Insülin: Aynı gün hem kas inşaası hem de yağ yakımı nasıl yapılır?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve demir00 tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence almaya gerek yok. Kalkınca ufak birşeyler yiyip dönünce sağlam bir kahvaltı daha yararlı olacaktır.

Blonde ve Altintren bunu beğendi.
  2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyo çok şiddetli ve uzun degilse bence sadece kahve içip çık, döndüğünde de normal kahvaltını yap. kardiyodan sonra protein tozu almanın bi anlamı yok. kahvaltından bir miktar protein alacaksındır zaten.

Blonde bunu beğendi.
  3. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Kardiyodan önce yağ yakıcı yeterli bence. Kardiyodan sonra da 0 şekerli protein tozu.

Blonde bunu beğendi.
  4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sabah aç karna protein tozu alıyorum o amaçla sordum kardio öncesimi alsam sonrası mı diye. kahveyi zaten ant öncelerinde alıyorum sabah da denerim. sağol

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Her sabah içiyorsan o zaman kardiyo öncesi 10g whey protein alabilirsin, 10g ve altı kan şekeri dalgalanmasına sebebiyet vermiyor. kalanınıda kardiyodan sonra alabilirsin.

Blonde bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çok sağolun önerileriniz için. Nisan başında definasyona gireceğim bu dediklerinizi uygularım.

7. GökceTemiz

GökceTemiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabaa uzun olucak ama cevaplarsanız sevinirim.

Ben kaslı görüntümün azalmasını istiyorum. Yalnızca yandan bakıldığında bacaklarımda kaslı yapı var ama gerçekten rahatsız ediyor.
    Yağ oranım çok düşük bacaklarım da ince ama o kaslar beni çok mutsuz ediyor, takıntı değil sorduğum kişiler de evet öyle diyor

Ne yapmam gerekir? Bir yandan yağlanmamak için de pilates yapıyorum, ayrıca evde egzersizler, bacak kalca hareketleri veya yürüyüş..
    Buna göre beslenmemi nasıl ayarlayayım? Yogun egzersiz yaptığım günlerde spor sonrası kaç saat boyunca karbonhidrat almamam gerekir, yani amacım kas kütlesini azaltmak olduğu için insülini de normal tutmam gerekiyor

+ yatmadan yemek yemek uykuda kas yapılanması, güçlenmesini destekliyor mu? Ve biri bir süre spor yapma çok ye fast food vs, kilo al kaslar yağa dönüşsün sonra bilinçli kilo ver dedi, ne kadar işe yarar? (bilinçli, çünkü kasların nedeni yıllardır aşırı bacak üstüne çalışmam, bisiklet, koşu fazla yoğun yapmam vs. 18 yaşındayım bu arada)

8. Robe

Robe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Hocam cardio günlerinde uyanınca müsli yesek sonrasında kafein almak için 1 bardak kahve içsek insülin de bi artış olurmu,uygunmudur? selamlar, teşekkürler.

9. Altintren

Altintren Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Antalya
    Bence sebze ağırlıklı bir beslenme dieti işine yarayacaktır. Vücut protein bulmayınca ve enerjisiz kalınca vücuttaki en çok enerji tüketen birimleri zayıflatır. Yani kasları eritmeye başlar.

10. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Draft loysin bir amino asittir ve insulinin salgilanma prensibinde sadece glukoz vardir beta hucrelerine glukoz girer ve atp uretir oda insulin salgilatir.antremandan sonra meyva suyu icmeyin fruktozdur insulini harekete gecirmesi icin ilk bas karacigerde glikoza cevrilmesi lazim onun yerine saf glukozu tercih edin hatta antremanda aziniza naneli filan o tarz sekerlerden atin max insulin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bayağı okudum yazdıklarınızı gerçekten biryerden sonra kafma karıştı o yüzden kusuruma bakmayın. Ben yağ yakıyorum daha doğrusu vücudumu tanımaya çalışıyorum 1.72 boy 64 kilo %10 11 civarı yağ oranım olduğunu düşünüyorum 4pack görünüyor ve günde 100 gr karbo 230 gr protein ve 40 45 gr yağ alıyorum durumumu iyice belirteyimki arkadaşların aklında soru işareti kalmasın istedim.
    1. sorum sabah komplex karbonhidrat olan eti lifalif yiyiorum 50 gr kadar sütle birlikte birazda 10 15 tane kadar kuru üzüm atıyorum ve 3 4 yumurta 1 sarıyla 1 bardak kahve 30dk sonra antremanda oluyorum antreman öncesi Hardline BCAA alıyorum 50dk antreman cıkarıyorum ve ardından 30dk spinning yapıyorum spinning bittiği gibi direkt olarak elma yiyiorum (burası doğrumu merak ediyorum ) ardından BCAA ve optimum gold protein tozumu alıyorum izlediğim yolda 1 yanlış varmı onu ögrenmek istiyorum

2.si 1 Hafta sonra memleketime döneceğim ve 2hafta spor yapamayacağım bu süreç içerisinde sabah kalkıp aç karnına BCAA alıp (burasının doğru olduğundan emin değilim görüşünüzü bekliyorum) 30dk orta derece koşu ve yine BCAA ardından eve gelip normal rutinimde kahvaltı etmek istiyorum yanlışlarım varsa düzeltirseniz sevinirim

AMACIM KAS KÜTLESİNİ KORUYARAK YAĞ YAKMAK

12. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Cok fazla protein aliyosun karb da dusuk. Bak karb 150 200 gram yap. Proteinide 150 gram yap. O kadar suplement kullanimina cok fazla kardiyo yapiyon agirlik ant. Yap 1.30 saat sursun ant. Ztn yag oranin az dahada dusucektir boyle yaparsan. Fazla protein aldigin icin yaga donusturuyo vucut proteini vede uzun vadede sagliksiz bobrek icin

13. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Antreman sonrası önerin nedir karboyu zaten 150 160 civarındaydı yeni çektim proteini düşürürüm kardiyo 30dk kadar cok fazla olduğunu düşünmüyorum agırlık antremanı sonrası + insülin olayını nasıl yapmam gerekiyor antremandan hemen sonra elma ardından supplement doğrumu o konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

14. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Benim onerim fruktoz alma bal yada enerji icecegi ic ama cokta degil 1 tatli kasigi bal mesela enerji icecegide 250 g insulini hemen arttirir. Protein sentezi dahada hizlanir. Ama agirlik ant. 1.30 saate cikar. Ant. Ortasinda c vitamini al 1 gram yaklasik yada max 2 g. Kortinol atimini hizlandirir

cgrsw bunu beğendi.
  15. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tek bölge çalışıyorum max 5 6 hareket ister süre kısalıyor 1.30 saat antreman forumda araştırdığım kadarıyla vücut yıkıma geçiyor deniyor o yüzden tek bölge yapıp fazla uzun tutmuyorum önerilerini dikkate alıcam teşekkürler.

16. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bizimde istedigimiz bu degilmi vucudun yikima gecerek yag yakmasi. Glikojen depolarin biterse yag ve aminoasid yakilir. Ama kaslardaki aminoasit yakilmasi kanda a. Asid biterse olur. Onuda bcaa ile karsiliyon korkma. Kas yikimi ant. Aninda degil sonrasinda bisi yemessen olur. Oda glikojen depolari icin a. Aasid i cevirir. Onerim 2 bolge calis 4 hareket yap bide karin ekle sonradan 10 15 dk yuruyebilirsin

17. cgrsw

cgrsw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben o kas yıkımını kardiyoyla tetikliyorum benim kardiyoyla birlikte antremanım 1.30 saati buluyor o yüzden söyledim yoksa söylediğin gayet mantıklı ama benim kardiyo yaptığımıda hesaba katarsan 1.30 saati bulduruyorum zaten

18. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Antremandan 30 dk önce protein ve Gh Maxı birlikte aldığım için, gh maxın veriminin düştüğünü duydum. gh-insülin ilişkisinden dolayı. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirlermi? Proteini önce ve sonra olarak alıyorum.

19. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum hem yag yakimi hem kas insaasi bilinen en buyuk yalanlardan biridir. Yag yakmak icin karbonhidrati kisman gerekir. Kas insa edebilmek icinde karbonhidrat gerekir. Anlayacagin karbonhidrat sisirir protein yapistirir bkz: orhan tezisci podyum gerekmez syf 96

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Hem yağ yakımı ve hem de kas inşası mümkün fakat oldukça hassas ve yavaş bir süreçtir. Ayrıca tüm sürecin kişiye özel olarak planlanması gerekir. Bu tür nedenlerle tercih edilmez. Oysa bulk özel durumlar dışında daha basit bir süreçtir. Bu nedenle bir çok kişi tarafından kolayca uygulanabilir.

sametkoybasi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş