Jinekomasti Sonrası

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Strangio tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Strangio

Strangio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese selamlar aranıza yeni katıldım ilk mesajımı türk erkeklerinin çoğunun çektiği kabus niteliğindeki jinekomasti üzerine yazmak istedim.

3 hafta önce jinekomasti ameliyatı oldum (izmir atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde-eski yeşilyurt devlet hastanesi)

bu hastaneye gitmeden önce 2 devlet hastanesi 1 de özel hastaneye göründüm. hepsi meme yuvarlağının altından kesilip meme dokusunun çıkarılacağını söyledi. bu hastaneye ilk geldiğimde teşhisi koyan doktor grade 2b olduğunu söyledi.3 derece olduğunu söyledi bendeki durum 2ile 3 arasında 3e yakınmış. burda da dokunun alınacağını meme yuvarlağı altından girileceğini söylediler.

fakat ameliyatından ardından liposuciton yöntemi ile yağ alındığını öğrendim. ilk sorduğum soru yeterli olup olmadığıydı. aldığım cevap ise "doktor bey yeterli gördü"

ilk tatminkarsızlığı burada aldım zaten. aradan 3 gün geçti bandajlarım açıldı gözle görülür alım şahım bir küçülme olmamıştı.

ameliyat öncesi netten baya bi araştırmıştım bu hastalığı ve çözüm yöntemlerini. fakat ameliyat sonrasına dair herhangi bişey göremedim. her sitede kopyala yapıştır tarzından birbirlerinin aynısı yazılar var.

ameliyatın ardından 4 hafta kadar korse kullanmam gerektiğini biliyorum. benim 3. haftam fakat gene de bayaa bir yağ tabakası var. eskisi kadar vıcık vıcık olmasa da biraz daha sertleşmiş şekilde hala daha büyük görünüyorlar.

korseyi öyle bi sıktım ki sırtımda büyüklü küçüklü sivilceler çıktı havasızlıktan -ki korsem hava alan cinsten-

bazı kişiler ameliyattan 1 haftaya kadar korse kullandıklarını söylüyorlar bazıları ise son şeklini 2 aya kadar alır diyorlar.

bu ameliyatı başından geçirenler biraz telkinlerde bulunabilir mi? yani liposuction yönteminde böyle mi oluyor belli bir süreden sonra mı dağılıyor bu yağ kitlesi?

forumu araştırdım 70 kdar sayfaya uzanan başlıkları da inceledim fakat ameliyat sonrası bilgi veren yazıları ya ben bulamadım ya da yok.

bu başlık gereksiz de olabilir bilmiyorum fakat ameliyatı geçiren kişiler biraz paylaşımda bulunabilir mi?

şimdiden teşekkür ediyorum bu kusrum varsa affola. herkese iyi çalışmalar

2. body0125

body0125 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı şeyleri ben de yaşadım yaklaşık 4 hafta önce özel bir estetik merkezinde ameliyat oldum.Ancak değişen pek bir şey olmadı. Liposuction yapıldı ve meme bezim alındı ama nafile ne yapabiliriz bilmiyorum.Yeniden ameliyat olsak olurmu ve tekrar ne zaman olabiliriz.İlgili arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

3. mrtizmrr

mrtizmrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben izmirde dr ulvi günere 13 ay önce 4500 tl jinekomasti ameliyatı oldum fakat sonuç berbat meme dokusuyla beraber yağ vardı vaser lipo yöntemiyle her ikisinide yakıp alacagını söyledi yabancı sitelerde arastırdım o aletle sadece yağ yakılıyormuş ben üstüne basa basa sordum meme dokusu gidecekmi diye ulvi günerde tabikide dedi her defasında fakat halen jinekomasti sorunum devam ediyor yağlar biraz gitti ama sert meme dokusu olduğu için eskisi gibi problemim. eğer meme dokusunda sertlik varsa liposection falan olmayın kesi yaptırmadan gitmez o sert doku ve en önemlisi işi bilen ehli bir doktora gitmek kesinlikle. Dr ulvi günerden öncede yaklaşık 5 sene önce dr tolgahan alpaydına liposection yontemiyle ameliyat olmuştum sert doku o zamanda gitmemişti sert doku varsa kesinlikle kesi şart.Araştırdığım kadarıyla okudugum yorumlara göre izmirde en iyi jinekomasti yapan doktor ufuk bilkay ekimde tekrar ona ameliyat olmayı düsüşünüyorum olduktan sonra tekrar yorum yazıcam.

4. Nih77

Nih77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bern
    ben de yaklaşık 10 ay önce izmir de Op. Dr. Cenk melikoğlu na ameliyat oldum. Muayene ederken sertmeme dokusunun da olduğunu söylediii. eğer sert meme dokusunu almassa ileride jinekomastinin takrar edeceğini anlattı. tek başına lipoşakşının yeterli olmadığını söyledi.sert dokuyu içeride parçalayıp dışarı çıkartan bir cihaz kullanması gerektiğini söyledi. ameliyatım kesi ve iz olmadan kapalı yöntem ile yapıldı ve bir saat sürdü ve düzelme ertesi gün kendini gösteriyor. 20 gün korse taktım. halimden memnunum. 15 gün antrenman yapmadım sonra devam ettim.

Sayfayı Paylaş