciğerinizi maf eder protein tozu sadece ve sadece bu yönden zararlı o kadar çok boş konuşuyorsunuzki şaşıyorum bazen o protein tozunu aldıysanız yoğun antreman yapın zaten vucüdünüz o tozu aldığında yoğun enerji gelir o enerjiyi işte atacağınız tek yer spor salonundur herkese kolay gelsin iyi süplementler :D

8. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar forumdaşlar, 2012den beri üyeyim ben de artık buraya bu şeyler yazayım dedim. 23 yaşındayım 5 6 sene olmus bu spora merak salalı. Pek tabiki ilk 2 3 senem boş beleş geçti tecrubesizlik falan, e bide daha lisedeyim tabi ozamanlar beslenme düzensiz spor düzensiz her neyse 183 boyundayim başladığımda 50 kiloydum çok net hatırlıyorum tartiya çıktığım o anı hani benim gibisini pek gormezsiniz aciyarak bakarlardı hatta dayım sürekli bana "kuru kemal" derdi köylerinde kurdan gibi zayıf bi adam varmış ona benzetirdi. Küçük de olsam bu bana çok koyardı ve daha lise 2. Sınıfta fitness a başlamama neden olan olayın temeli de buydu sanirım :) Neyse çok uzun bi yazı olmasın ilk 2 sene dediğim gibi çok bos geçti ama sonuç olarak ite kaka 64 kiloya çıktım. Sonra tabi üniversite sınavı falan derken bi süre ara verdim. Üniversiteyi kazandım ve 1. Sınıfta yeniden başladım ve bu başlangıç ciddi bir başlangıctı. Doğrusu benim spora başlama zamanım uni 1. Sınıfta diyebiliriz. Şu an 80 kiloyum gayet bomba gibi bir vücudum var bence ki çok daha iyi olabilirdim (sağlık sorunları yaşadım asagida belirtirim).
    Gelelim nasıl başardım bileğim kolumla eşit kalinliktayken şimdi 2 3 katına nasıl çıkt neler yaptım.
    Arkadaşlar her şeyden önce ülkemizde inanılmaz derecede bölgesel antrenman hayranlığı var çünkü insanlar pump olmanın köpeği olmuş deyim yerindeyse (Kim olmaz tabi o ayrı :D) fakat söyle bir gerçek var bilimsel olarak full body antrenmanların hacım konusunda çok daha faydalı olduğu kanitlanali çok oluyor. Ben bunu 2 sene önce keşfettim. Ve ciddi anlamda gelişmeye o zaman başladım. Esas miladım benim fullbody antrenmanı keşfetmemdir. Etrafımdaki arkadaşlarımın da splitten (bölgesel) fullbody e geçtikten sonraki inanılmaz değişimlerine bizzat şahidim. Fullbody nin tercih edilmemesindeki en önemli sebep ise kesinlikle squat ve deatlift gibi vgnin en temel 2 hareketinin bu programın yapı taşı olması. Çünkü insanlar bu hareketleri ya gereksiz görüyorlar ya useniyorlar ya yapamiyorlar. Evet gerçekten formu çok iyi oturtulmalı bu hareketlerin aksi taktirde sakatlik kaçınılmaz. Youtube'da falan tonla video var türkçe bu hareketlerin yapılmasıyla ilgili özellikle agirsaglam kanalı çok faydalı videolar sunuyor. Bunlara bakın iyice öğrenin başlarda boş barla formunuzu oturtun her ince ayrıntısına kadar düzgün formda yapın. Benim şu an 85 90 kilo olamayışımın nedeni yanlış squat yüzünden belimi sakatlamam. Evet hareketleri iyice öğrendik oturttuk ve biraz da gecmisimiz varsa agirsaglam 5x5 antrenman programını öneririm. Zor bir program günde 3 hareket giriliyor diye başta kolay sanmayın ben bu programa başladıktan 1-1.5 ay sonra bana normalde bol gelen kotumun içine girememistim. Öyle fark ediyor. Çok sağlam bir program. Tabiki siz hafifletebilirsiniz veya kendiniz bile program oluşturabilirsiniz. Bu size ve tecrübenize kalmış. Çok konuştum keşke yüzyüze olabilsek de saatlerce anlatsam ama kısa kesicem biraz da beslenmeden bahsedelim.

