1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Kenzo 17Yasinda 94 kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve 66_Kenzo tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 119 üye.
  1. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bu adam musabik diil ki? Yanlis kisilerle kiyaslamayin elmayla elmayi kiyaslamak lazim. Hatirladigim kadariyla vucut agirligiyla calisab crossfit tarzi takilan bi adam. Youtube videolariyla unlu efsane barfiks kombinasyonlari olan birisi. Zaten bu vucut naturel rahat gelinebilecek noktada. Hele o adamin antreman stiliyle vucudun yag tutacagini sanmam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Created By Loss bunu beğendi.
  2. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Müsabık olup olmaması fark etmez müsabık olan adam ile normal bi adam ayrılır oldu çünkü müsabık olupta ilaç kullanmayan kalmadı halbüki kimse kullanmasa asıl o zaman genetik farkı çıkar ortaya.Benim anlatmak istediğim natürel olarak bu adamdan çok çok fazla iyi vücut yapılamaz

Bozo-Baku bunu beğendi.
  3. 3gzotik

3gzotik Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    @calimocho kenzoyu savunmuyorum kullanıp kullanmadığı hakkında bir fikrim yok frank medrano vücut ağırlığı ile ve bölgesel kombinasyonlarla çalışıyor halter veya dambelin altında girmiyor videolarına bir bak ki bu adamın vücudunun kat ve kat fazlası olan street workout cular var.Herkesin sınırı farklıdır kenzo belki kullanıyor belki kullanmıyor orasını o bilicek.

MericCesur bunu beğendi.
  4. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Her güzel işi karalayan insanlar ne kadar da komiksiniz.Steroid kullanıyormuş.Kardeşim 7-8 yıl yıl antreman ettin harika beslendin , dinlendin.Ama bu sonucu alamadın sonra böyle yazıyorsun değil mi ? Umarım öyledir.30 santim kolun var belki 1 yıl geçmişin yarım yamalak buraya gelip steroidli bu yoksa böyle olmazdı diyosun.Afferim sana.İp var kesin ip.

MericCesur ve elezar bunu beğendi.
  5. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Ben zaten kenzo stereoid kullanıyo demedim 1.70 boy 83 kilo %10-11 yağ oranlarında gayet normal bi rakam eğer bu oran %5-6 yağ oranı olsaydı o zaman kullanıyor derdim.Foruma üyelik tarihime bakarsan ne kadar bu sporun içinde olduğumu anlarsın

6. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum ben sana ithafen söylemedim.Direkt olarak çocuğu steroidli bu deyip mühürleyenlere diyorum.Bu yüzden gelişemiyoruz bu sporda.

7. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Valla kullanıp kullanaması kendi bilir başkasıda bilemez iftira atmakta hoş değil

8. MericCesur

MericCesur Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak

kenzo vs matt ogus round 2.mattin yağ oranı bariz düşük,kenzonun göğüs ve biseps-trisepsler önde fakat matt sırtta bacakta glutesta( :D ) omuzda önde.matt galip geldi,kenzonun daha yolu var.

dipnot: 4:25 de birebir poza başlıyorlar.

Son düzenleme: 28 Nisan 2015
    elezar bunu beğendi.
  10. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kullaniyor tabi steroid.kullanmiyor diyenler sacmalamis.Son bulktaki halinden sonraki definisyonda kollardan birsey kaybetmemesi omuzlarin daha da buyumesi goguslerden birsey kaybetmemesi ve su anda o olculerle 9 10civari bi yag oraninin olmasi naturel olarak imkansiz.Her insanin belirli bolgelerinde limit vardir.Mesela bazilari savas cebecide 49cm kol var o yag oraninda o da steroidli o zaman falan diyor.Adamda 120cm gogus 130cm omuz var bi kollar 48 49cm.Bir de kenzoya bak.140 145civari omuz 130 civari gogus 49 50 kol. Bir insanin eger ki 6 7 senede buyutemedigi bir sorunlu bolge 1 senede buyuyorsa bunun anlami genetik duvarin kirildigi yani bu da steroid kulllanildigi anlamina gelir.

Bu arada yaninda kuruluk olarak yakin,irilik olarak ise daha iri durdugu Matthew Ogus steroid icinde yuzen biridir.Sakin ola natural olarak herseye dikkat ederek 10 sene 15 sene yaparsak bu oranlarda yuzde 8 civari yag oranimiz olur diya dusunmeyin bu adamlarin "natural"iz demelerine bakarak. Ileride 46 47cm kolunuz 120 124cm gogsunuz 140cm omzunuz olabilir ama bunlar oldugunda yag oraniniz minimum 17 18 civari olacaktir.definisyona girdiginizde bu sefer yuzde 10a cekmeye calisirken bu kaslari tutmaniz pek mumkun olmayacaktir.120cm gogus 135cm omuz 44 cm kolla gayet natural olabilir ama yag oraniniz 10 12 civari olursa.ve bu baya uzun bir sure ister.o 18den 10a inerken en az 1senelik definisyon lazim sadece.o kollari buyutmek icin toplamda en az 4 5senelik bulk lazim.her ay 0.2cm net kaslanarak buyuttugunuzu varsayin.5ayda 1cm.1yilda 2.5cm. ama minimum yaglanma ile.bu sekilde 3 4 sene clean bulk yapip her bolgede 10cmye yakin kazanc oluaturup sonra 6aylik definisyon ile yuzde 3 4 civari yag orani dusurerek ve sonrasinda 1.5sene tekrar clean bulk yaparak 3.5 4cm daha koyarak ilerleyeceksiniz.ki bu miktarlar yavas yavas dusecek,bundan dolayi hedefe ulasma sureniz uzayacak.bu sekilde olabilir anca dedigim olculerde vucutlar. Oyle 3 4 ayda yuzde 16dan yuzde 9 a neredeyse kas kaybetmeden hatta bazi yerlerini aksine buyuterek ulasan adamlarin "naturalim" sozlerine inanmayin.

Bozo-Baku, LapRose, zakum001 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Yapsa etse gibi bir ağızla konuşup yapamadıklarınıza steroid damgası vuruyorsunuz.Nebuchhednezar kaç yıldır bu işin içindesin ? Kaç yıl düzenli sert antreman yapıp düzgün beslendin.Burda kimse ayı ikiye yarmıyor.Mucize gibi göstermeyin insanlara şunu.

elezar bunu beğendi.
  12. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    3.5yıldır ilgileniyorum, 2.5senedir çalışıyorum. yani ilk senemde sadece sitelerde geziyordum futbol oynadığım için bir takımda başlayamamıştım.Başlangıç ölçülerim kol 28 omuz 109 gögüs 96 bacak 52 kalf 36 yağ oranım %20ydi kilom 79du. Şu andaki ölçülerim kol:42 gögüs 116 omuz 132.5 bacak 62 kalf 42 ama yağ oranım %18 şu anda kilom da 80.Kolay değil öyle totalde ölçü almak.(Totalde ölçü almak=yağ oranın değişmeden vücuduna kas eklemek).Yağ oranın artarken kolları büyütürsün omuzları gögsü büyütürsün,yağ yakmaya çalışırken kas kaybedersin.Kenzonun vücudu enzo-mezo tipi.Çok kolay kg alıp çok kolay da kg verebiliyor.Metabolizmasından dolayı öyle kg almak için 4000 civarı kaloriye ihtiyaç duymuyor.Kg verirken de dolayısıyla 2000 civarı kalori ile kg verebiliyor.Asıl soru şu bu tiplerde kütle yapmak kolaydır ama bunun yanında cok kolay da yağlanırsın.Cutta da kg vermek kolaydır ama kas tutmakta zorlanırsın. Kenzonun son 1 yıldaki hem bulktaki değişimlerini hem de cuttaki değişimlerini cok net takip ettik adam video paylaştıkça.Öyle 4 ayda %16 yağ oranından kas kaybetmeden %9 a iniliyorsa sağlam çalışma beslenme ile, herkes kenzo gibi gezerdi burada. Kimse ayı ikiye yarmıyor demişsin.Evet bak orada 20yıldır işin içinde olan savaş cebeci var,natural yapıyor ve kenzonun yarısı kadar adam,niye onca zaman sert idman düzenli beslenme ile kenzo kadar olamamış ? "Genetik" yüzünden mi ? : ) Hadi genetik olsa olsa savas cebecinin 1.5 katına yakına izin verir,kenzo ayrı bi boyuta ulaşmak üzere.Jeff ten iri,Matt'den iri,Boy olsa Sergiyle kıyaslanacak vücudu olacak ama boydan dolayı olan iskelet büyüklüğü,çatı büyüklüğü farkı var.Bak youtube kanalında 18 yasındaki posedown unu koymuş,sen kenzonun 17 yaşındaki halini türkiyedeki herhangi bir müsabıka göster(cycleleri kendisi hesaplayıp kendisi uygulayan bir müsabık,öyle hocası sundan su kadar kullanacan dedigi icin kullanan genç müsabıklardan degil) cevabını o versin onlar bilir.

Bozo-Baku ve Miracle bunu beğendi.
  13. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Hala bilmediğin bir sektör hakkında yorum getiriyorsun. Millete sataşıyorsun. Sen kaç senedir bu işin içindesin? Hangi müsabıkla antreman yapmışlığın var? Nelere şahit oldun bu konu hakkında? Doping sektörü o kdar büyük ki sen ben kullanmasak prolar kullanmasa kim kullanacak kardeşim. Belli sen vücut yapmışsın koy da fotonu görelim naturel adam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bozo-Baku ve elezar bunu beğendi.
  14. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Kenzoyu ilk yarışma hazirligindan beri tanirim ve ben hicbirsey kullanmadigina kefilim şahsen biliyorum steroidlere mucize ilaçlar olarak bakmayın bir kac insanin doldurusuna gelip ne insanlar tanidim steroidle 42 cm kol anca yapmış bumu küçümsemek icin soylemiyorum dogal olarak bu sinirlara ulaşılabilir ancak siz burda videolarda gördükleri nize göre degerlendirip definasyon da burasi su kadar büyüdü kesin steroidle yapti demek ayip ve emege saygısızlık olur görüntü nun cok şaşalı ve büyük olması steroidle damgalanmasi icin yeterli degil ve su an şahsen tanidim ve steroid kullanmamış cok büyük ve şaşalı vücutlar var

Arkadaşlar lütfen bir iftira atarken sonucunu düşünelim herkese iyi forumlar

15. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bir yönden katılmıyorum.Steroidler mucizedir.Herşey on numara yapılırsa beslenme idman pct bak bakalım mucizemi değil mi?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Nisan 2015 ---
    Bir yönden katılmıyorum.Steroidler mucizedir.Herşey on numara yapılırsa beslenme idman pct bak bakalım mucizemi değil mi?

Bozo-Baku bunu beğendi.
  16. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bakın idman pct beslenme 4 4 lük yapılırsa tabiki mucizedir o konuda haklısınız ancak kullandığı şeyin hakkını vermeyen ve 1 kurle gelinebilecek noktalar olarak kendimi ifade etmek istemiştim

17. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ya kardeşim at gözlüklerini çıkarın.Bu adamın spordan başka ilgilendigi hiçbirşey yok 2008-2009senesinden beri.Daha bu geçen eylülde üniye başladı okudugu bölümde dandikten birşeydi tam hatırlamıyorum ne okudugunu su anda ama öyle mühendislik doktorluk hukuk falan degildi.(yani derslerine öyle cok kafa yorulacak zaman ayrılacak tarzda bir bölüm degildi) Sporla yatıp sporla kalkıyordu adam.Yukarıya resim de attım.Şu 2009dan sonraki her 1 senede natural olarak böyle değişimler oluyorsa bu sporu natural yapanların %90ı sporu boşa yapıyor demektir.Hiç kimse burada hikaye anlatmasın.Adamın endoya daha yakın olan tarzda bir vücudu var.1sene içerisinde böyle kütle koyup böyle cut yapması steroidsiz mümkün değil.2008den 2010a kadarki hali natural olarak gelmiş büyük oranla.Ama 2010da kullanmaya başlamış.2011-2012 zaten pick yaptığı nokta steroidlerin.Ha diyeceksiniz yarışmalara falan giriyor steroidli olsa giremez.: ) Arnold'un reportajı var mr olympiada bile "steroidli" olanlar yarışamaz şeklinde ibare varmış.Ama bal gibi de yarışıyorlar.Şimdi olympiadakilere de natural mı diyelim? En basitinden daha bu seneye kadar trde bile yarışmalar sözde "steroid" yasaklı yarışmalardı.Bu sene tak diye getirdiler asıl kontrolleri.Ne oldu ? O adamların alayı yarışmadan çekilmek zorunda kaldı.Halbuki geçen sene hepsi basbas bagırıyordu steroid kullanmıyoruz naturaliz diye ? Gençler de inanıyordu geçen onlar naturaliz dedikçe.Bu sene alayı çekilmek zorunda kaldı hem kendi başları yanacagından hem de baglı oldukları klüplerinin başını yakacaklarından.Sen ektomorph adamsın.Daha adam gibi yağlanmamışsın bile.O yüzden en basitinden bile öyle yağ yakarken kas tutmanın ne kadar zor olduğunu falan bilemezsin,gelmişsin endo mezo adamın neyi nasıl başarabileceğini anlatıyorsun.

He bu arada başka bir adama atlayacagım buradan.Cenk hocanın yanında gezen bir adam vardı adı : Mustafa Raşit Alataş. Savaş Cebeci bunlara laf çakmadan önce naturaliz diye diye yarışmaya son 1-2 hafta kala gömüyorlardı pizzaları cipsleri sosislileri falan filan.Sonrada "işi bilecen,işi bilirsen birşey olmaz" diyorlardı herkese.Savaş Cebeci bunla Cenk hocaya çaktı lafları.Sonrasında da yarışmaya giremediler klüpler kabul etmedi bunları(Raşitle arkadaşı) foyaları çıkmak zorunda kaldı.Sonrasında da clenbuterol kullandığını ve haftalık 1000mg testo kullandığını söylemek zorunda kaldı.Sonrada biz hiç naturaliz demedik diye R yapıyordu. : ) Kenzo ile ugrasan yok şu anda.Çünkü Kenzo kimseye laf çakamıyor,aynısı başına gelmesin diye."Ne ben başkasına karışayım ne de onlar bana karışsın" kafasında.Mantıklısı da o.Yoksa steroidli oldugu kabul görülmeye başlarsa,ne olur o sitede sattıgı "personel training paketleri". Değil mi : ).

Kenzo'ya steroid kullandıgı icin yargım yok.Yargım steroid kullanıp naturalim ayagına milleti kekleyip para kazanmaya calısması.Bunu hepsi yapıyor.Sergi Constance,Lazar Angelov bunların alayı aynı taktiği kullanıyor.Hepsi sözde natural.Ulysses'in bile natural oldugunu iddaa ettiği bir yerde Kenzo "natural" im demiş çok mu : ) Ama sonuç olarak "yalan" ,"yalan"dır. Para kazanmak için de olsa.

Emeğine saygım sonsuz.Steroid de kullansa o vücudu yapmak gerçekten hem sağlam genetik hem de saglam disiplin irade ister.Tek sıkıntı bu işlerden para kazanmaya calısanların mecburen "natural"im ayagına yatmaları.

Son düzenleme: 29 Nisan 2015
    Bozo-Baku, year2004, LapRose ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Tartışmaya vakit harcamayalım bence, arkadaşlar herkesin naturel olduğuna inanmaya devam etsinler. Kimsenin inancına karışamayız ne de olsa.
    Bi kaç sene sonra anlıyacaklar ki o KAPI gibi vücutların nasıl inşa edildiğine.

Bozo-Baku, LapRose ve elezar bunu beğendi.
  19. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bi önceki mesajımda da yazmıştım geldiği noktaya helal olsun diye ama, hem naturalim deyip yalan söylemek sonrada yok 1 saat skype 80 tl personal training 800 tl falan milleti soymaktir başka bişey değil. Bi de en çok guldugum nokta, bana steroidlisin diye iftira atiyolar deyip video falan cekmesi. Gerçekten işi bilmesek yutturacaklar

20. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Örnek olarak savaş cebeciyi vermişsin de, Onun kol ölçüsü ve yağ oranı hakkında bilgin var mı? Verdiğin rakamlara göre onun da naturel olmaması gerekiyor. Ya rakamların, ya da verdiğin örnek yanlış bu durumda!

Sayfayı Paylaş