Kadınlar ve Fitness Body

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Bussraa tarafından 27 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Başka bir kısma daha açtım ama görülmesi açısından burayada açarak derdimi paylaşmak istiyorum umarım geri dönüş yapacak bilgili sporcu arkadaşlar ya da hocalar vardırrr.
    4 ay olacak fitness body yapmaya baslayalı ciddi bir yag oranım ve kilo problemım var ve aralık 15 ten bu gune kadar agırlık antremanı ile 95.8 kılodan 79.3 kiloya düştüm hedefim 63 64 kılo olmak.
    Spora başladıktan 2 ay sonra salondakı bır hoca bu sekılde calısırsan ve agırlık arttıırırsan kas yaparsın istediğin görüntüye ulaşamazsın dedi ve aklımı çok karıştırdı ki genel olarak biz kadınların aklını karıştıran en büyük problem bu kaslanacak mıyım? sizde çok iyi biliyorsunuz.
    Ben çok araştırdım hatta buradaki bir forumda BAYANLAR KASLANMAKTAN KORKMAYIN başlıklı konuda baya detaylı inceleme yaptım yorumları okudum kendi yorumlarımı yazdım. İşin mantığını anladığımı kg arttırmaktan korkmamam gerektiğini devam etmem gerektiğini bu sekılde zaten belli bir kas oranının üzerine cıkmamın imkansız olduğu gibii geri dönüşlerle aklımdakı soru işaretlerini gidermiştim.
    Biz kadınların doğal çalışmalar ile ne kadar ağırlık arttırırsak arttıralım erkekler gibi kas yapamayacagımızı biliyorum ve ben zaten yag yakmaya calıstıgım için almam gereken kcal degerinden cok daha azını alıyorum. Aç kalmadan un tuz şeker ekmek hamur işi kızartma vs herseyi bırakarak sağlıklı ogunler ara ogunler ve saglıklıı yaglarla bu işi yapıyorum. Almam gereken protein karbonhidrat miktarı kas yapmak için yetersiz diye düşünüyorum.
    4 ay olacak bugun bacak antremanından sonra aynı hoca ne antremanı yapıyorsun sen dedi programımı söyledim. Ciddi bir program ve senin için çok ağır bu sekılde kaslanırsın ciddi agırlıklarla calısıyorsun program değiştirmelisin dedi. Erkek gibi çalışıyorsun bu şekilde olmaz dedi ve gerçekten çok etkileniyorum moralim bozuluyor. Evet leg presse 5 kg takıp kaslanacagımı sanan biri değilim 100 kg leg press 30 kg squat 50 kg ön bacak 38 kg arka bacak calısıyorum ve 5 set 12 tekrarlardayım bugunki bacak antremanımda gediğim nokta bu 4 ayda.
    Çok hafif değil ama görüyorum ki yüzlerce kılo ile çalışan hatunlar almaları gereken suplementler ile bile çok zor kaslanıyorlar diye biliyorum.
    Gercekten çok etkileniyorum moralim çok fazla bozuluyor sonucta bir emek ve sabır var ortada bu kadar hevesliyken hevesim kırılsın istemiyorum.
    Hocanın beni uyardığı gibi kaslanacak kılo verdiğimde kas uzerndekı yagı cardıoya baslayıp daha da azalttıgımda görüntümde hala kabalık mı kalacak yani ?
    O kadar cok takıntı halıne geldi ki bu benim için bana yardımcı olabilir misiniz ?
    Yanlış ilerlediğim ne varsa düzeltir yaparım cunku isteyerek içimden gelerek ve müthiş bir istikrarla devam edıyorum spora.
    Benim size vermem gereken bilgiler nelerse söylemeniz taktirde hepsini yazarım beni yönlendirebilecek ilgili arkadaşlar varsa çok sevinirim.

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Herkese kulak asma, erkek - bayan gibi calismak diye birsey yok...Kisisel olarak -cinsiyet ayirt etmeden- farklililar olabilir veya onem verielecek bolgeler. Bayanlar hormonel olarak -disaridan hormon almadiklari veya hormonel sorunlari olmadikca- asiri derecede kas yapmaya uygun degillerdir. OZellikle kalori eksigi yaratildigi diet donemlerinde az olan kas yapabilmek daha da zor a girer.

Bussraa bunu beğendi.
  3. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım benim hormonel rahatsızlıklarım var suan aslında ama ne derece etkilenirim bilmiyorum. Salondakı hoca programımı degistirmekten bahsettı ancak agırlık arttrmadan hafıf agırlıklarla cardioya yonelık diyo ama ben agırlık calısmazsam sarkmaktan korkuyorumve sonra toparlamak cok zor olur. ben zaten belli bir güce ulaştım suan azaltırsam agırlıkları ne kadar faydasını gorururm kı .s Yani programımda degısıklık yapsam bacak, omuz , gogus on kol , sırt arka kol calısıyorum haftada dört gün suan programımı degıstırsede agırlıklarımı azaltmamam mı gerek ?

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İlk zamanlardaki gelişim ve ilerleme zamanla yavaşlıyor. Yani bu tempo ile gittiğinde ileride 500 kg leg press yapacaksın diye bir şey yok. Yani gidişattan korkma, belli bir çalışma süresinden sonra, limitine ulaşacaksın zaten. Ondan sonrası ancak steroid tarzı ilaçlarla olur.Yani büyüme şekli hep ilk birkaç aydan sonra azalarak artan şeklinde olur. Artış/büyüme ilk ayları (atıyorum % 30 larda ise), zamanla % 20 lere, % 10 lara...sonra da limitine geldikçe % 1 lere düşer. Hep aynı hızla güçlenip kaslanamayacaksın.

Bu yüzden bu anların tadını çıkar. 1-2 yıldan sonra ilerlemelerin çok daha yavaş olacak. Çünkü ne yaparsak yapalım herkesin genetik bir limiti var. Ve o limit ancak ilaçlarla aşılabilir.

Ayrıca spor spordur. Kadın gibi çalışmak, erkek gibi çalışmak bile halen aşamadığımız cinsiyet ayırımının zihindeki yansıması gibi geliyor bana.

Bussraa bunu beğendi.
  5. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim herşey için cok haklısınız bende zaten cok fazla kaslı bir görünüm istemiyorum ama sekıllenmek agırlık calısarak belirginleşmek tabiki istiyorum ve suan bu beslenme ile zaten cok fazla agırlıga ulasamam galıba cnku yag yakıyorm kılo verıyorum cokta agırlık arttıramam artık herhalde :) Ama korkutuyorlar işte böyle kaslanırsın kaba durursun incelemezsin diye :(

6. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    hocan biraz boş konuşmuş.kendini sakatlamadan gücün yettiğince ağırlık artır. octeniskrupta söylemiş zaten kalori açığı verip zayıfladığın sürece hacimlenme şansın çok zor.yağ oranın düşer vücut hatların daha da keskinleşir.öyle aşırı hormon bozuklukların da olsa zaten çoktan farkederdin.baktın aldığın görüntü hoşuna gitmedi ki hiç sanmıyorum öyle bişey olacağını,1 ay sporu bırak hiçbişey kalmaz.

Bussraa bunu beğendi.
  7. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    O zaman bu programa devam ediyorum haftada dört gün bacak ,omuz, gogus on kol ,sırt arko kol :))

Zayıfladıkca bu gotruntum ıncelecek bende kotu olacagını dusunmuyorum cok sağolun :)

8. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Büşra,ben öncelikle hocan hakkında konuşmak istiyorum.Çünkü,gerçekten çok sinirliyim.
    Neden sinirliyim biliyor musun?Çünkü seni doğru yoldan çıkarmaya çalışıyor.
    Senin hocan,hiçbir şey bilmeyen bir zavallının teki.
    Lütfen,sana yalvarıyorum,eğer tekrar yanına gelirse onu bilgisizlikle suçla,cehaletiyle suçla.
    Madem hoca oluyorsun,o zaman insan bir araştırır,öğrenir.

Sen muhtemelen resimlerini gördüğün kaslı kadınlar gibi olmaktan korkuyorsun.Büşra,o kadınlar anabolik steroid kullanıyorlar.Hormon takviyeleri alıyorlar.O kadınlar senden farklı.Hiçbir şekilde korkmana gerek yok.
    Sen bu yolda ilerlerken karşına çok cahiller çıkacak.Sen onlara inat daha ağır çalış,çalış,çalış.
    Antrenmanını sağlam yap ve güzel bir şekilde beslen.Bunlara konsantre ol.
    Öyle sıradan insanların,sıradan laflarına kafayı takma.
    BAŞARILAR...

Bussraa ve orlando0632 bunu beğendi.
  9. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    a
    Öncelikle desteğiniz için çok teşekkür ederim ben gerçekten yaptığım herşeyi araştırıyorum hakkını vermeye çalışıyorum becerebildiğimi düşünüyorum ve zevk alıyorum. İster istemez bu sekılde yaklasımlar olduğu için her ne kadar kesin ve dogru bilgi sahibi olsamda aklım karısıyor moralım bozuluyor gayet iyi ilerlediğimi işin mantıgını çok iyi kavradığımı düşünüyorum ve burada benimle ilgilenen herkes dahada yol kat edebilmem için güven veriyor ben zaten kilo vermeye calısıyorum ve kalori açığı oluşturuyorum hiç bir takviye kullanmıyorum zaten karşılamıyorum kasların büymesi için yeterli miktarları yag yakımı için aynı zamanda sıkılaşmak adına agırlık calısmak en mantıklısı ve gucumun yettiği setlerimi tamamlayacagım ancak son hareketlerde beni zorlayacak agırlıkları seçiyorum hatta kendimi hepsınden cok daha ıyı farklı degerli görüyorum tekrar teşekkür ederim inşallah hedefıme ulaşacağım :)

vveedi41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş