Ketolojik diyet // İkinci hafta // 185 boy // 84 kilo

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve feritferitxd tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Istanbuldamisin salonun özel dersler vermesi güzel

2. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yok ankaradayım.Günde 7 8 çeşit ders veriyorlar haftada 4-5 gün karın oluyor

3. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    GÜN 20

Ketoya tekrar girdiğim ilk gündü.Daha ketojenik moda girdiğimi sanmıyorum sanırım bir iki gün alıcak. Okul yüzünden bugün antremana gidemedim hafta sonuna iki tane sınavım var o güne kadar 1 gün on 1 gün off şeklinde gidebilirim.Diyetimi bozmadan devam edicem. Güncel kilom 83.5

ÖĞÜN 1
    Sabah çok geç kaldığım için kahvaltı yapamadım 1 protein shake içtim
    ÖĞÜN 2
    300 Gram tavuk göğüs
    ÖĞÜN 3
    200 gram tavuk göğüs + 1 tabak ıspanak yemeği

Ara Öğün 1 avuç ceviz

4. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    GÜN 21
    Ketoya tekrar dönmemden sonra ikinci gün.Temizlikçi kadın keto çubuklarımı attıktan sonra yenileri daha elime geçmedi ama ketojenik moda girdiğimi düşünüyorum.Halsizlik,sinir falan yok gayet mutlu kafam rahat geziyorum sadece yağı yüksek tutmam gerekiyor. Bugün antremanımı sabah yaptım yaptığım en verimli göğüs antremanı diyebilirim. Normalde bench 10-12 şer takıp 10 zor çıkarıyordum. Bu gün ilk setimde 15'er takarak 15 tekrar yaptım . Daha sonraki setleri yardımlı 20 yaptım .Incline dumble presstede 12 den 15 e çıkardım. 6 set göğüs üstüne arka kol girdim.Arka kol bitince 3xMax cable crunch, ağırlıklı mekik ve 1 2 hareket daha yaptım. Güzel bir gündü.

GÜNCEL KİLO : 83

ÖĞÜN 1

4 YUMURTA
    ÖĞÜN 2
    Bu öğün okuldaydım 300 gram kadar tavuk ,yeşillik ve yanımda getirdiğim 3 yemek kaşığı zeytinyağı
    ÖĞÜN 3
    200 gram tavuk ızgara ve zeytinyağı
    ARA ÖĞÜN
    2 küçük ton balığı

5. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bir buçuk yıl önce foruma konu açmışım konuyu şimdi buldum. Fotoları buldum ozaman 95 kiloydum, 1 hafta yapıp bırakmıştım geçici heves,şuan 2 buçuk aydır neredeyse her gün gidiyorum,bozmadan kusursuz ketojenik diyet yapıyorum.Ne değişti anlamadım ama fotolarda çok yağlıymışım :D

http://f1212.hizliresim.com/14/n/h2juq.jpg
    http://f1212.hizliresim.com/14/n/h2juk.jpg
    http://f1212.hizliresim.com/14/n/h2jud.jpg
    http://f1212.hizliresim.com/14/n/h2ju1.jpg
    http://f1212.hizliresim.com/14/n/h2jtj.jpg

6. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    azımle her sey olur ıns hedeflerımıze ulasırız..

7. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Gün 22

Dün vaktim olmadı yazamadım dün için yazıyorum. Bugün ve yarın sınavım olduğu için antremanı erkenden yapmak istedim.Sabah 7 buçuk kalktım,3 yumurta yedim 8 de spora gittim.Omuz günüydü güzel bir antreman geçirdim.Ketoda olmama rağmen ağırlıklarım düşmek yerine artıyor nedense. Bu hafta sonu benim için çok yoğundu.Dün izmirden bir arkadaşım geldi akşamına ise burdan çok yakın bir arkadaşımın doğum günü vardı.Her ikisinede gitmek ve içmek zorundaydım,normal insanlar ketodan anlamıyor :D Akşam alkolden kalori alıcağım için gün içindeki kalorimi 1200 civarında tutttum.Tavuğu haşlanmış yedim,salataya az yağ attım. Akşamına ise 6-7 duble rakı peynir ve salata yedim. Adamdan ketoda olduğum için kaşar istedim gerçekten rakı yanına kaşar istediğim için şaşırdı,durumu açıkladım :D Ketojenik moddan çıktımmı çıkmadımmı bilmiyorum,inşallah çıkmamışımdır. Haftaya çarşambaya kadar ketoya devam edicem,çarşamba günü ailemle birlikte 4 gün otele tatile gidicez orada 2 gün karbo yüklemesi yaptıktan sonra tekrar ketojene dönücem.Oteldeyken sporu aksatmayı düşünmüyorum ordada gidicem.

Güncel kilo 81.5

Öğün 1
    3 tam yumurta
    Öğün 2
    200 gram haşlanmış tavuk-zeytinyağlı peynirli salata
    Öğün 3
    200 gram haşlanmış tavuk-zeytinyağlı peynirli salata
    bonus
    6-7 duble rakı ,peynir

8. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    GÜN 25
    Bu hafta 2 kere spora gidebildim. 2 tane önemli sınavım vardı bu yüzden aksatmak zorunda kaldım fakat diyeti hiç bozmadım. Sınavlarımın ikiside 90 üstü olucak deydi :D Şuan antalya yolundayım,4 gün otelde olucam ilk 2 gün karbonhidrat yüklemesi yapıcam sonraki 2 gün ise keto devam. Otel süresi boyunca sabahları 45 dk hitt kardio akşamları ise normal antremanımı yapmayı düşünüyorum.

9. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    GÜN 26-27-28-29
    4 Gündür oteldeyim,foruma giremedim burada malesef ketoya devam edemedim malum 7 yıldız otel yemekler şahane tatlılar ucusuyor.Ama dikkat ettim günde 3000 bin kaloriyi geçmemişimdir. 4 gündür her sabah 45 dk hitt kardio+karın her akşam ise normal antreman programımı yaptım.Kardiolarda 600er yaktım günlük toplam 1000 kalori yakmışımdır. 36 tane lcarnitine + 1 buçuk aylık CLA aldım. Yarın sabah otelden çıkıyoruz yarın sabahtan itibaren keto devam..

Not : LCARNİTİNE 'i sadece kardio günlerindemi kullanmalıyım yoksa antremandan öncede kullanmalımıyım?

10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    L carnitine antrenmana veya kardio ya baslamadan 5 dk önce iç

11. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    GÜN 42
    Merhaba arkadaşlar,hergün aynı şeyleri yaptığım için günlük tutmayı bıraktım,arada yazıcam.Ketoya aynı şekilde devam ediyorum fakat antremanlarım 2 haftadır sınavlar,tatile çıkmam nedeniyle aksadı.Artık eskisi gibi devam edebilmeyi umuyorum. Güncel kilom 81.

Güncel FOTOLAR

Ekli Dosyalar:

12. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Süper gelişim tebrik ederim.

13. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    gayet güzel ama postur bozukluğu var dikkatli ol

14. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Postur bozukluğu nedir ne yapmam gerekiyor :D

15. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kamburluk var yani. Araştır biraz bozuk postur hareketleri vs

16. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  17. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ahahahah çok güzel fail olmuşum :D :D

18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Keto diyetiyle çok içli dışlı oldum cok etkisini gördüm söyliyim. Kesinlikle yag yakimi acisindan dunyadaki en etkili diyettir hicbir rakibide yok acık açık . Bikac bisey söylemek istiyorum yardimci olur insallah. Öncelikle gariptir ama alkol ketodan cikarmaz. Yani en ufak bir karbonhidrat (1 kasik pilavda olsa ) ketodan cikartir direk ketosis moddan cikarsin ama alkol gariptir ki cikarmiyor ketodan . Tabii bunu dedim diye her aksam içme sakın hatta bence hic icme yükleme günleri haric alkol. Böyle cok cok ciddi ölüm kalim meselesi falan olursa diye aklinda bulunsun yani :) Kas kaybi yasamak istemiyorsan eger yükleme yapmalisin . Ben 10 gunde bi yapiyordum sen kendine göre vucuduna göre yap hissedersin zaten ihtiyacin oldugunu. Yuklemede de bikac konu vardi unuttum simdi :( ama ilk baslarda basit karbonhidratlarla baslayip sonlara dogru komplex karb al. Yuklemeden önce full body yapmalisin o gün idmandan ciktiktan 45 dk sonra yuklemeye basliyosun ben dondurma kola olarak basliyordum yuklemeye. Yuklemeden sonra tekrar ketosise girmek icin ilk 2 gun %80 yağ %20 protein al proteininde az olmasi lazim insulin hizla düşsun. Sonrasinda proteini arttiriyolar ama arttirmafan yapanlarda var sana kalmis ama sunu unutma yağ miktari ( gr olarak) her zaman proteinden fazla olmasi lazim ketosiste kalmak icin. Yag yakip yakmadigini anlamanin en iyi yolu yukleme gunu idman öncesi aynaya bakmak en temiz o zaman anlarsin. Bol salata ye kahve cok icme kabızlık ketonun en kötü yanı aşırı kabizlik cekersen 7 gunde bir de yukleme yapabilirsin . Aklima gelenler bu kadar unutma bu diyetin adı keto ( yaģ) diyeti atkins diyeti falan gibi yuksek protein almamalisin forum biraz yabanci bu tarz beslenmelere. Yabanci forumlarda bakiyorum 1.2 gr protein alarak yapiyolar bu diyeti :) umarim hedefine ulasirsin.

zeo64 bunu beğendi.
  19. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28

Yüklemeyi rasgele yapıyordum böyle yaparım bundan sonra.2 gün yükleme çok uzun bir süre geliyor bana bir gün yapıyorum o yüzden ve bende 10 günde bir tercih ediyorum. Günde 1800 kalori limit koydum kendime , 140 150 gram proteinde almam gerekiyor bu yüzden yağı çok tutamıyorum sabah yediğim 5 yumurtadan ve gün içinde herşeye koyduğum 5-6 yemek kaşığı zeytinyağından geliyor ama keto çubuğuna göre hiç ketodan çıkmadım. Sizce kalorim çok mu az? 2100 metabolizmadan 350-600 antramanda yakıyorum 650-700 açık oluyor kas yakarsın diyenler var. Birde etkili olduğunu gördüm ama neden en çok yağ ketoda yakılıyor diyorlar anlamıyorum, kalori açığı ile ilgili değilmi 700 açık her diyette 700 kalori kaybetmek değilmi ? Teşekkürler

20. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Şahsen 86 kg olmama rağmen 1800 2000 kaloriyle yapmıştım çok bi kayıp olmamıştı yani gözle görülür. Yani bana göre 2300 falan idealdir

Sayfayı Paylaş