Evet beyler en önemli yer tabiki beslenme. Yeterli beslenmedikten sonra istediğin programı yap hiç bir şekilde gelisemezsiniz. Ben son 2 senede artık tamamen vücudumu çözdüm. Ve totaldeki 5 6 senede her türlü yanlısı yaptım beslenme ve antrenman düzeyinde. Bunlar sayesinde her yerden araştırmalar yaparak bilgi sahibi oldum, kendi üzerimde denedim ve sonunda kendi vücudumu cozebildim. Beyler eğer ektomorfsaniz benim gibi. Yani harbi zayiflardansaniz hiç oyle ay ekmek yemiyim yağlı yemiyim muhabbetlerine triplerine bulasmayin. Bana kizanlar olabilir bu dedigimden ötürü ama bu böyle. Bakın bizim gibi 50 60 kg olup da bu sporla her şeyi kusursuz yapıp, beslenmesine de dikkat ederek(fastfood,yağlı yiyecek,ekmek vs. Tüketmeden) kilo alıp 80 kiloya çıktığında yüzde 7 yağ oranına sahip olabilecek insan sayısı milyonda 1dir. Şimdi siz de okuyup araştırıp baslayacaksiniz yumurtanın beyazını yiyip, ekmek pasta börek Kızartma abur cubur yemeden kilo almaya çalışacaksınız, sonra yüzde 99 unuz almanız gereken kaloriyi tutturamayacak ve sporu bırakacak veya yerinde sayacak. Öyle yapmayın. Gercekten ne bulursanız yiyin. Tabi tutup 10 paket cips yiyin demiyorum ama hiç bi şeyi sakinmayin cips de yiyin dondurma da yiyin abur cubur da yiyin. Ben mesela bugün sabah 3 tam yumurta 3 haşlanmış patates 200 gr cicibebe ve süt yedim içtim kahvaltıda sonrasında akşam tavuk pilav, gece kokorec, baklava, biraz çekirdek kola yani sakinmadan yiyorum hala ve su an 80 kiloyum yüzde 11 yağ oranım var evet baklavalar biraz daha az belirgin ama halen varlar. Bakın ben böyle böyle 50lerden 80e çıktım ve 70den 80e gerçekten çok hızlı ulastim ve inanin hiç pişman olacak kadar yaglanmadim.
    İndirin fatsecret programını onu 3600 kaloriye ayarlayın ve hiç usanmadan her gün her yediğiniz lokmayı sayın yazın oradan hesap edin. Mutfak Terazisi alın gerekirse ben 20 liraya almıştım. Tabi mümkün olduğunca elinizden geldiğince kaliteli beslenmeye çalışın mesela en az 3 yumurta kahvaltinizda bulunsun.
    Her neyse arkadaşlar şu an ne yazdığımı ben de anlamadım çok bodoslama oldu kusura bakmayın böyle fikirlerimi sunayım dedim aklınıza takılan olursa fikir paylaşmak isteyen olursa devam ederim. Daha anlatacak çok şey var ama yoruldum cidden :D kendinize iyi bakin

Son düzenleme: 31 Ocak 2018
  9. Turan Öztürk

Turan Öztürk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  10. YigitOzpinar

YigitOzpinar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    4 ayda 10 kilo aldım ve karın kaslarım eskisinden daha fazla belli oluyor yani yaglanmanin fazla olmadigini soyleyebilirim. Sorularinizi alabilirim.

11. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Gece yatmadan ve sabah kalkınca düzenli süt ile cici bebe yulaf ve omega 3 tükettiğim takdirde hep kilo almış bulundum biraz düzenli beslenme ve kaloriyi artırmak gerek

12. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    hocam en az supplement kadar vitaminlerede önem verin bunlar senin en büyük destekcilerin

13. odunadam18

odunadam18 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bol protein ile beslenmek şart.

14. swordsoldier

swordsoldier Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ADAMSIN REİS bende 56 kilo idim boy 176 şimdi kilomu 63 çıkardım Allahın izniye hedef 75

15. mavikaranlik

mavikaranlik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    hemen denicem paylaşım için teşekkürler.

