Kişisel deadlift rekorum.

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Kayra91 tarafından 11 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    100 kg, tek el, 3 rep.

2. AestheticGod

AestheticGod Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Physical Education Teacher
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Kayra91,

Yanlış anlama ama video için tek düşüncem saçmalığın daniskası. Deadlift gibi sakatlık riski yüksek bir hareketi formunun %1500 bozulmasına rağmen neden denediğine anlam veremedim. Spor hayatında başarılar dilerim.

3. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler, 120 kg oldu bugün ama telefonumun şarjı bittiği için çekemedim. 115 kg'ı çektim.

Hedefim 200 kg açıkçası. (Tek elde) Powerlifter falan olma niyetim de yok üstelik. Bilek güreşinde müsabık olma kararı aldım, 1 yıl sonra turnuvalara katılacağım. Ortalığı dağıtacak gücüm henüz yok ama o genetik bende var. Bakın şekil açısından söylemiyorum. 1 ayda deadliftimi 20 kg arttırdığım oldu. Düzenli çalışsam 3 ile 5 yıl içerisinde 350 kg deadlift'i geçerim. (İki elde)

Bu da tek el dünya rekoru, asıl rekor 301 kg olandır.

http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/heaviest-right-hand-deadlift-bar

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    form bozuk

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    anlam veremedim :D

6. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bir ara bende tek el deadlift yapıyordum salonu bırakınca öyle kaldı tabi
    bir öneri olarak , ağırlığı yandan alırsan yani tutuş olarak hammer tutuş yaparak alırsan hem ağırlığa %10 civarı bir artış sağlar hemde dengelemen daha kolaylaşır
    şunun gibi

7. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Kayra91 biraz zayıflamış gördüm seni :D

8. Riazor

Riazor Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Tek el ile deadlift nasıl yapılır şeklinde araştırma yapıp, sonrasında deneme yapmak daha mantıklı olurdu. Özür dilerim ama doğru olan hiçbir şey yok..

9. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    dostum ben seni taniyorum donanimhaberden.. kusura bakma ama hal ve hareketlerin senin normal degil durmadan ilaç vs aliyorsun anabolik ama hala vucudun ayni... bence kendine ceki duzen ver.

goodfellas9 bunu beğendi.
  10. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    neden bunu yaptınız ya da form bozuk demeyeceğim söylenmiş ve beni alakadar da etmez fakat benim dikkat çekmek istediğim nokta şu:

tek el deadlifti yapmanın özellikle bilek güreşine faydası olacak şekilde yapmanın AMACI grip yani kavrama için güzel bir egzersiz olmasıdır.siz straps takarak bu etkiyi ortadan tamamen kaldırıyorsunuz,bu yüzden bana bu hareketin bilek güreşine ne gibi bir faydası olacağını hiçbir şekilde açıklamayazsınız.yani farklılık olsun canım sıkıldı yaptım deseniz kimse çıkıp da neden yaptınız diyemez,sizin tercihinizdir.ama bu -en kibar tabirle- forum paylaşımına ya da bilgi alışverişine katkısı olmayan videoyu bilek güreşi antrenmanı amaçlı yapıyorum demek bir kulp bulmaya çalışmaktan öteye geçemez benim gözümde.ayriyeten bu kısa zamanda 20kg eklemek gibi gidişinizi göz önüne alıp birkaç seneye 350kg deadlift çekerim demek de maalesef biraz saf bir görüş benim kanaatime göre.sakatlıksız uzun spor yaşamı dilerim sizin için...

goodfellas9 bunu beğendi.
  11. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Anabolik ilaç? Başkasıyla karıştırdınız siz ama isim vermeyeceğim. Ben protein tozu bile almıyorum. Alsam böyle mi olur vücudum?
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2018 ---
    Hayır hocam, öylesine çektim bu videoyu ve sadece koymak istedim. Grip amaçlı değil ama söyledikleriniz aklımda. Düzgün eleştiri için çok teşekkür ederim.

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş