imdat yumurta beyazı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve speedtouch tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    küçük tencereyi alıp içine 4 gr protein değerindeki 5 yumurtayı koyarsın. yumurtaların üstüne çıkacak kadar su doldurup kısık ateşe koyarsın. su kaynamaya başladıktan itibaren 1-2 dk sonra alıp soğuk suyla soğutup . yumurtayı kabuğundan ayırırsın. sonra ikiye kesip sarı kısmını çıkardıktan sonra Os maksilla (çeneyi) Açıp ağzına atıyorsun :D

2. Chesterbenim

Chesterbenim Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    Aydın

kafam bir anda karişti ya speedtouch arkadaşımız yumurta beyazını deyince çılbır falan sandım biraz komplike düşündüm duh şimdi anladım :eek:

3. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    pastorize yumurta akını bulamıyorum. Nerden alabilirim?

Pinky bunu beğendi.
  4. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    9,10 adet yumurta alınır, küçük bir tencereye koyulur yumurtaları geçicek kadar tencereye su koyulur, ardından yumurtaların kabuğu yapışmaması için bir çay kaşığı tuz ilave edilir. orta derece ateşte 15 dk sonra bişen yumurtalar soyulup üstüne karabüber ilave dilip afiyetle yenilir :)

bir diğeri omlet olarak tüketmek; ihtiyaca göre 6 yumurta, 2'si tam, 100gr. yulaf ,50 gr. lor peyniri bir kasede karıştırılır, tencereye biraz zeytin yağı ve 10 dk sonra hazır ..

5. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım sana tavsiyem bal miktarını abartmadan üzerine azcık koyup yemeni tavsiye ederim kremkremal gibi oluyo eğer miden kaldırabilirse tabii

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    arkadaşlar bb sporunda 1.ayım bitti ve şu anda beslenme olayına tam anlamıyla dapte olmuş durumdayım, sabahları 5 yumurta beyazını rahat birşekilde ekmeksiz bile yiyebiliyorum,yulaf ezmesi+süt karışımda da problem yaşamıyorum, yanlız bazen öğünleri fazla kaçırıyorum, umarım bunlar bana yağ olarak geri dönmez, bu arada bu konu başlığıda yumurta günlüğü gibi oldu :)
    saygılarımla

7. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    devamını getirmen dileğiyle, bende önceden fazla kaçırıyordum ama miden küçüldükte az porsiyon yemeye başlıyorsun :)

speedtouch bunu beğendi.
  8. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    beyz benım icin işkence..omlet olarak 4 yumurta kırıyorum sarısını atmıyorum ama yorumlara bakılırsa 1 tam 4 beyaz olarak yenmesi gerekiyormuş artık öyle yapıcam.Hergün yiyemiyorum malesef anca Haftasonları vaktim oluyor.okula gıderken zamanım yok.eve gelince zaten evde karbonhidrat iceren yemek var.onu yemeyip omletmi kırmalıyım?cok karbonhidrat tüketiyorum protein hiç tüketemiyorum süt hariç :S o yüzden whey protein alıcam

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Yumurta sarısının zararlı olduğunu söyleyen yazılar gibi, yumurta sarılarının herhangi bir zararı [kolesterol vs..] olmadığına dair yazılarda mevcut.O nedenle ben günlük 2 tam yumurta bazende 3 tam yumurtaya kadar çıkıyorum.

Pinky bunu beğendi.
  10. jac0B0

jac0B0 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    neden yumurtayı komple yemek yerine sadece beyazının yenmesini önerirler body yapan birine ???
    lütfen bilenler bilgilerini paylaşsın çünkü gerçekten merak ediyorum

Pinky bunu beğendi.
  11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    evet arkadaşlar yumurta günlüğübde tekrar karşınızdayım, 2.ay programımın bitmesine 2 idman kala yazıyorum size şu yazıları, yumurta olayı artık benim için sıradanlaştı , sabah 4 beyaz 1 tam yumurta ekmeksiz bile gidiyor çoğu zaman, akşam 22:00 sularında ise yine 4 beyaz 1 tam mideye indiriyorum, işler yolunda sizin anlayacağınız , alttan sağlam bir bodyci yetişiyor, elimde yumurtalarla fotoğraflarım yakında :)

sayın jac0b0 nun sorusuna gelince, bodybuildingle uğraşan bir kimse mümkün mertebe yağdan kaçar, ve bir bodycinin günde en az 7-8 yumurta tükettiğini düşünürsek 7-8 tane tam yumurta bünyede sıkıntı yaratabilir, o sebeple sarılar çıkartılır ve tek besin değeri protein olan beyaz kısım yenir, gayet tabiii de günde 2-3 tane sarı da yenilebilir bu hem testosteronu iyi seviyede tetikler hem de ondan da protein almış oluruz, aslına bakarsan sitemizin arama motöruna ''yumurta besin değerleri'' diye girersen daha güzel aydınlanmış olursun,

saygılar&yumurta ve sporla dolu günler dilerim

Pinky bunu beğendi.
  12. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    o sorun bendede vardı ama çok güzel bir yöntem ile çözdüm :) shake+yumurta beyazı.. protein toz u kullanıyorsan eğer içine 3 tane beyazını koyup üzerine biraz pekmez.. çok fena gidiyor birazda hızlı içersen büyük büyük yudumlarla yumurtayı hissetmiyorsun bile denemeni öneririm :)

rsxer bunu beğendi.
  13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sh0ck; yumurta akını çiğ koymuyorsun işallah di mi :D

14. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    ben yumurtayı kısıp 2 tane kadar yiyorum ama protein oranı yüksek lor peyniri alıp 100 yada 200 gr arası tüketiyorum her sabah

15. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İçindeki mikropları öldürmek için ya omlet ya da haşlayın arkadaşlar. Çiğ içmeyin, sağlığınızdan olmayın.

16. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    estetik fenomen in dediği gibi çok sıkı bir rejim yapılmıyorsa üzerine biraz bi zeytinyağı dökülebilir.kendimden örnek vereyim özellikle sarısını hiç yiyemezdim bundan 2 ay öncesine kadar şimdi üzerine yağ ekleyince beyazından daha güzel gelmeye başladı.

kahvaltıda zeytinyağlı yemeniz çok fazla sorun olmayacaktır.pişmemiş zeytinyağı omega3 yönündedn zengindir.omega3 proteinin sindirilmesini hızlandırır.
    ve zeytinyağı testosteronu tetikler ama pişmemiş saf rafine olmalı.

yağı kesen sporcuların çoğu ağırlıkları arttıramadıklarından şikayetçidir.bence günlük alacağınız yağı yumurtayla birlikte alabilrsiniz.

speedtouch bunu beğendi.
  17. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38

yumurtayı o kadar seven bir insan olarak yumurtadan soğuttun valla :D

ne balı ne pekmezi hele hele ne ketçabı :D

tabi damak zevki tartışılmaz ama bence yumurtanın tek bir yenme biçimi var .üstüne biraz tuz yanında beyaz peynir.

18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    valla az haşlanmış sırf beyaz olunca pek bir keyif alamıyorum ben :D

19. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Omlet çözüm olabilir...

Bana kalırsa omlet yapabilirsin tabi sadece beyazını yemiyceksen ayrıca omletinde farklı fonksiyonları var peynirli, kaşarlı, sucuklu vs. böylece yumurtadan sıkılmayacağını düşünüyorum.

20. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    bence sakın mikro dalgaya koyma mikrodalgada besin pişirmeyin ardakaşlar bir yazıda okumuştum zararlarını inanmıyorsanız araştırabilirsiniz benden söylemesi !!!kafa_

Son düzenleme: 18 Mayıs 2010

Sayfayı Paylaş