Kalça büyüme

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve dietdiary tarafından 19 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kalçamı kaslandırıp daha büyütmek istiyorum ama takviye alsam mı bilemedim? Almam gerekiyosada ne almalıyım?Paylaşırsanız çok sevinirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Kalcayi buyutmek yag veya kas edindirerek mumkun, istegimiz buyuk ihtimal yag ile elde edilen bir kutle degil.

Dolayisiyla bu noktada destekten ziyade, gunluk ihtiyacimizdan 200-300 kalori gibi fazla alarak siki bir sekilde agirlik calisrarak yapacagimiz idmanlardan bahsediyor olmaliyiz.

Idmanlarinizda:

Glute bridge
    Walking lunges (ve cesitli varyasyonlari)
    stiff leg deadlift

Gibi glute odakli egersizler eklemeli ve haftada en az 2 kere ciddi sekilde lower body calismalisiniz.

dietdiary ve stefan35 bunu beğendi.
  3. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

4. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

5. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ya dediklerini değilde ben squat 24kg+10kg bar 4x15 yapıyorum dumbelle 7,5 kg ile 5x20 ağırlıksız 3x20 yapıyorum yani mutlaka 200 ü geçmeye bakıyorum..ayrıca leg press 17kg ile bide eşek tepmesi 3x20 ben sadece bunları yapıyorum..fakat bir sorunda şu ben 68kiloyum ve 65e düşmek istiyorum hem kaloriyi Arttırıp hem kilo verebilicek miyim

6. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Basit aritmetik, eger kalcaniz buyumesini istiyorsaniz, bir miktar kaloriyi arttirmaniz ve yogunlugu arttirmaniz gerekiyor. Glute odakli calisin hamstring ve quadleri haftada bir kere calisirsiniz, Yazdigim hareketlerde glutelar uzerine yogunlasin.

Ben olsam haftanin bir gunu full glute calisirdim, dedigi egzersizlere esek tepmesi de ekleyebilirsiniz.

unutmayin leg press ve squat varyasyonlari dip noktalarda ve zirvelerde glutelari aktif hale getirse de isole hareketler degillerdir. Bayanlar glute konusunda daha izole hareketlere yonelmelidir.

Bu arada su kilo muhabbetini bosverin, onemli olan vucut kompozisyonu ve yag orani. Bir yerinizin buyumesini istiyorsaniz basit dille kaloriyi hafifce arttirmalisiniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2016 ---
    Basit aritmetik, eger kalcaniz buyumesini istiyorsaniz, bir miktar kaloriyi arttirmaniz ve yogunlugu arttirmaniz gerekiyor. Glute odakli calisin hamstring ve quadleri haftada bir kere calisirsiniz, Yazdigim hareketlerde glutelar uzerine yogunlasin.

Ben olsam haftanin bir gunu full glute calisirdim, dedigi egzersizlere esek tepmesi de ekleyebilirsiniz.

unutmayin leg press ve squat varyasyonlari dip noktalarda ve zirvelerde glutelari aktif hale getirse de isole hareketler degillerdir. Bayanlar glute konusunda daha izole hareketlere yonelmelidir.

Bu arada su kilo muhabbetini bosverin, onemli olan vucut kompozisyonu ve yag orani. Bir yerinizin buyumesini istiyorsaniz basit dille kaloriyi hafifce arttirmalisiniz.

derin_aker ve dietdiary bunu beğendi.
  7. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    [​IMG][​IMG] bence bacaklarım biraz daha incelse daha iyi durur

8. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu kaloriyi protein olarak arttırmalıyım di mi? Ayrıca ben spordan sonra hiç bir şey yemiyorum yani kaslarımı beslemiyorum bu beni yavaşlatır mı amacımda

9. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu kaloriyi protein olarak arttırmalıyım di mi? Ayrıca ben spordan sonra hiç bir şey yemiyorum yani kaslarımı beslemiyorum bu beni yavaşlatır mı amacımda

10. Ronnie C.

Ronnie C. Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    ilk gonderdigin resim harika :) sakin inceltme bacaklarini daha kotu durur poposu buyuk bacaklarin kucuk gorunur bu da hos bir goruntu olmaz pozlarda duzgun durursan daha net yorumlar yapabilirim hep bacaklarini kirmissin biraz bu da saglikli yorum yapmama engel oluyor ama genel olarak harikasin :)

11. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi esas soru ne yapmalıyım daha büyümesi için protein tozu falan alsam mı ya çok kararsızım

12. Ronnie C.

Ronnie C. Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    squat yapmalisin ama hafif kilolarda degil agir ve dusuk tekrar yani 5x5 olabilir deadlift de yapabilirsin ama 1 numarali hareket squattir kalca buyutmede

13. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ya yapıyorum zaten 24 kilo 4x15 falan ama supplement??

14. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ya yapıyorum zaten 24 kilo 4x15 falan ama supplement??

15. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bacakların biraz daha incelirse kalçalarda incelir kısaca. Zaten direk vucut normal olarak yağ yakma moduna girdimi incelme sağlanır.Eğer biraz daha hacimlendirmekse amaç kalori arttırmanız lazım ama buda vucuda yağ sokmak anlamına gelir. Supplemente gerek yok bence. Tam olarak nasıl bir vucut istiyorsanız ona göre hareket etmelisiniz.

16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    24x4x15 yapıyorsan 26x4x12-15'e oradan 28x4x12-15'e vs çıkmalısın. İlerleme olduğu sürece kas kütlen artıyor demektir, kalçayı da daha büyük kas kütlesiyle büyütmek istediğini varsayıyorum tabi. Kullandığın ağırlıklar artıyorsa kütle artıyordur, yoksa yerinde sayıyorsundur.

Bununla birlikte zaten biraz atılabilecek yapın var. Bu kilodayken bulka girmek sonradan kendini kötü hissettirebilir. Bana sorarsan önce yağ yakımına girmelisin. Belin ve bacakların incelmesi zaten kalçayı daha iyi gösterecektir, yeterince yağ yaktıktan sonra kalori miktarını arttırarak bulka girip kütle artışına geçebilirsin. Supplemente ihtiyacın yok. Eğer günlük 100 gr civarı protein alamıyorsan protein tozu kullanabilirsin.

dietdiary bunu beğendi.
  17. Ronnie C.

Ronnie C. Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    evet dogru demisler yag verip kas alirsan daha iyi olur ama vucudunun sekli iyi

18. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    [​IMG] evet istediğim vücut aslında tam olarak bu

19. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yani önce yağ yakımına giriceksem cardio ya mı ağırlık veriyim onuda istemiyorum popom düşüyo gibi geliyor

20. dietdiary

dietdiary Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    [​IMG] böyle yandan kalkması lazım baya

Sayfayı Paylaş