kas yakmak istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve duygu şen tarafından 27 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Fizik tedavicinin kesinlikle haklılık payı yok.
    Çok yüksek kilolarda sauat yapan yüksek yoğunlukta bacak(quadriceps) çalışıp her gün kaslarım daha çok gelişsin,yenilenme süreleri kısalsın diye yarım saate yakın esnetme yaparım.Jimnastikçilerin bacakları ince olması yaptıkları sporun büyük oranda üst vücut performansı gerektirmesindendir.Erkek jimnastikçilerin inanılmaz kol kaslarına sahip Olduğunu göreceksiniz ki bu da kadınlardan fazla testosteron seviyesine sahip olmalarındandır.Esnetme ve kas küçülmesi arasında bir korelasyon olabileceğine ihtimal vermiyorum.Aksine hipertrofi-güç ve esneklik arasında korelasyon bulunur.Bkz. Olimpik halterciler.

duygu şen bunu beğendi.
  2. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    bunun kas dediği ham olan kası zorlayınca oluşan kas katılaşması, hani olur ya haftada bir halısaha yaparsın ertesi gün baldırların taş gibi olur yürüyemezsin o hesap... yoksa iki çömeldim arnold oldum falan ne güzel olurdu :D

3. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yaniliyosun

4. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Hmm baya baya hakiki adele diyorsun yani bol protein sentezli arnold'unkilerden

5. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Normal squat yapiyorsunuz ama bunu oldukca fazla max.tekrar olarak yapiyorsunuz ben herhangi bir agirlik kullanmadim.Vucudumun agirligi bacaga vurdu.benim arnold gibi kasim yok bu arada hatta ornek resim atiyim ayni bunun bacagi gibiyim. 20180723_134247.png

6. telefonkablosu

telefonkablosu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hanımefendi kas kaybına uğramak istiyorsanız artık squat yapmazsınız olur biter

2pacist bunu beğendi.
  7. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten artik squat yapmiyorum fakat gecmedi.

8. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Duygu hanım insanlara bu şekilde ters ters konuşursanız puan (uyarı) alıcaksınız ve buda çok hoşuma gidicek.
    Yaptığınız şey normal değil kası yakmak hiç normal değil

9. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    sende gidip kızın en normal cümlesine ters konuştun demişsin...

10. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    1.sayfayı okursan görürsün
    Mod ona psikoloğa git die önermiş kız atar yapıyor

11. BilgeKağan

BilgeKağan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Türkiyede böyle hacı, psikoloğa git dendiğinde sen delisin, gerizekalısın şizofrensin olarak algılanıyor. Psikologa gitmek kötü bir şey mi? Doktora gitmek ile aynı. Ki ben ülkenin %80inin farklı konularda psikolojik rahatsızlığa sahip olduğunu düşünüyorum.

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bu resimdeki gibi bacağın olsa gider kadın çorabı mankeni olursun zaten. Teorik olarak muhteşem ötesi bir genetiğin olmadığı sürece sadece 1-2 ay vücut ağırlığı ile squat yapıp abarttığın ölçüde bir kas oluşması imkansız yada biz boşuna 100kg+ ağırlığın altında çalışıyoruz.
    Squatı bırak kaslar erir diyenlere de çok güzel güldüm. Kas erimesi sizin düşündüğünüz kadar kolay bir şey değil hatta bir hastalık. En fazla Shredded'in dediği gibi çalışmadığı için hacim kaybeder ama erimez. Kas erimesinin yada kas kütlesinin azalmasının gerçek anlamını bilsen öyle bir şey istemezsin zaten.
    Anlaşıldığı üzere tek istediğin kürdan olmak, onunda çaresi burada yok.

13. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben kasi nasil eski haline cevirecegimi bilmedigim icin kas yakmak istiyorum adli konu actim.Sonradan kaslarin her insan vucudunda oldugu ve bunlarin sekil alabildigini ogrendim.Ben sizin gibi sporcu degilim.Bu konularda bilgim yoktu.Ki iyiki acmisim konuyu ilerde okuyacak olan kisiler icin faydali olacagini dusunuyorum.1.si ben insanalra ters ters konusmuyorum.Egerki burada sorunu iyice irdelerseniz cozebiliriz.Psikologa gitmek kendini suanki kasli halinin guzel olduguna inandirmaktan baska birsey degildir.bu benim icin bir cozum degil bu yuzden psikologa git takinti gibi yaklasimlar "Komik ".Ben gercek bir cozum ariyorum.Bu insanin kendini nasil gorup begendigiyle alakali bir durum.ben hicbir zaman kasli bir bayan olmaktan hoslanmadim.Ama hoslananlar olabilir bu bir tercih meselesidir.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2018 ---
    Psikologa gitmek olusan kasi eski haline cevirmeyecek.bende kendimi kasli begenmedigime gore psikologa gitmemenin bir faydasi yok.O zaman şu acidan bakalim birde.Sizler neden vucut yapiyorsunuz ? Neden kas yapiyorsunuz ?yapmayin o zaman sizin mantiginiza gore bence bu bir takinti ? Ne amacla buradaki cogu kisi vucut yapmaya calisiyor ? Hepimiz kendimizi olmak istedigimiz vucut sekline getirmek istiyoruz.O zaman buradaki herkes vucuduna takintilidir.Kimse bana sen takintilisin diyemez.
    Aslina bakarsaniz ben eskiden kürdan idim.Yorumlariniz icin tesekkur ederim
    Burada kas yapip o kivanc tatlituglara unlu bodycilere benzemeye calisan" sevgililerine kendilerini begendirmeye calisan herkes takintilidir.Herkes psikoliga gitsin arkadas

Son düzenleme: 24 Temmuz 2018
  14. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Demekki benim muhtesem bir genetigim var

15. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Hanımefendiye mesaj yazan herkese kendi adıma teşekkür ederim. Çünkü mizahi söyleyişleriniz beni güldürdü. Gerçekten. Cevaplarınız çok iyi. Size gelince duygu hanım gördüğünüz gibi ortak bir sonuç ve bilgi var. Hala bazı şeylerde ısrarcısınız. Burası bu işleri idrak etmiş nice insanla dolu. Size söylenenlerin "doktor" tarafından söylenmesi birşeyi değiştirmez. O doktorları televizyonlarda profesyonel body builder isimlerin, fitness uzmanlarının karşısında daha iyi bildiklerini iddia ederken dahi görüyoruz. Bir tane Allah'ın kulu da doktorlar sayesinde kas geliştirsin veya istediği vücuda ulaşsın o zaman bir ucundan tuttuklarına inanalım. Size daha önce de söyledim. Biyolojik olarak esnemenin nasıl oluyor da kas gelişimini engellediğini açıklasınlar. Bize iletin. Aksi halde ya trolleme yaptığınıza ya da doktorların garipleştiğine inanmaktan başka çare kalmıyor.

duygu şen bunu beğendi.
  16. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    eğer buna benzıyorum diyorsan genetik olarak baldırın kalın. türk kızlarının çoğunda var bu olay. o baldırı inceltmek biraz hayal sizin için fakat resimdeki gibi çalışıp kas yapabilirseniz güzel duruyor. bir arkadaşım da bu tip bir şeyden şikayetciydi fitness yaptıkca daha kötü oldum diyordu artık çalışmıcam falan diyordu harbiden de kızın baldırı baya kalındı kendı zayıf hatta beli ince olmasına rağmen, yani baldır kalçanın bi uzantısı gibi duruyor bu yüzden de kalça tam olarak ovalliği belli olmuyordu. oysa ince baldır oval kalça olunca daha zarif duruyor fakat türk genetiği çok müsait değil ne yazıkki bi rus vücudu yapamıyoruz bu yüzden, hem erkekler hem de kızlar için.

17. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sadece şikayetin varsa ona cozum uretirim.Kasini eski haline cevirmek fitness pilates salonlarini ilgilendirir ben spor hocasi degilim onlara sor dedi doktor.
    Siz benim eski halimi bilmediginiz icin genetigime yorum yapmasaniz keske."Hayir genetik olarak baldirim kalin degil desem gene psikologa git dersiniz "Ama yorumlariniz icin tesekkudler
    Doktor cevap vermiyor zorlami konustururacagim ? Spor hocalarina sor dedi

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlardan bazıları başlık ile ilgili olumsuz ya da farklı düşüncelerini mesaj olarak bildirmişler..başlık ve mesajlar hala kurallara uygun..tahammül edemediğini söyleyen başlığa girmez olur biter..

duygu şen ve zeo64 bunu beğendi.
  19. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Muhteşem bir genetiğe sahip olduğu için hanımefendi sanırım düşünmeye çalışınca da beyinde aşırı kas oluşmuş mantıklı düşünme bölgesine baskı yapıyor bu kaslar bence sorun burada.:)

20. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlız bu çok tehlikeli bir yaklaşım. Forumda açılan ve açılacak saçma konuları destekliyor. Hiç bilmeyen bir kadın buna bakıp "eyvah ya bende de olursa" deyip (ki bu teorik olarak çok zor) çok yanlış bir yöne gidebilir. Zaten fazla okumayan, gördüğü herşeye inanan bir topluma sahibiz. Amacı insanları bilinçlendirmek olan bir yerde bunlara müsade etmek bana ilginç geldi.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ohnofor ve 2pacist bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş