Kickbox İle Vücut Gelişir Mi ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve thelleb tarafından 28 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thelleb

thelleb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 5 sene önce yüzmeye başlamıştım şimdi kickbox kursuna yazıldım yaklaşık 6 aydır gidiyorum haftada üç gün ve hiç aksatmadım yüzmeye giderken omuzlarım baya genişlemişti hoş görünüyordu kickbox sayesinde de vücudum birazcık daha sıkılaştı ama kas gelişimim bir türlü iyi olmadı internetten biraz araştırma yaptım günlük almam gereken kalori,protein değerlerimi öğrendim kalori nin üstüne çıkabiliyorum kilo almak için fakat proteinin üstüne çıkamıyorum yanına bile yaklaşamıyorum bu durumda protein tozu mu kullanıyoruz ? her antremandan döndükten sonra protein tozu içsem fayda sağlar mı vücudumu geliştirir mi ?

2. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam spor yapsanda yapmasan da alman gereken bir protein, karbonhidrat ve yağ değeri mevcut buna makro değerleri denir.
    Vücut geliştirme yapan birisi daha fazla proteine ihtiyaç duymakta iken başka spor yapan birisi daha az ihtiyaç duyabilir.
    Alman gereken protein miktarına ulaşman neden zor ki? Tavuk yemek, lor peyniri, balık veya et yemek zor mu geliyor?

3. thelleb

thelleb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam maddi durumlardan dolayı malesef her gün tavuk,balık,et yiyemiyorum günlük almam gereken protein değeri 350-360 arasında değişiyor son iki günde yediğim yiyeceklerin hepsini bir kağıda not ettim protein değerlerini öğrendim hepsinin topladım değerleri 60-80 arasında çıkıyor o yüzden öyle söyledim

4. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam kaç kilosun ki alman gereken protein değeri 350-360 çıkıyor?
    Genellikle kilo çarpı 1.5 veya 1.8 dir kimisi 2 ile çarpar.
    Sen bence çok fazla hesaplamışsın bende maddi durumdan dolayı bazen 70gr ın üzerine çıkamıyorum.

5. thelleb

thelleb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    boyum 177 kilom 66 internetten hesapladım günlük ihtiyaçlarımı
    kalori 2579 cal
    karbonhidrat 1418cal
    protein 386 cal
    yağ 775 cal
    bunlar yanlış hesaplama mı hocam ?

6. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yukarıda yazdım hocam vücut geliştirme sporunda başlangıç veya orta seviyede isen alman gereken protein miktarı 66x1.5 veya 66x2, senin hesapladığın 386, sence doğru mu?

7. Bartu35

Bartu35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sen kcalı hesaplamışsın gramı değil günlük en az 100 gram protein alman gerek o da 400 kcal protein yapar :)

8. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    gelişmez. zaten vucud salonda gelişmiyor..beslenme ile gelişir...bazı arkadaşlar kızıyolar ama bu işe harcıycak paranız yoksa yürüyüş yapın sağlıklıdır iyidir. 70 gram proteinle olmaz bu iş. kick box la da olmaz...

Sayfayı Paylaş