Holywood vücudu nasıl oluyor diye merak edenler için

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ulaire tarafından 19 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
  2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Olimpik liftlerden snatch falan çok zor hatta hang full clean da gene zor ama hang power clean çok kolay öğrenilebiliyor. Ben de bir süredir yapıyorum. Trapezleri iyi çalıştırdığına eminim bunun dışında upper back denilen üst sırt, forearm ve posterior chaini çalıştırıyor.

Hang clean /power clean oranı nedir tecrübe eden var mı? Yabancı bir iki forumda hang clean power clean'ın yüzde 75-80 olabileceği söyleniyor. Kısa rom da neden böyle oluyor derseniz hang clean da momentum daha az oluyor. Yerden çekince yer ile diz arasında ek momentum kazanılıyor galiba

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hang clean de aşağı doğru inerken yay gibi kurulma/gerilme söz konusu gibi gözüküyor aslında ama demek direk yerden almak kadar etkilemiyor. Bilek esnekliği sorunumu çözünce bende bu liftlere geçmeyi düşünüyorum. Aslında boş barla bile başlasam teknik oturtma açısından faydası olur ama omuza alırken gereken bilek esnekliği beni düşündürüyor

4. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Front squatı clean griple yapmaya çalışırsan bir sure cozersin diye düşünüyorum hocam. Bende de başta olmuyordu bilek baya agrıyordu bir sure deneyince ağrısı geçti

Sayfayı Paylaş