Karma Savaşlar Sanatı (MMA)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese selamlar arkadaşlar. ismim uzay. benim de 5 sene ana branj olarak taekwondo, yan branj olarak da jiu jutsu ve judo geçmişim var. bu spora ilgim ise 2005 yılında başladı. ülkemizde neden hala yeterli çapı yakalayamadığını anlayabilmiş değilim. senelerdir internette delidana gibi dolaşıyorum :) konuyu baştan sona okudum. fikirlerimi paylaşmak istedim.

arkadaşlar. ben interneti gezerken şurayı gördüm. resimdeki hocayı 20 sene öncesinden tanıyorum. konusunda uzmandır. tüm uzakdoğu sporlarını bilir. belki yardımı olur.

http://mmaturkey.com/viewtopic.php?f=75&t=604

arkadaşım sana katılamayacağım. neden dersen şu alta koyacağım 1-2 videoya bakabilirsin :)

yere düşen crocop' un ayak bileğine dikkatli bak :)

https://www.youtube.com/watch?v=V1bJsBV_ct8

şurayı da yeni gezdim. üstten 2.videonun bitişi gerçekten çok sert.

http://mmaturkey.com/viewforum.php?f=79

inanılmaz güzel yazmışsın. gerçekten neydi o karşılaşmalar be...

katılmıyorum arkadaşım. bir boksörün mma' ciye karşı şansı çok azdır. :)

Son düzenleme: 2 Mart 2012
    NakiRa ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tamam kardeşim çaktırma tam olarak bilmediğim için ortalama bir rakam söyledim sonra yanlışlık çıkmasın diye :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:46 ----------

bileği darbe etkisiyle kırılmıyor ama abi dikkatine :) adam vuruyor tekmeyi dengesi bozuluyor çok şekilsiz düşüyor nasıl beceriyorsa bileğini kendi kendine kırıyor adam arada olur böyle istisnalar kaideyi bozmaz :) boks mma den daha sert bir spordur ya buna sert demiyelim mma tabi ki daha serttir mma savaştır hatta.boks mma den daha riskli ve tehlikelidir diyeyim.

3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    konu hangi spor digerinden daha üstüne gidiyor. dövüş sporlarıyla ilgili açılan her konuda kıyas yapmaktan bıkmıyoruz. kimse buna kendini mecbur hissetmesin arkadaşlar. boksör mü döver mma yapan mı? bu çok genel mma nın ve boksun en iyileri karşılaştı mı bugüne kadar? kesin hükmü nasıl veriyorsunuz peki?. her iki sporda güzel sporlar her iki spordanda birbirine üstün gelebilecek sporcular vardır. ama hangi sporun sert hangisinin iyi hangisini yapan daha güçlü kesin yargıya varılmayacak saçma bi tartışmaya doğru ilerler.

vücutcuu bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    doğru bir boksörün mma maçında bir mma cıya karşı şansı çok azdır ama bir mmacının boksöre karşı şansı hiç yoktur diyebiliriz.hangi mma cı bir george foreman kadar sert vurabilir ve onun vurduğundan sonra ayakta durabilir ? :D ayrıca boksörler yumruk yiye yiye dayanıklı hale gelmişlerdir heleki bir mma cı o yumruğu yerse 2 saat ringden kazarak çıkartılar adamı :D ayrıca boksörler mmacılardan çok çok daha dayanıklıdır bir mma cının tek üstünlüğü güreş biliyor olması ve tekmelerdir sahi güreşçiden sonra en dayanıklı boksörler olduğu için biraz güreş bilgisi yeter kanımca.

5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kardeşim sen trabzonlumusun? neresinde yaşıyorsun?

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yuriboyka bence çok sabit düşüncelere sahipsin mantığın yanlış söyliyim.Boksör yumruk yiye yiye dayanıklı olurmuş haha :D çok komik şeyler bunlar.o tabi canım boksör süpermen mmacıda ezik birşey bir yumruk yedimi 2 saat ringden kazarak çıkartırlar adamı çok komik düşünceler bunlar beni güldürdün ya :) Allah'da seni güldürsün.

7. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    bende boks yaptım karşılaştırılamaz bile mma cok daha sert mma yapmaya herkesin gözü yemez boksta istedigin takdirde maçı bırakıyosun ve eldivenler var hiç değilse mma de neredeyse çıplak el gibi birşey hiç maç izlemedin anlaşılan

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:10 ----------

dostum kusura bakma ama bu işten hiç anlamıyosun kulaktan duyma laflarla gelmişsin buraya yok bu böyle yapar yok şu şöyle yapar bilginiz yoksa konu hakkında sallamalarla gelmeyin lütfen şuraya inek öldürürmüş falan komik şeyler bunlar bizde boks yaptık ama kimsede kendi sporunu yüceltmesin burda yani

SiR_Arawn ve vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boksörün yumrukları daha sert olur kim ne derse desin tabi boksöre göre değişir.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çok haklısın bestfighter biraz kendi sporunu yüceltmeye yönelik düşüncelere sahip arkadaş..

vücutcuu bunu beğendi.
  10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ben kendi sporumu yükseltmeye çalışmıyorum o arkadaş gibi gerçekleri paylaşıyorum sizinle.

mma bokstan daha çok cesaret isteyen ve bokstan serttir ama daha risksiz spordur.

boks ise mma den daha risklidir çünkü boksta sadece yumruklar kullanılıyor buda boksun daha tehlikeli olmasına yetiyor.

mma de güreş jiu jutsu teknikleride olduğu için bu bokstan daha risksiz olmasını sağlıyor.mma ciler sürekli yumruk atmazlar sürekli yere yatırmaya çalışıyorlar birbirlerini.mantıklı düşünürseniz boksun daha tehlikeli riskli olduğunu anlayabilirsiniz biraz araştırma yapmalısınız.

11. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    tamam o zaman çık bakalım ringe herhangi bir boksörden herhangi bir yumruğu sen ye ve bakalım kaç saat sonra kendine geleceksin ve o yumruğu birde muhammed ali yesin bakalımkaç raund sonra rakipi nakavt edicek ? boksörün dayanıklılığıyla seninki aynımı allah aşkına ? git izle mma maçını birde boks maçını mmacıların salladıkları yumruklara iyi bak birde bir muhammed alinin geoorge foremanın salladığı yumruklara bak hala gelipde mma'cılar ezik bişey zaten diyorsan asıl sabit düsünceli sensin dostum bu gidişle daha çok gülersin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:46 ----------

Trabzon-of luyum ankarada yaşıyorum.

vücutcuu bunu beğendi.
  12. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Konu gene kim kimi döver noktasına gelmiş.Kimse kimseyi dövemez.Biri boks biri MMA çok ayrı iki spor.Her ikisininde kendine göre avantajları,dezavantajları,riskleri,zorlukları vardır.Herkes kendi yaptığı sporun üstün olmasını ister bunu savunur,bende boksörüm ama kalkıpta burda bu bundan daha iyi vurur şu bunu döver diye saçma bi muhabbet yapmanın mantıklı bi tarafı yok.

NakiRa, j.claude.er ve vücutcuu bunu beğendi.
  13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi doğru diyorsunda yalanmı şimdi bir mma ci boksör kadar sert vuramaz.

14. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    biz burda boksör mma'cıyı döver demiyoruz zaten thums: mma'cı boksör kadar dayanıklı olamaz ve onun kadar sert vuramaz diyoruz dediklerimizde kısmen doğru şeyler :D

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Senin aklını yıkamışlar...

16. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Dediklerin kim kimden daha üstündür anlamı taşıyo ve hala aynı tartışmayı sürdürüyosun.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  17. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aslında bu tartışmalardan kaçınırım. Ancak şunu belirtmekten kendimi alıkoyamadım. Boksör ve Mmacı boks maçına çıksakar boksör yener. Mma müsabakasına çıksalar mmacı yener. Yani boksörün yumrukları mükemmeldiryumruk dövüşünde yener. Diğerinin mükemmel bir yeri var mıdır yok mudyr bilemem çünkü mma bir yere yoğunlaşmış bir dal değil ama bütün vücudu iyidir tam temasta(tüm vücut) yener.

18. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    tartışma burda kapansın arkadaşlar. sonuca varılmayacak gereksiz tartışma bu. ha mma cılar 12 raundluk boks maçına çıkıyor olsaydı tartışılırdı. ama öyle bişey olmayacagı için boşa tartışmışa konusu.
    profosyonel boksörün yumruk gücü ve 12 raundluk dayanıklılıgı bilinen birşey. bu konuda başka dövüş sporları yapanların yumrukları boksörlerden güçlüdür diyen birisi var mı? yok
    neyi savunmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi. uzatmayalım dahada.

vücutcuu ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  19. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Burada cidden cocuk muhabbeti dönmeye başladı benim babam seninkini döver gibisinden beyler kusura bakmayın ama lafta boksor oldugunuz belli bizde yaptık ama gercek boksor olanlar hiç bu kimliğini öne çıkarmaz bilgi verirdi sadece siz yok o vurursa bu vurursa diyerek idda ediyorsunuz konu kapansın

SiR_Arawn ve vücutcuu bunu beğendi.
  20. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    MMA cı denilince ne düşündüğünü gerçekten merak ettim arkadaşım :) bir boksör de mma ci olabilir... :)

Sayfayı Paylaş