Kahve + pre workout + BCAA

Konusu 'Performans Arttırıcılar' forumundadır ve PrensDK tarafından 12 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Bugün spordan 15 dakika önce 2'si bir arada içtim. Antrenman öncesinde de pre workout içerken içine farketmeden BCAA'yı da eklemişim. Sonuç olarak pre workout'ta hiç anlamadigim enerji patlama hissini kat be kat aldım. Hayatımın en iyi antrenmanini çıkardım diyebilirim 2 saat enerjim hiç düşmedi. Sorum şu. bu 3unu almak bir zarar verir mi yoksa uygun mudur?

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Prewoekout ürünlerin esprisi genelde kafeindir zaten, kahve ile tüketerek kafein oranını arttırmış oldun ve böylece metabolizma-kan akışı hızlandığı için antrenmanda performans etkisi üst derecelere çıkmıştır. BCAA ise toparlanmayı hızlandırdığı için güzel bir tercih olmuş, üçünü birlikte almanda bir sıkıntı yoktur. Kafein antrenman öncesi için her zaman favorimdir ,antrenmandan 15 dk önce 2 bebe aspirini ve 2 yemek kaşığı kahveyi birlikte tükeitirim. Ayrıca bu tür ürünleri hergün tüketmek vücutta tolerans oluşturacağı ve etkisini azalacağı için 1- 2 gün arayla kullanmanızı tavsiye ederim.

Zizxy, mali67 ve PrensDK bunu beğendi.
  3. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Baya açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. 4 antrenman var haftada. Duruma göre dağıtırim o halde. Araya en az 1 gün gelecek şekilde. Sanırım uygun olur

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide araya 1 gün ekleyerek kullanırsan verim alırsın, spora ilk başladığım sıralar bu tür ürünlerden kullanmıştım fakat kahve ile de yüksek mg kafein alarak aynı etikiyi görüyorum.Bu yüzden preworkout kullanmayı gereksiz masraf olarak görüyorum tabi bu benim kendi görüşüm.Ayrıca kola-kahve ikilisinide denemiştim müthiş bir etki diyebilirim Kali Muscle'ın tarifi :)
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2017 ---

5. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    iki günde bir idmana gidiyorum bir ay kadar duzenli olarak bcaa+kreatin+zencefil+yeşil çay ve kahve karıştıırp içerdim idmanda terleme, odaklanma zirveye çıkıyordu kendi adıma.idman bitmesin istiyordum :)

stefan35 ve PrensDK bunu beğendi.
  6. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    E tabi ekonomik açıdan öyle ama bana pek fazla gelmediği için problem etmiyorum. Kahve içmeye de pek sevmedigimden böyle yapıyorum. Ama önerin aklımda ilerisi için. Bu durumda BCAA'yi spor sırasında değil öncesinde pre workout ile alacağım pre workout alırsam. Almadığım günlerde ise spor sırasında tüketirim.
    BCAA konusunda tolerans muhabbeti var mıdır?

stefan35 bunu beğendi.
  7. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide , hem yağ yakımında etkili olur hem de performansı yükseltir @Mali abi :)
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2017 ---
    Ekonomik açıdan sıkıntı olmuyorsa tabikide dilediğin gibi kullanabilirsin, BCAA için vücut toleransı dediğmiz olay geçerli değildir.

mali67 ve PrensDK bunu beğendi.
  8. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Benim bacak antremanlarım çok sert geçer bir de bacakla birlikte omuz çalısıyorum. Bacaklarım kesene ayakta duramana kadar bacak çalışan biriyim.
    Antremandan 45 dk önce filtre kahve 30 dk önce pre workout alıyorum(Musclepharm Assault Black) 5g arjinin 325 gr kafein 1,5g kreatin 2,5 gr ornitin var 1,5 gr da bcaa var
    Son 20 dakika kala 3600 mg carnipure karnitin alıyorum antreman mükemmel geçiyor. Zamanımız fırsatımız olsada her antreman böyle geçse ama malesef bacak günlerinin hepsinde yapmaya çalısıyorum.

9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kahve ve kreatinin kombine edilmesi ile ilgili şöyle bir soru işareti var.
    Bazı çalışmalar,kısa mesafali atletizm(örneğin 100 metre koşuları) gibi sporlar öncesi kreatin ve kafein alımının çok faydalı olduğunu göstermişlerdir.

Ama eğer Body yapılacaksa, kafeinin, kreatinin etkisi nörtleştirdiği ya da en azından ekstra bir katkı vermediği görülmüş. Yani, kahve ve kreatini beraber alanlar, muhtemelen psikolojileri ile götürüyorlar antremanı(placebo )
    Ama gerçekte, kahve ile kreatini, crossfit ya da patlayıcı kuvvet antremanları öncesi almak daha mantıklı.

10. cavusabidin

cavusabidin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba ;
    Amerikadan gelen bi ürün var elimde. Arkadaşım başka bir ürünle karıştırmış ve bunu getirmiş bana.
    Biraz araştırdığımda benim için fazla geleceğini gördüm.
    Yaş 43 ve kullanmam sakıncalı olabilir diye kullanmayı düşünmüyorum.
    Türkiye de satılmıyor sanırım.
    İstanbul Sancaktepe de elden ürünü satabilirim.
    Burada benzeri bir konu görünce yazmak istedim.
    Kusura bakmayın lütfen.

http://www.ebay.ca/itm/322274877861?rmvSB=true
    https://www.amazon.com/MuscleTech-Neurocore-Supplement-Blue-Raspberry/dp/B0187S2NLU

11. cekhemir

cekhemir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    bende thermodetona bcaa kahve 3 lüsü yapmıstım antremanı carpıntı yüzünden erken kestim :D

12. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    carnipure hariç benzeri şeyler alıyorum. dediğiniz gibi efektif oluyor ama her zaman bu şekilde ayarlanmıyor maalesef

13. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bende dün BCAA+sitrülin malat ve kahve ile benzer bir patlama yaşadım :) Preworkout ile kahve denememiştim ama uyutmaz diye korkuyorum :D

14. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Çarpıntı filan yapar diye bende denemedim pre le kahve sıkıntı yoksa öle içelim artık :D

15. Eldoybrod

Eldoybrod Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kahve içmenin faydası var ama yine de dikkatli olmak gerekiyor çünkü ani yüklenildiğinde kalbe baskı yapmış olabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bir fincana bir tatlı kaşığı Türk kahvesi cezvede pişir ve iç 2 yıldır haftada 2 kez alıyorum herhangi bi sorun yok çarpıntı vs zaten genç adamsınız bişry olmaz

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Eldoybrod bunu beğendi.
  17. Çağrı Günen

Çağrı Günen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ordu
    Güzel kombin yakalamışsın ve hiçbir zararı olacağını düşünmüyorum fakat uzun sürede kalp çarpıntısı yaratabilir.Bu arada 2'si bir arada kahve dışında herşeyi içeriyor.:D Onun yerine nescafe gold alabilirsin bak işte o zaman uçarsın.

18. SleepinKoala

SleepinKoala Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kusura bakmayin biraz hortlatmis oldum konuyu ama sormak istedigim birsey var. Gemide calisiyorum,dogal olarak gerekli her besin kaynagina ulasim mumkun degil. Bu bir sekilde asilacak sorun olsada asil sikintim yogun kahve tuketimi.
    Uye olmadan once siteyi gezerken ozellikle antreman oncesi kahve iciminin revacta oldugu ve onerildigini gormustum. Insani miktarlarda kahve tuketen kisilerde etkisi olabilir,ya peki benim gibi gunde 3-5 kupa filtre kahve icen birisinde? Muhtemelen cok faydasini goremeyecegim icin antreman oncesi almami onereceginiz baska neler var onu ogrenmek istiyorum.

19. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Bende günde +350 mg kafein aliyorum. Ve kahvenin etkisini antrenmanlarda da görüyorum. Şöyle ki günde 400 mg kafein tüketiyorsan, en azından 200ünü antrenman öncesi alip kalan 200ü de gün içine böle böle alırsan antrenmanda faydasını göreceksindir diye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş