Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. glmz.rmzn

glmz.rmzn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar bende zayıflıktan yakınan biriydim. 2 Senedir heves edip 6 ay salona yazılıyordum ama 1 ay gidiyordun yorgunum diye aksatıyordum. Beslenme programları hazırlıyor 2 3 gün uyup sonrasında uygulayamıyordum. Taki 1 marta kadar 1 martta salona yazıldığımda 69 kiloydum. Düzenli uyku beslenme ve antreman yapıyorum. Son 15 gündür 1 Nisandan beri gainer da kullanmaya başladım şuanda 78 kiloyum aşırı bir kilo artışı olduğunu düşünüyorum ama düşününce sabah kahvaltısı yapmayan öğlen bir tavuk dönerle geçiştiren ve sadece akşam yiyen birinin bir anda sabah kalkar kalkmaz gainer 2 yumurtaya arada normal kahvaltım ne olursa öğlen tavuğu vss antemandan önce sonra gainer gibi ve diğer normal öğünler gibi değişikler olunca çok normal geldi. Şuan tek sıkıntım göbeğimin çıkmaya başlaması sizce bu sıkıntımı nasıl giderebilirim Vücudumda ki gelişmelerden çok memnunum fakat ne bulursan ye ve aç kalma mantığıyla hareket ediyorum o yüzden sürekli bi göbek şişlik var tavsiyesi olan arkadaşlar var mı hedefim 85 zayıfım hala ve göbekliyim :D gainerıda sadece sabah çok yiyemediğimi düşündüğüm için sabah 40 gr ve anrenman öncesi sonrası 40 gr alıyor um az bir miktar yani besinlerin yağ oranlarıan dikkat mi etmeyliyim YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

2. fitt89

fitt89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba; foruma yeni üye oldum o kadar çok okumam gereken mesajlarınız varki hem sporda hemde beslenme ile ilgili fakat bunlara işim gereği çok fazla zaman ayıramıyorum. Bu sebeple en kısa yol mesaj yazmak oldu. Yaklaşık 1 buçun yıldır ağırlık çalışıyorum. Herkes gibi benimde kilo alma gibi bir problemim var, gainer kullandığım dönemde aldım kilo gainerı bırakınca tekrar zayıfladım. Sağlık sorumlarım sebebiyle gainer ve protein tozu doktorum tarafından yasaklandı. Çok fazla beslenemiyorum da, bu sebeple en kısa yoldan evden yapabileceğim gainer tarzı karışımlar hakkında bilgi verirseniz. Çok mutlu olurum..

3. hektorman29

hektorman29 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar ,
    bunca şeyi görünce benimde birşeyler yazasım geldi. 14 yaşındayım 37 kilo ve 1.50 boyundayım. aynanın karşısına geçtikce kemik ve deri görüyorum. benim yaşımdakilerin (ergenlerin :D) kaslı bir vücut hayalidir ama benim uzun boy ve sarkık yağlar :D ( tabiki çokda değilde hani en azından 45 kilo yetiyor.) şimdi yaz tatiline giriyorum yani evden çıkmayacağım ve süreki çikolata kuru üzüm gibi kalorili şeyler yiyecem. inşallah bi tıka yarar. başka tavsiyelere açığım. denemekten zarar gelmez. herkes bna fikrini sunabilir.

4. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Al eline mutfak terazisini 100 gr pirinc ile başla veya makarna pişirip tüket nizami olarak her gün.Her hafta 25gr arttirmaya çalis, makarnayi zaytinyag ile yap biraz bol olsun yagi.Sabah kahvaltinda yulafi eksik etme,pc karsisindayken findik,ceviz tuket, hurma da atistir ara sira, ve en onemlisi boza.Karbonhidrat acisindan yuksek olan bu besin kilo almana yardimci olacaktir.Findikla beraber ara ogun olarak tuket.Amacin kas yapmak degilse bu sekilde yagli bir vucuda sahip olursun hareketsiz bir sekilde evde oturarak kas insaa edecem diyorsaan o zaman farkli bir beslenme yolu izlemen lazim, bol şans

5. liuliu

liuliu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

29 yaşındayım, boyum 1,68 ve kilom 45 civarı. Genetik olarak zayıf bir yapım var. İştahım genelde iyi, kilo almak için defalarca doktora gittim, değerlerimde sıkıntı yok. Bu aralar stres kaynaklı biraz daha zayıfladım ve psikolojimi cidden olumsuz etkiliyor. Yemek konusunda kendimi zorluyorum bol kalorili ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum fakat artık bir destek kullanmayı düşünüyorum. Ara ara uyguladığım yoga ve spor hareketlerinden oluşan ufak bir setim var. Destek kullanırsam bunu da düzenli hale getireceğim. Kaliteli içerikli ve sivilce sorunu yaratmayacak karbonhidrat bazlı bir ürün tavsiye ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

6. izmitcocugu

izmitcocugu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar 1,79 boy kilo : 55 spora başladım 1 sene olacak şu an 73 kiloyum arkadaşlar bu işin özü yemek başka birşey değil miğde boş kalmıcak ben yağlanmadan kilo aldım şeker tuz vs şeylerden uzak durdum takviyeler illaki kullandık ama önce doğal beslenmenizi artırın en son takviyelere girin uyku düzeni kesin şart kendi kendinin mühendisi olacaksın burda okunanların hepsi yaşadım insalardan olumsuz tepkiler kızlardan öle çok zayıfsın vs . şuan çok mutluyum giydiğin kıyafet yakışıyor özgüven geliyor sahilde çok rahat dolalaşa biliyorum inş herkes istediği gibi olur ;)

7. Turgaycuneyt

Turgaycuneyt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    KİLO ALAMAYANLARA
    Sabah uyandığında yulaf ezmesi yemelisin, tamam tadı berbat ama bunu dene;
    Tabağına altına 1 tane muz dilimleyip diz.
    Üzerine 1.5 su bardağı yulaf ezmesi Dök.
    Yulafı geçecek kadar şeftali suyu ekle.
    Ve en son 1 seftaliyi doğrayip üzerine koy.
    Bu tabağı buzluğa koyuyorsun ve hemen ardından 5 yumurtayı haşlıyorsun.
    Yumurta haslaninca tabağı buzluktan al yaz sıcağında bu soğukluk iyi gider. Bu kahvaltı içindi.
    Ara öğün var bide nedir ara öğün iki öğün arası geçiştirme beslenmesi. Bu bi avuç badem zenginsen, bir avuç yer fıstığı fakirsen şeklindedir. Öğlen ve akşam yemeğinde de tavukgogsu+patates+soğan şeklinde bir sote yapmalısın yerine et te kullanabilirsin. Öğle ve akşam arasında da bir ara öğünün olsun. Gece yatmadan o lanet olası lor peynirinden yemeyi unutma. Ben yörsan ın peyniri tercih ediyorum daha yenilebilir bişey. Onuda 4 e bölüp buzluga atıyorum, gece için yiyeceğim kadarını sabah dolabın alt kısmına koyarım. Bu çerçeve de beslendin mi? Bide yanına ekstra gainer-amino asit aliyosan Tamamsın. Bu spor üç ayaklıdır.
    1 Düzenli Beslenme
    2 Düzenli Uyku
    3 Düzenli Antreman 3ü nü yapmak zengin işi olsada en azından 1i ni yapmak hırs işidir ve seni geliştirir. Umarım katkım olmuştur saygılar.

FerhatMh bunu beğendi.
  8. hidayetd

hidayetd Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    4 maddene katılıyorum :) çünkü benim de yağ oranım sürekli sabit kas kg artışta

Turgaycuneyt bunu beğendi.
  9. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar benim boyum 184 kilom 62 ağustos un 20 sinden beri kilo alamaya uğraşıyorum 57kg 62kg çıktım ama bu bana göbek yaptı göbek çevrem falan genişledi özelikle mide bölümüm şişti kaburgalarım falan da biraz kapandı ama istediğim sonucu alamadım ben çok fazla göbek yapmadan nasıl yağlana bilirim şimdi benim sorunum şu spora gidemiyorum akşama kadar pc başındayım şınav çekmeye çalışıyorum onu beceremiyorum önce göbek yere değiyor sonra göğüs zaten çok güçsüz olduğumdan 3-4 tane çekebiliyorum mekik çekmeyi denedim onuda beceremedim :D boynum ağrıdı zaten boynum rahatsız olduğu için çok zorlamadım aklıma bir tek yürüme geldi sadece yürüyerek dengeli kilo alabilir miyim birde beyaz ekmek göbek yapar mı

10. thriftshop

thriftshop Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spora 2.5 hafta once basladim. Basladigimda 71.8 kiloydum suan 73.6 kiloyum. Sizce bu kadar cabuk surede boyle kas alabilir miyim yoksa yag mi almisimdir? Fast food ve tatlidan uzak duruyorum, karbonhidrat ve protein agirlikli besleniyorum. Spordan once yulaf ezmesi yogurt, spordan sonra protein tozu iciyorum. Ara ogunlerde muz veya uzum yiyorum. Haftada en fazla 2 kez cici bebe yiyorum cok canim cektigi icin. Bi de kanat izgara ve tavuk sis yiyorum proteini icin ama onlar bana yag olarak kalmis olabilir mi?

11. Faruk05

Faruk05 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gainer dediginiz toz nasıl bir ürün tam olarak isim yazabilirmisiniz.

12. pasha16

pasha16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sabahları sağlam kahvaltı etmek bu kilo almanın en önemli noktasıdır. Bunu unutmayın.

13. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gainer : Karbonhidrat tozu diye de bilinmektedir. Fakat burda dikkat edilmesi gereken bu karbonhidratın basit olmamasıdır.Çoğu gainer içinde basit karbonhidrat bulundurduğu içi şekerden başka birşey yoktur.Fakat benim şuan kullandığım mass tech ürünü gayet iyi değerlere sahiptir.68gr karbonun 4 gr şeker olması lazım ve protein ve amino asit içeriği de oldukça iyi kilo almak istiyorsanız yardımcı olabilir.Beslenmenizi sağlam yaptığınız takdirde.

14. welwet

welwet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar. Ben 33 yaşındayım, 190 boy ve şuan 78 kilodayım. Bundan yaklaşık 7 ay öncesine kadar 60-65 kilodaydım. Uzun ince olmanın dezavantajlarını ben de yaşadım bolca. Daha önce 2 ay kadar salona da gitmişliğim olmuştu. Eve ağırlık takımı ve sehpa aldım böylelikle daha kolay bir şekilde çalışma yapabiliyorum. Yaklaşık 5 aydır düzenli olmayan şekilde sporuma devam ediyorum. Ama sanki kilo artışım durdu. halen zayıf bir görüntüye sahibim ve bir şekilde bu artışa devam etmek istiyorum. Nedense verim alamıyorum artık bu bağlamda. Arkadaşların dedikleri de doğru olabilir belki (30 yaşında önce göbeklenip sonra kilo almak). Fakat bu görüntü de hiç iyi durmuyor. Kollardan ve göğüsten fark yaratabiliyor olsam da sonuçta zayıfız işte. :) Benim sormak istediğim şeyler şunlar:
    1-Kilo almaya devam etmek için ne yapmam gerekiyor.(maddi olarak pek sorun yaşamıyorum.Hali hazırda weider power whey protein 3178- amix tribuZMA - genrise spinat kullanıyorum)
    2-Kilo artışı için büyüme hormonu gibi hormon ve ilaç kullanmış olanlar varsa yardım almak isterim.
    Amacım ilaçla ölmek veya abes bir vücut yapmak değil baştan söyleyeyim. Amacım artık ideal kiloma kas yaparak ulaşmak. Ve bir de mümkün olan en kısa zamanda ulaşmak. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Yardımlarınızı dört gözle bekliyorum gerçekten.

15. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Çok farklı bir öneri ve mucizevi sonuçları var
    Kilo almak istiyorsanız yemelisiniz

Alfonso_ bunu beğendi.
  16. welwet

welwet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    elezar arkadaşım ektomorf karakterde biriyim. yani hızlı metabolizmam var ve yemeyle alakası yok. yemeyle olsaydı vücut geliştime forumlarında takılmazdım bence.o kadar açıklama yaptım ama sen gayet uzman ve emin bir şekilde cevap verdin ve tüm dertlerimize çare buldun tebrik ediyorum.

elezar bunu beğendi.
  17. Sercan Mağdala

Sercan Mağdala Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Abilerim ben de 53 kiloydum spora başlarken 3 ay kadar yaptım kilo 63 ü çıktı tabi bu 5 kiloluk bi gainer takviyesiyle oldu artı olarak üzerine et pilav makarna vs ne bulursam yedim sonra ara vermek zorunda kaldım kilo düştü tekrar 57ye kadar tekrar başladım şimdi 65 e çıktım 2 ayda ama burada sabitlendim galiba daha ilerlemiyor takviye almadan kilo alımı çok yavaşlıyor anladığım kadarıyla ama bu zaten meşakkatli bir iş gönlünü vermek lazım sevdin mi bir kere neşen de yerindeyse kilo da alırsın bence gelişmeni de sağlarsın :)

18. sefakirca00

sefakirca00 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Elezar kesinlikle haklı

elezar bunu beğendi.
  19. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Yemeyle olmuyorsa vücut geliştirme forumlarinda neden takiliyorsunuz sayın welwet zira bu sporun yuzde 80 i yemektir :)

Alfonso_ bunu beğendi.
  20. Kroenen

Kroenen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba benimde kilo alma sorunum var lutfen yardimci oluesaniz sevinirim boyum 1.68 kilom 57 3 aydir spor yapiyorum ilk 2 ay 4 kilo aldim ama son 1 aydir 57 de kaldim bi turlu alamiyorum metabolizmam cok hizli calisiyor gunde kac kere tuvalete gidiyorum sayamam doktarada gittim bi hastaligim filan da yok sabahlari haslanmis yumurta kasar peynir tam bugday ekmegi oglen 1 tabak pilav yaninda yemek aksam gelincede 2 tabak yemek 4-5 dilim bugday ekmegi ve 2 tabak pilav ve 4-5 dilim bugday ekmegi yiyorum ama hepsini oturdugum yerden eritiyorum cok kolay gunun cogu saati okulda oldugum icin ara ogun yapamiyorum ama aksam geldigimde baya yiyorum yatmadan once filan meyve sut

Sayfayı Paylaş