16. Exe26

Exe26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    uykuda kilo kaybını en aza indirmek için ne yapmalı ? gece yatağa girdekten 3-4 saat sonra kalkıp birşeyler mi yemeli yoksa yatağa girmeden yenilmesi gereken birşeyler var mı ? uykudan öncesi ve sonrası neredeyse 1.5kg civarında fark oluyor bende

17. 0nur

0nur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Cici bebe yemek kilo aldırır eve ama yağlandırır basit şeker oranı çok fazla kilo almak istiyorsan temiz karbonhidrat yemen lazım pirinç patlağı gibi pirinç gibi makarna bulgur nohut yeşil mercimek bunlarla besleniceksin bir oturuşta çok yemene gerek yok az az ye çok ye

18. can.ii

can.ii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy:1.67 kilo:58 hedefim 65 kilo

19. archenemy

archenemy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 36. Liseden beri kilo almaya çalışıyorum. Boyum hep ortalamanın üstünde oldu. (Şu an 193 cm.) 24-25 yaşlarında tanıştım vücut geliştirme ile. ama hep 6-7 aylık periyotlar şeklinde devam edebildim. Her dönemde sonuç aldım ancak her bıraktıktan sonra da vücut fabrika ayarlarına döndü ve aldığım kiloyu verdim. Geçen sene ağustos ayında başladım tekrar. Boyun fıtığından mütevellit sadece 1 hafta ara vermek zorunda kaldım. bunun dışında kimi dönem haftada 4 gün, ama minimum 3 gün şeklide antrenman yaptım.
    Evet geldiğim nokta benim için oldukça etkileyici. Geçen sene ağustos ayında 67 kg. (işlerin yoğunluğundan dolayı ekstra kilo kaybetmiştim) Şu an için 86 kiloyum. 89'u da görmüştüm kış sonuna doğru. Hiç bünyemin alışık olmadığı seviyeler bunlar benim için.

öncelikle şunu söylemem gerekiyor; vücut yağ oranım %8. Tamam spor tesislerinde bulunan makineler %100 doğru sonuç vermiyordur. Ancak verdiği bilginin ortalama bir doğruluk payı vardır. Şu elimizle tutup, çıplak ayakla çıktığımız, bir analiz çıkartan makinelerden bahsediyorum.

Bu süreçte neler yaptığımı anlatayım;
    -ilk olarak sigarayı bıraktım. sigarayı bırakmanın 2 etkisi oldu.
    1.etkisi; iştahım çok arttı,
    2.etkisi; antrenman performansım çok etkilendi.
    sonrasında da ikisi de birbirini etkilemeye başladım. Yedikçe yüklendim, yüklendikçe yedim. (4 ay önce sigaraya yine başladım, kilo vermedim ama gelişimim kesinlikle durdu.) (çünkü ben MALIM)
    -ikinci olarak antrenmanın hakkını verin. çalışırken son antrenmanmış gibi çalışın. program olarak ilk 8-9 ay bro split yaptım. Pazartesi; bacak-omuz, çarşamba; göğüs-arka kol, cuma; bacak, pazar; sırt-ön kol. bacaklarım çok ince olduğundan dolayı bacaklara ağırlık verdim. Placebo etkisi olabilir bacak çalıştıkça komple hacim kazandığını hissettim. daha sonrasında full body antrenmana geçtim. her ne kadar çok etkili olduğunu düşünsem de tam etki alamadım. bunda sigaraya başlamış olmamın etkili olduğunu düşünüyorum. şimdiler de ise ağır sağlamın 3*5 antrenman metoduyla çalışıyorum. henüz 3 hafta oldu. ölçümlerimi alıp beklemedeyim. 3 haftadır günlük 3000 kalorinin üstüne çıkıyorum. bunun da sonuçlarını paylaşacağım.

-üçüncü olarak bu süreçte hardline proganier ve weider'ın whyini tükettim bol miktarda. Progeiner'ı her gün, günde 1 defa 5 ölçek, proteini ise antrenman sonrası.

Aklıma ilk gelenler bunlar oldu. varsa sormak istediğiniz nacizane tecrübelerimi aktarabilirim.

Not: Yukarıda bir ara boyun fıtığından bahsettim. onu da uygun bir zaman, uygun konu başlığı altında anlatırım.

20. Turgayvurdu

Turgayvurdu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bence pirinci deneyin
    ben 65 kilo ile başladım 3 ay içinde 75 kilo temiz olarak aldım pirinç pilavı gerçekten iyi etkiliyor şunu bi deneyin bence
    ant. sonrası bardağı pirinç pilavı içine 1 domates 250 gr hindi füme salata vs füme protein için durum yoksa kara mercimek tüketebilirsiniz ama pirinç cidden çok işe yarıyor bazen 1 oturmaya 6 su bardağı yediğim oluyor ant. sonrası

Sayfayı Paylaş