Kalori Eksiği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SorryBroImPro tarafından 14 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SorryBroImPro

SorryBroImPro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Benim aklıma takılan bir soru var.Araştırdım fakat pek bir şey bulamadım.Şimdi mesela benim bugün kalori eksiğim oldu ve tamamlayamadım diyelim.3000 kalori almam gerek ben 2600 aldım.Yarın bunu dengelemek için 3400 mü almalıyım yoksa yine 3000den devam mı etmeliyim?

2. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    3400 tabi.
    Dogru hesapladiysan eger gereken kaloriyi.
    Ama acigin olusuyorsa hizli tuketebilecegin kuruyemis vs ile aciklari kapatabilirsin.

3. SorryBroImPro

SorryBroImPro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Birde şöyle bir sorun var.Mesela 90 gr yağ almam lazım bne 90 alıyorum o gün içerisinde proteinide de 120 alıyorum geriye karbonhidrat eksik.Bana 600 kalori verecek karbonhidrat kaynağı yok protein ve yağ vermeden.

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O kadar ince hesaba gerek yok ya. Ortalama 3000 olcak dersen bı gün 3100 al diğer gün 3200 al vs illa ertesi güne yığmana gerek yok.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. göbekistemem

göbekistemem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim takıldığım konu ise şu, ben almam gereken proteini aldım fakat kaloride eksiğim çıktı. Bu kalan eksiği kola, şeker, abur cuburla tamamlasam ne olur?

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Önemli olan sadece kalori veya protein değil. Sağlıklı besinler arasındaki seçimler bile bir çok şeyi etkilerken, seçimleri bu besinlerden yana kullanırsanız geri dönüşü iyi olmayacaktır. Ancak bunun anlamı katı/sıkı bir diyet yapmanız gerektiği değil. Aldığınız enerjinin/kalorinin %90 ını sağlıklı besinler oluşturuyorsa, geri kalan %10 u (basit şekerden mümkün olduğunca uzak durarak) besin değeri düşük besinlerden karşılayabilirsiniz.

7. Noname03

Noname03 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Konu ile alakası yok ama bir sorum olacak lif hakkında Yulafın 100 gramında 57 gram karbonhidrat var 12 gram lif var lifi midemiz sindiremiyor ve herhangi bir kalori degeri de yok bu lif degerini karbonhidrat degerinden çıkarıpda mı karbonhidrat degerini hesaplamalıyız yoksa benim dedigim şekil yanlış mıdır cevaplarsanız sevinirim

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Düşürülüp hesaplanabilir. Ancak diyetle günlük posa önerisi 25 g, düştüğünüz takdirde 100 kalori fark oluyor. Profesyonel olsa dahi 100 kalori göz ardı edilir. Sonuçta almamız gereken kaloriyi tam olarak almak zorunda değiliz ve bu mümkün değil. O yüzden hesaplamayız. Yani lif değeri karbonhidrattan düşürülmez.

Sayfayı Paylaş