Kebir Lor Peyniri

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve MegriM tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kebir Lor Peyniri

100 gram için;
    Enerji: 125 kcal
    Protein: 20 gram
    Yağ: 5 gram
    Tuz: 3 gram

İçindekiler;
    Pastörize peynir altı suyu
    Tuz

Üretici Firma;
    Karadeniz Kardeşler Gısa San. ve Tic. A.Ş.
    Vakfıkebir/Trabzon

Fiyatı;
    5 TL (500 gramlık vakumlu paket)

Merhaba arkadaşlar,

Carrefour'dan aldığım, Carrefour'da paketlenmiş olan Karagöl marka lor peynirinin (500 gramlık paket, 3 TL) tadı bana çok yayvan geldiğindan, hafif tuz ve yağ içeren daha tadı bana göre makul olan bir ürün arayışına girdim. İlkini sizlerle paylaşıyorum.

Henüz tatmadım, omlet içince, yoğurt içinde kullandıktan sonra görüşleirmi paylaşacağım. Ürünü Kadıköy/İstanbul'dan, Organik Bal Dünyası mağazasından aldım.

BİM'de sadece Tahsildaroğlu'nun kahvaltılık, krem kıvamında olan lor peynirini buldum fakat bu ürün bildiğiniz gibi normal peynir kadar yağlı neredeyse. 100 gramında 17 gram yağ mevcut.

Migros'da Yörsan'ın böreklik lor peynirini gördüm, hafif yağlandırılmış ve tuzlandırılmış bir ürün. Bunu da yakın zamanda deneyeceğim.

veaN, carmelo114 ve letsev bunu beğendi.
  2. meraklikiz

meraklikiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tadı nasıl en kısa sürede yazarsanız sevinirim merak ediyordum bu ürünü. muratbey loruna mı benziyor yoksa klasik tuzlu lor mu

3. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tadına baktım, hem ham şekilde hem de mantarlı omlette kullandım. Bir kere saf lor peynirine kıyasla, tuzlu olduğundan daha tahammül edilebilir bir tadı var. Sırf tuz eklenmesi bile lezzetini arttırıyor. Hafif de yağ eklenince, neredeyse light beyaz peynir ya da tulum peynir gibi makul bir lezzete sahip olmuş. Şahsen memnun kaldım üründen.

Muratbey'in loruna rastlamadım, nasıldır fikrim yok. Carrefour'dan aldığım yağsız ve tuzsuz lor peynirine kıyasla arada bayağı fark var.

Tahminimce Yörsan'ın lor peyniri de lezzetlidir çünkü o da hafifi tuzlu ve yağlı.

Yeter ki yağ miktarı 100 gram için 5, 6 gramı geçmesin. Tahsildaroğlu'nun ürününün yağ miktarı 15, 16 gram civarında idi.

veaN bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

TEscilli on numara whey :)

5. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben daha tescil edemedim, göreceğiz bakalım thums:

6. brhmcr

brhmcr Guest

Gerci 200 gram yesen 6 gram tuz, cok fazla.Gunluk onerilen tuz degeri 5 gram civari hepsini bundan alirsak yandik :)

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    tadı umurumda değil. 20 gr eğer doğru ise süper bir whey protein deposu. ama brhmcr ında değildiği gibi felaket tuzlu. yürsan lor peynirinde 100 gramında %19 protein olduğu yazıyor 4 lira 25 kuruş. bu ürün ise 5 lira %1 protein fazlasının bedeli 75 kuruş sanırım. ama güzel bir alternatif olabilir gerçekten.

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yörsan'ın lor peynirinde protein sadece 1gr düşük ama yağ ve karb değeri çok daha az. Hem de tuzsuz. Bence yörsan daha kuvvetli bir seçim bu ürüne göre.

9. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    20 gram protein miktarı piyasadaki çoğu lor peynirinde alışıldık bir değer esasında.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:53 ----------

O zaman daha mantıklı bir seçim olabilir. Tuz kullanacaksak kendi kontrolümüzde olur en azından. Hele tadı da güzelse. Yörsan'ı listeme yazdım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:57 ----------

Aşağı yukarı ben günde 80 gram tüketiyorum. Tabi şu an yoğun bir antrenman yapmıyorum. Günlük 200 gram tüketimde, 6 gram tuz geröekten fazla. Ben günlük alınması tavsiye edilen sodyum değerini 2 gram olarak biliyorum.

10. Ekin0x

Ekin0x Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    lor benim gozumden dustu kipa light kasar %41 protein iken...weider marka kaşar resmen...kipadan alip bana koli koli kargoliyacak birini ariyorum sahsen kipa bana yakin yok

11. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    100 gramda 41 gram protein bir peynir ürünü için gerçekten fazla. Kipa'nın kendi markası mı bu bahsettiğiniz peynir?

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kuru ham maddesindeki miktarı o :) çok çelişkili bir ürün.

13. Ekin0x

Ekin0x Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    nerede belirtiliyor kuru hammaddesi diye...hammaddesinden bize ne urunun ustunde bu sekilde yazarak yaniltici olmalari yasal mi

14. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    diğer peynirler %20 max civarındayken buna neyi eksik koymuşlarda birdan penir%40 fırlamış? protein tozumu katmışlar? aynı bildiğimiz süten imal edilmiş. ben inanmıyorum %40 protein olduğuna.

15. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar isterseniz Kipa light kaşar peyniri başlığı altında tartışın. Daha verimli bir dialog olacaktır.

16. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Mandıradan 1kg lor peyniri aldım. Mandıradakilerin yağ oranı falan hiçbirşey yazmıyor haliyle. Umarım fazla değildir

17. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yağının az olması bizi düşündükleri için değil aslında sütün her şeyi değerli yağıda öyle. kaymaktan tut, terağına kadar bir çok ürünü sütün yağından yapıyorlar peynir altı suyunuda lor peyniri yapıp satarak değerlendiriyolar. böyle ticari düşünen bile yerden almıyorsanız köyden vs alıyorsanız yağlı olması olası.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:13 ----------

bu arada kebir marka lor ve telli peynir karışımı gördüm 500 gram ama evde lor olduğu için tüketmeden almak istemedim, aldığımda değerlerini tam yazarım 24 gram protein içeriyor ve sadece peynir altısuyundan ve tuzdan imal edilmiş fiyatı 5 liranın biraz üstünde idi.

18. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    günde en az 200grm tütekiyorum bu ürünü dolaba depoladım ayrıca 3.25tl ye alıyorum ben bunu , günlük 6 gram tuz fazlamı bir peynir icin baska bir markaya gecebilirm

19. MaçaPapazı

MaçaPapazı Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    yorsan lor kraldır gerisi yalan...

20. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları: